PDA

Zobacz pełną wersję : SIGMA 70-300/4-5,6 DL Macro Super



Propi
07-12-2005, 09:27
Chciałem spytać Was o opinię na temat w/w szkła... Szukam ostatnio czegoś o większym zakresie ogniskowych i ta właśnie Sigma miałaby być kompromisem pomiędzy moją chęcią zakupu Canona 75-300 III USM, a moimi możliwościami
finansowymi ;) Jeśli ktoś z Was miał doświadczenia z tym obiektywem, najlepiej w użyciu z dSLR'em, proszę o podzielenie się nimi. Z góry dzięki!

gwozdzt
07-12-2005, 09:33
Chciałem spytać Was o opinię na temat w/w szkła...
Wprawdzie nie posiadam takiej ale ma dobrą opinię wsrod użytkowników na tym forum, z tym że ważne, aby to była wersja DG, a nie DL.

Propi
07-12-2005, 09:51
Właśnie chodzi mi o ustalenie różnicy między tymi typami obiektywów :)

gwozdzt
07-12-2005, 10:39
Właśnie chodzi mi o ustalenie różnicy między tymi typami obiektywów :)... najlepiej w użyciu z dSLR'em...
Chodzi o to, że właśnie DG oznacza DiGital i ta wersja gwarantuje poprawną pracę z DSLR.
Pozostałe wersje mogą mieć problemy z cyfrowym korpusem:
SIGMA of objectives in connection with Canon EOS cameras (http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.sigma-foto.de%2Fcms%2Ffront_content.php%3Fclient%3D1%253 C%3D1%26idcat%3D59%26idart%3D51&langpair=de%7Cen&hl=en&c2coff=1&ie=UTF-8&oe=UTF-8&prev=%2Flanguage_tools)
Ponadto z gamy Sigm 70-300/4-5,6 wersja APO DG jest wg opinii forumowiczów najlepsza optycznie.

student_22
07-12-2005, 12:00
Jak już jesteśmy przy Sigmach a szczególnie chodzi mi o tą wersje APO DG to czy ona rzeczywiście jest wolna ? Tzn jak bardzo wolna ?
Czytalem gdzies na forum że podobny optycznie i o wiele szybszy jest EF 100-300 ? Testował ktoś te dwa szkła ?

gwozdzt
07-12-2005, 12:12
Jak już jesteśmy przy Sigmach a szczególnie chodzi mi o tą wersje APO DG to czy ona rzeczywiście jest wolna ? Tzn jak bardzo wolna ?
Czytalem gdzies na forum że podobny optycznie i o wiele szybszy jest EF 100-300 ? Testował ktoś te dwa szkła ?
A jak juz piszemy, to piszmy dokładnie!
Zależy który 100-300...
EF100-300/4,5-5,6USM to tak - o wiele szybszy, ale w opinii forumowiczow jednak troche slabszy optycznie od Sigmy, zwłaszcza w okolicach 300mm
EF100-300/5,6 - stary puzon*, ślimak.
EF100-300/5,6L - też stary puzon*, też ślimak, ale optycznie najlepszy z tego towarzystwa.
*puzon= zoom suwany

Generalnie z nowych szkieł na poziomie 1000zł kompromis wygląda następująco: jeśli jakość to Sigma APO 70-300 DG macro, a jeśli szybkość to Canon EF100-300/4,5-5,6USM

no_kya
07-12-2005, 13:32
Chodzi o to, że właśnie DG oznacza DiGital i ta wersja gwarantuje poprawną pracę z DSLR.
Pozostałe wersje mogą mieć problemy z cyfrowym korpusem:


posiadam starszą wersję tego obiektywu i nieco gorszej jakości (bez szkieł niskodyspersyjnych) Sigma 70-300 DL Super Macro... - bez najmniejszych problemów współpracuje z EOS 350D, nie mówiąc juz o tym że ostrzy lepiej od kitowego Canona

gwozdzt
07-12-2005, 13:51
posiadam starszą wersję tego obiektywu... Sigma 70-300 DL Super Macro... - bez najmniejszych problemów współpracuje z EOS 350D...
1) napisałem "mogą mieć problemy". :idea: Mogą wcale nie jest równoznaczne z MUSZĄ:idea:

2) Od czego zależą te potencjalne problemy? Przejrzałeś link?http://tinyurl.com/ado6w Jest tam na liście obiektywów:
70-300mm F4-5,6 DL macro super to seriennummer # 4...
Więc od czego zależy? Podpowiem... od NUMERU SERYJNEGO!

