PDA

Zobacz pełną wersję : Synchroniczne wyzwalanie dwóch aparatów



RomanS
19-01-2009, 12:53
Mam pytanie, jak w temacie, czy moze ktos bawil sie w cos takiego? Jakie urzadzenia sa do tego potrzebne aby jednoczesie wyzwolic dwie migawki?

mate00sh
19-01-2009, 13:14
Poszukaj w internecie schematu pilota do wyzwalania aparatu z kabla. Trik jest taki, żeby tego pilota podłączyć do dwóch aparatów jednocześnie. Niestety wydaje mi się, że nie gwarantuje to jednoczesnego wyzwolenia migawek (mogą być minimalne różnice).

RomanS
20-01-2009, 11:46
Dziekuje za odpowiedz mimo ze nie wiele ona wnosi, bo oczywiscie siec przeszukalem i o takich rozwiazaniach czytalem. Chodzilo mi raczej o uwagi osob, ktore cos podobnego robily i maja praktyczne doswiadczenia.

abalus
21-01-2009, 06:17
Robilem cos takiego za pomoca pocket wizard-ow. Dziala bez problemowo moze nie jest to najtansze rozwiazanie ale dziala i to na dosc duza odelglosc.

maciekw
15-02-2009, 23:53
Za pomocą Pocket Wizardów może i owszem....tyle że MultiMax-ów

KORD/EPKK
18-02-2009, 22:23
Poszukaj w internecie schematu pilota do wyzwalania aparatu z kabla. Trik jest taki, żeby tego pilota podłączyć do dwóch aparatów jednocześnie. Niestety wydaje mi się, że nie gwarantuje to jednoczesnego wyzwolenia migawek (mogą być minimalne różnice).
Dokladnie. Ja bym switche pojedyncze wymienil na dwusekcyjne (i ten od pomiaru i ten od wyzwalania ) i w jednej puszce zrobil pilot obslugujacy dwa aparaty. Roznice owszem beda ale naprawde minimalne rzedu 1/2000 sekundy co chyba nie powinno niekorzystnie wplynac (chyba ze takie czasy beda uzywane to ma to kolosalne znaczenie). Wszystko zalezy do jakiej fotografii kolega chce uzywac wyzwolenia obu zestawow na raz.
Pozdrawiam

s!wy
19-02-2009, 09:39
ja ożywam do tego pocked'ow MultiMaxow. Wpinam je do aparatów, jeden podłączam kabelkiem do gniazda wężyka i ustawiam na odbiór, a drugi na nadawanie i już:) można nawet ustawić sobie opóźnienie itp;)

a tu taka ciekawostka http://www.youtube.com/watch?v=_AuyVz89AXg
właśnie dzięki opóźnieniu zrobili karabin maszynowy ;)

Jacek_Z
20-02-2009, 18:02
Za pomocą Pocket Wizardów może i owszem....tyle że MultiMax-ówa co stoi na przeszkodzie temu, by to były PW Plus II ? Nic.
Praktycznie to da się mając odrobinę umiejętności zrobić samemu nawet z chińszczyzny (nadajnik + 2 odbiorniki, ale trzeba zrobić kabelki - przejściówki takie na gniazdo wężyka)

abalus
23-02-2009, 05:17
Za pomocą Pocket Wizardów może i owszem....tyle że MultiMax-ów

Ja uzywam PW plus II. Moze jest jakas roznica miedzy wyzwalaniem jednego aparatu a drugiego ale naprawde jest to tak minimalne i nie przeszkadza mi w tym do czego tego uzywam. Czasem odpalam dwa dodatkowe aparaty albo 3 lampy blyskowe. Ogolnie mam 6 PW i jak na razie nie mialem zadnej wpadki zasieg jest dobry i lacznosc gwarantowana w przeciwienstwie do innych urzadzen "made in china". Jezeli chodzi o kablowe polaczenie aparatow tez juz to przerabialem i dziala bez zarzutow jedyna nie dogodnosc to problem z kabelkiem.

maciekw
23-02-2009, 12:39
abalus- wiem że można wyzwalać 2 korpusy poprzez PW plus II bo sam takowe posiadam .Wiem też że różnice wyzwoleń między aparatami są minimalne.Natomiast ostatnio dokupiłem jeszcze 1-go PW tyle że MultiMaxa i tam w instrukcjii pisze że synchronizacja wielu aparatów z jedną lampą błyskową wymaga precyzyjnego ustalenia czasu.A to jest wg.producenta możliwe tylko z PW MultiMaxa-mi

abalus
24-02-2009, 04:13
Nie powiem ze niezgadzam sie z Toba. ale w moim przypadku nie mialem problemow z wyzwoleniem 3 lamp kazda podpieta do PW II + jeszcze jedno body. Moze istnieja jakies sytuacje w ktorych wystepuje pewien rodzaj opoznienia i wowczas potrzebyny jest PW MM. Pare razy udalo mi sie uzywac PW MM naprawde robia wrazenie i mozliwosci ich sa imponujace a co za tym idzie takze cena. Ogolnie kiedys eksperymentowalem z fotocelami i tam powstawal problem z tym jak odpalaly inne lampy ale to dyskusja na kolejny watek.

maciekw
24-02-2009, 22:27
Abalus-dzięki za odpowiedz...ale zainteresowałem się tym co piszesz o wyzwalaniu lamp poprzez fotocelę.Chcę kupić na razie jedną lampę studyjną,a teraz posiadam 2x580 EX MK I i MK II+ 2 parasolki i statywy.Odpalam ten zestaw przy pomocy 2x PW PLus II i 1x MM. Jakie problemy napotkałeś w odpalaniu poprzez fotocelę? Interesuje mnie temat o tyle czy po zakupie kolejnej lampy muszę kupować kolejnego PW ,czy wystarczy fotocela? Pozdrawiam Maciek.