PDA

Zobacz pełną wersję : Wasiaware - kilka niejasności



kajtek
04-01-2006, 13:50
Czesc!

Zainstalowalem niedawno nowy soft produkcji Wasji (E3kr111b71 z 16.06.2004) w canonie 300d. Nie rozumialem wiekszosci nowych funkcji, ale polskie tlumaczenie, znalezione w starych tematach tego forum sporo pomoglo, lecz nadal nastepujace kwestie pozostaja dla mnie niewyjasnione, albo nie za bardzo wiem z krorej strony je ugruzc: :shock:



C.FN-04 Funkcje przycisków <spust migawski>/<przycisk *>
C.FN-05 Oswietlenie wspomagajace AF / wyzwalanie blysku
C.FN-06 Przyrost wartosci przy nastawach ekspozycji
C.FN-13 Dzialanie przycisku Assist
C.FN-14 Automatyczne oslabianie blysku dziennego
C.FN-16 Przesuwanie nastaw recznych w trybach Av oraz Tv

W c.fn-05 to spodziewalem sie ze chodzi tutaj o blyski lampy wspomagajace nastawianie AF w trudnych warunkach oswietleniowych, ale po kilku probach okazalo sie ze absolutnie nie.

Jezeli chodzi o c.fn-06 to skutek jest taki, ze przed zainstalowaniem nowego softu wskaznik doswietlenia ekspozycji (wg pomiaru swiatlomierz aparatu) byl widoczny niezaleznie od tego w jakiej pozycji sie go ustwilo, natomiast teraz widac go tylko przy pelnych pozycjach +-1 i +-2, aby byl widoczny non stop musze wlaczyc w c.fn-06 1:1/3-stop.

Poza tym nie rozumiem po co dodana jest funkcja: C.FN-07 Rejestracja punktu AF , skoro bez rosyjskiego softu funkcja ta tez jest dostepna. Wydaje mi sie ze C.FN-10 Podswietlanie aktywnego punktu AF , najzwyklej w swiecie nie dziala. Bylem lekko zdziwiony istnieniem i podobno aktywnym trybem funkcji C.FN-14 Automatyczne oslabianie blysku dziennego, która nowy soft pozwala tylko wylaczyc, poniewaz przed jego wgraniem robilem to manualnie, nie majac swiadomosci ze aparat korzystajac z tej funkcji "robi to sam" (wedlug mnie nie robi).Eos 300d nie ma przecisku assist ale słyszałem że mozna tą funkcje przepisac innemu przyciskowi?


Jeszcze jedno pytanie, wynikajace juz tylko z mojej skromnej wiedzy na ten temat. Jakie ma znaczenie ustawianie synchronizacji na 1 albo 2 kurtyne migawki?

Poza tym oczywiscie uwazam ze Wasia z kumplami odwalili kawal dobrej, profesjonalnej roboty i chwala im za to!!!


Zgóry dzieki za pomoc!!!

adamires
04-01-2006, 14:12
co do C.Fn.-06 to:
0:1/2-stop - nastawy co 1/2 stopnia (nie ma skali na 1/2 wiec tego nastawienia nie widac)
1:1/3-stop - nastawy co 1/3 stopnia

co do pozostałych C.Fn. podaj maila to wysle Ci objaśnienie.

popmart
04-01-2006, 14:14
Po 1 jest juz nowszy troche lepszy niemiecki soft...

po 2 2 kurtyna to błysk na zamknięcie migawki "zamrażający"

Po 3 ti już dla innych zostawiam

TommyTheCat
04-01-2006, 14:21
Czesc!
[...]
Zgóry dzieki za pomoc!!!

Widze ze udalo Ci sie trafic :)
Zreszta nie tylko tu :)
Oprocz tego co pisalem na forum video reszte znajdziesz napewno tutaj korzystajac z forumowej wyszukiwarki.

nastier
04-01-2006, 17:26
Po 1 jest juz nowszy troche lepszy niemiecki soft...


a co dokladnie z tym softem? jakies linki mozna ?

TommyTheCat
04-01-2006, 17:49
nie wiem, moze chodzi o UNDUTCHABLES
http://canon-board.info/showthread.php?t=2471

nastier
04-01-2006, 18:11
to juz czytalem kilkakrotnei ;) myslalem,ze cos naprawde nowego :D

TommyTheCat
05-01-2006, 11:01
fakt, zabraklo w moim zdaniu pytajnika, bo ja rowniez nie jestem pewien czy nie chodzilo o cos nowego :)

popmart
05-01-2006, 11:04
hmm napisałem że jest nowszy nie nowy ... i to jak najbardziej prawda rozszerza on możliwości (trochę) niestety nic poważnego)
i polecam tym którzy wogóle po raz pierwszy instalują hacka
tyle.

gwozdzt
05-01-2006, 13:28
Zainstalowalem niedawno nowy soft produkcji Wasji (E3kr111b71 z 16.06.2004) w canonie 300d. Nie rozumialem wiekszosci nowych funkcji, ale polskie tlumaczenie, znalezione w starych tematach tego forum sporo pomoglo, lecz nadal nastepujace kwestie pozostaja dla mnie niewyjasnione, albo nie za bardzo wiem z krorej strony je ugruzc...
C.FN-04 Funkcje przycisków <spust migawski>/<przycisk *>
C.FN-05 Oswietlenie wspomagajace AF / wyzwalanie blysku
C.FN-06 Przyrost wartosci przy nastawach ekspozycji
C.FN-13 Dzialanie przycisku Assist
C.FN-14 Automatyczne oslabianie blysku dziennego
C.FN-16 Przesuwanie nastaw recznych w trybach Av oraz Tv

Po prostu ten firmware jest trochę niedorobiony i o ile wszystkie CF są widoczne w menu, o tyle nie wszystkie działają. A wymieniłeś własnie większość z tych niedziałających :-)
Więcej szczegółów Ci nie podam, bo nie mam Wasii tylko Undutchables 0.2.3 o którym koledzy wcześniej napisali. Z tym że również ten firmware nie jest do końca dorobiony, ale jest instrukcja PDF dokładnie tłumacząca, które CF działają, a które nie.
Firmware Undutchables 0.2.3 wraz ze wspomnianym przeze mnie PDFem znajdziesz m.in. na serwerze jednego z naszych kolegów:
http://www.tomaszp.neostrada.pl/firmware/



Jeszcze jedno pytanie, wynikajace juz tylko z mojej skromnej wiedzy na ten temat. Jakie ma znaczenie ustawianie synchronizacji na 1 albo 2 kurtyne migawki?
Przy synchronizacji na 2 kurtynę ślad poruszającego obiektu układa się w naturalny sposób za obiektem, a nie przed.
Ale niestety muszę Cię zmartwić - w żadnym hacku nie działa ten CF. Oczywiście rowiązanie istnieje, potrzebna jest lampa zawierająca tą funkcję np. 430EX, 550EX, 580EX.