3) http://www.psp5.pionki.pl/biblio/czytzroz/czytzroz.html :mrgreen:

Propi
07-12-2005, 16:15
Czyli mam rozumieć, że obiektywy z numerem seryjnym niższym od 4... nie będą współpracowały z moim D30, a wszystkie od 4 włącznie wzwyż będą? I na czym ewentualny brak współpracy będzie polegał, na wywalaniu Err99 czy np. braku AF?

AGO
07-12-2005, 17:22
Tez mam DL-ke i chodzi cudownie z 350D.
Co do jakosci to ludzie sie rozpisuja nad wyzszoscia APO testy wykonane przez niemiecki fotoMAGAZIN (SIGMA uzywa ich w folderach reklamowych) wykazuja, ze roznica w optyce jest niewielka ... na korzysc DL-ki :D
Mechanizm jednak na korzysc APO.

A w praktyce hula dobrze: rzadko sie muli na fokusowaniu, ciut glosnawa (ale nie tak jak 15-30;)) ... za ta cene jest naprawde dobra .

gwozdzt
07-12-2005, 18:14
Czyli mam rozumieć, że obiektywy z numerem seryjnym niższym od 4... nie będą współpracowały z moim D30, a wszystkie od 4 włącznie wzwyż będą?
Zrozumiałeś poprawnie :-) Przynajmniej tak twierdzi Sigma...
A czy będą współpracowały? Cóż najlepiej sprawdzić w praktyce, ponieważ np. nie ma na tej liscie 400/5,6 APO Macro i niby powinna działać, a w praktyce kumplowi nie działa z 20D.
Tak samo nie ma tam mowy o D30/D60 i jako, ze to wcześniejsze modele, to część szkieł moze z nim działać, a nie działać juz z 300D/10D, 20D/350D itd.
Tak na marginesie: koledzy posiadający działające DL (no_kya, AGO) proszeni są o sprawdzenie nr seryjnego swoich szkieł i podanie jego pierwszej cyfry. Może do czegoś wspólnie dojdziemy...?

I na czym ewentualny brak współpracy będzie polegał, na wywalaniu Err99 czy np. braku AF?
Oj tego Ci niestety nie powiem, bo oprócz kumplowej 400/5,6 nie miałem z tym problemem doczynienia w praktyce. Jemu bodajże nie działa AF, ale moze też nie działać przysłona.

Propi
07-12-2005, 20:03
Spytałem sprzedającego o szczegóły... oto odpowiedź:

"obiektyw przywieziony z zachodu, kolega nie sprawdził go dokładnie przy zakupie.
numeru nie znalazłem, nie posiada.
nie wiem też z jakim aparatem był używany."

Brzmi dośc... enigmatycznie ;) Chyba podziękuję.
Jak w ogóle wypadają Sigmy (DL oraz nowe DG, APO) w porównaniu do Canonowskiego 75-300 III USM? Canon jest bezkonkurencyjny czy w tym zakresie jest coś lepszego?

AGO
07-12-2005, 20:10
Ja mam nr: 10538xx gdzie xx to koncowka.
Szklo kupilem w Polsce, w Auchan-nie po przeconione o 50% bylo :D ... potem kupilem 350-ke.

Moze problem jest z firmware aparatu ?:|

Propi
07-12-2005, 22:05
W Auchanie w Polsce?? Cholera, nie wiedziałem, że mają tam sprzęt foto... Muszę się lepiej przyjrzeć mojemu poznańskiemu Auchanowi, może też mają jakieś promocje ;)

AGO
08-12-2005, 00:14
W Auchanie w Polsce?? Cholera, nie wiedziałem, że mają tam sprzęt foto... Muszę się lepiej przyjrzeć mojemu poznańskiemu Auchanowi, może też mają jakieś promocje ;)
Kupilem w Zielonej Gorze ... jak likwidowali stoisko z analogami.

Przemoc
14-12-2005, 18:42
Mechanizm jednak na korzysc APO.


Kupiłem dzisiaj Sigmę 70-300 APO Macro DG, trochę się pobawiłem i zauważyłem niepokojący efekt przy kręceniu zoomem. Do 200 idzie płynnie, a powyżej stawia większy opór, nie chcę powiedzieć, że się haczy bo to byłoby za dużo ale trochę mnie to niepokoi. Głównie odczuwalne jest to przy bardzo wolnej regulacji zooma. Moje pytanie kieruję do posiadaczy tego obiektywu, czy ktoś spotkał się z takim efektem, i czy ewentualnie wymieniać obiektyw na inny egzemplarz, czy czekać aż się "wyrobi" :?:

Routlaw
14-12-2005, 19:57
Do 200 idzie płynnie, a powyżej stawia większy opór, nie chcę powiedzieć, że się haczy bo to byłoby za dużo ale trochę mnie to niepokoi. Głównie odczuwalne jest to przy bardzo wolnej regulacji zooma....czy ewentualnie wymieniać obiektyw na inny egzemplarz, czy czekać aż się "wyrobi" :?:
mam od 3-4miesiecy to szkiełko i nie zwracałem na to uwagi.. Teraz sprawdziłem i owszem też tak mam.. Jak skierujesz obiektyw w dół to nie występuje zwiększenie oporu :) Ja bym się tym nie przejmował... Bardziej by mnie martwiło gdyby były luzy i sam by sie wysówał badź chował... a wiem że w modelach bez DG tak było no przynajmniej u mojego znajomego...
Pozdr

Paweł Ubysz
19-12-2005, 10:35
Kupiłem dzisiaj Sigmę 70-300 APO Macro DG, trochę się pobawiłem i zauważyłem niepokojący efekt przy kręceniu zoomem. Do 200 idzie płynnie, a powyżej stawia większy opór, nie chcę powiedzieć, że się haczy bo to byłoby za dużo ale trochę mnie to niepokoi. :

Witam,
U mnie jest tak samo.
I to co zauważył jeden z przedpiśców - duuzo wolniejszy AF niż w 100-300/4,5-5,6USM Canona - miałem wczoraj oba w rękach , macałem , do body przykręcałem.
Co zaważyło na wyborze Sigmy - mniejsza dziura pomiędzy kitem a 70-300 niż 100-300 , oraz całkiem niezłe ( jak na ta cenę ) macro.
No i ( podobno ) nieco lepsza optyka .

Przemoc
19-12-2005, 11:14
Witam,
U mnie jest tak samo.
I to co zauważył jeden z przedpiśców - duuzo wolniejszy AF niż w 100-300/4,5-5,6USM Canona - miałem wczoraj oba w rękach , macałem , do body przykręcałem.
Co zaważyło na wyborze Sigmy - mniejsza dziura pomiędzy kitem a 70-300 niż 100-300 , oraz całkiem niezłe ( jak na ta cenę ) macro.
No i ( podobno ) nieco lepsza optyka .

Bawię się od paru dni tą Sigmą i szczerze mówiąc nie miałem jeszcze w praktyce sytuacji by AF był za wolny, może za wiele nie wymagam dlatego że nie miałem okazji poćwiczyć np. z Canonem 100-300 i nie mam odniesienia. Mechanizm faktycznie długo kręci gdy nie może złapać ostrości i ciągnie cały zakres w tą i z powrotem, czasami przydałaby się możliwość ręcznego sterowania zakresem ostrzenia.

Przy zabawie w macro z odwrotnie podkręconym obiektywem M42, przy pionowo zwieszonej lufie, wewnętrzna część obiektywu sama wysuwa się do końca (pod wpływem ciężaru drugiego obiektywu) i trzeba ostrzyć statywem :) , trochę to upierdliwe. Ciekawe czy inne zoomy też tak mają ?

Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania i możliwościami Sigmy 70-300 APO Macro DG, to naprawdę bardzo dobry obiektyw. Za kilkaset złotych daje mnóstwo frajdy i możliwość robienia dobrych zdjęć.

AGO
19-12-2005, 13:03
focus moze byc za wolny (lub jest za wolny) jak przychodzi "przejechac" z 70 na 300.
Przy malych przeskokach jets calkiem dobry. Nieczesto zdarza sie takze aby mulil w jedna i druga strone.

Tez uwazam, ze za ta kase jest BARDZO OK.


aaa, jeszcze jedno moja DL-ka daje lekko zimne kolory, co nie stanowi problemu oczywiscie.

odi
20-12-2005, 04:05
Witam,
U mnie jest tak samo.
I to co zauważył jeden z przedpiśców - duuzo wolniejszy AF niż w 100-300/4,5-5,6USM Canona - miałem wczoraj oba w rękach , macałem , do body przykręcałem.
Co zaważyło na wyborze Sigmy - mniejsza dziura pomiędzy kitem a 70-300 niż 100-300 , oraz całkiem niezłe ( jak na ta cenę ) macro.
No i ( podobno ) nieco lepsza optyka .
Właśnie też stoję przed takim wyborem, szukam czegoś taniego obok kita, i nie moge się zdecydować na nic.
Zastanawiam się nad jakąś używką, ale już jedną kupiłem i po 3 dniach od kupna odesłałem- blokował przy wyższych przesłonach (nie wiedziałem co i jak a problem rozwiązałem dzięki Tomaszowi Golińskiemu:) ), zatem się boję trochę.
Obok mnie jest komis ze sprzętem b.duży wybór, jednak ceny sporo wyższe niż na allegro zatem chyba bede musiał czekać.
Może tym czasem ktoś podsunie jakąś alternatywę dla w/w sigmy w podobnym przedziale cenowym?? z podobnym zakresem ogniskowych, może być troche szerszy na górze bo nie potrzebuje chyba aż 300, może być spokojnie 200.
Wiem, że na forum tego sporo, ale od czytania tego kręci mi się w głowie, zatem prosze o Wasze typy:)
Pozdro

AGO
20-12-2005, 11:52
Może tym czasem ktoś podsunie jakąś alternatywę dla w/w sigmy w podobnym przedziale cenowym??
Nie wiem ile chcesz wydac na tele, ja za swoja sigme 70-300 DL (nowa w sklepie) zaplacilem 499 PLN.
Nie wiem czy to duzo czy malo ale jestem zadowolony.

odi
21-12-2005, 01:23
Nie wiem ile chcesz wydac na tele, ja za swoja sigme 70-300 DL (nowa w sklepie) zaplacilem 499 PLN.
Nie wiem czy to duzo czy malo ale jestem zadowolony.
Kwota OK zastanawiam się jeszcze nad Canon 75-300 f/4-5.6 III za około 440
Tamronem AF70-300mm F/4-5.6 LD 1:2 Macro
Sigma 70-300mm f/4-5,6 DG Macro
Sigma 55-200mm f\4-5.6 DC
Moze coś więcej o owych obiektywach? Wiem że pewnie juz było:)

Vitez
22-12-2005, 13:13
Wiem że pewnie juz było:)


Skoro wiesz ze juz bylo to czemu nie skonfrontujesz tej wiedzy z dostepnymi ci narzedziami technicznymi sluzacymi do praktycznego jej wykorzystania?
W skrocie -> http://canon-board.info/search.php