PDA

Zobacz pełną wersję : Co po 350D



olgajam
15-05-2006, 14:15
Jak myślicie będzie jakis następca? Jakies 380D, 400D? Coś poza zwiększeniem matrycy da się w tym aparacie poprawić/dołożyć i na co warto poczekac?
A pytam się bo widziałam jakie super black&white'y robi 350D i chyba pora na upgrade aparatu (mam 300D). Rok mogę zaczekać jakby cos sie mialo pojawic.

A czy 30D robi b&W?

dzieks :)
Ola

mattnick
15-05-2006, 14:39
w 370d dołożą mp3, odtwarzanie filmów i gierki z psp...

bundy
15-05-2006, 14:49
A czy 30D robi b&W?



Robi :-) Ale IMO tryb B&W można w lustrzankach spokojnie olać, bo i tak materiał poddaje się jakiemuś większemu lub mniejszemu postprocessingowi i wtedy można samodzielnie zrobić konwersję do B&W z dużo lepszymi efektami i pełną kontrolą nad przebiegiem. IMO bajery typu tryb B&W bardziej sprawdzaja się w kompaktach, gdzie materiał wyjściowy rzadko jest dalej obrabiany.

gwozdzt
15-05-2006, 14:50
... pytam się bo widziałam jakie super black&white'y robi 350D i chyba pora na upgrade aparatu (mam 300D)...
300D też robi, np. mój :-):
http://fotogalerie.pl/galeria/gwozdzt19487

A tak serio, to B&W robi się w programach graficznych i taka funkcja w aparacie jest kompletnie niepotrzebna.

Encor
15-05-2006, 15:12
widziałam jakie super black&white'y robi 350D i chyba pora na upgrade aparatu

Najlepsze - bo takie jakie chcesz - b/w robi Channel Mixer. A przy pomocy warstw dodasz efekt dowolnego filtra
A sepia w 350D jest beznadziejna:wink:

olgajam
15-05-2006, 15:57
b&w w 350D bardzo mi sie podoba . Tzn. podobaja mi sie portrety w b&w, na tyle, ze nie widze potrzeby dalszej obrobki w sofcie. Niestety takiego efektu jeszcze nie udalo mi sie uzyskac przy pomocy softu, ktory posiadam. Zaaplikowanie czerwonego filtru w moim sofcie daje nieladne efekty a te zdjecia B&W, ktore tak mi sie podobaja to ponoc B&W z 350D z czerwonym filtrem.
Abstrahujac od b&w - to jak myslicie bedzie nastepca czy nie?

bundy
15-05-2006, 16:05
Abstrahujac od b&w - to jak myslicie bedzie nastepca czy nie?

To naturalne, że następca musi być - a będzie wtedy, kiedy marketing Canona uzna, że rynek jest już najedzony a klienci mimo to ciągle głodni :-)
A co do nazewnictwa, to spekulacje czy to będzie 360D, 370D czy coś innego, nic zupełnie nie dają - bo ludzisika też czekali na 3D a dostali 5D :-) (optymiści nadal czekają na 3D)

leiho
15-05-2006, 16:40
heh,

po 350D był 20d a teraz 30D - jest to zabieg marketingowy słuzacy temu, zeby głodni nowinek ludzie mogli zapchać swoj instynktt posiadania nowosci i bajernego sprzetu, za ktory, mimo niewielu nowinek, placa o 2 razy więcej. Ja wiem, ze za stwierdzenie, ze 20D czy 30 D od 350D niewiele się roznia, zostanę zjedzony - ale taka prawda.

jak sprzedaż 30D i 350D spadną ponizej pewnego poziomu, Canon wprowadzi coś nowego. Tzn JUZ coś ma, tylko czeka , az rynek się nasyci.

jedna z firm przygotowuje nowe rewolucyjne rozwiazanie, polegające na "kadrowaniu" wielkiej jak na lustrzanki matrycy, w celu wyboru formatu zdjecia, poząwszy od 4:3 do srednioformatowych. Byc moze to Canon, bo na razie to tajemnica (albo ja nie w temacie;p)

bundy
15-05-2006, 16:42
jedna z firm przygotowuje nowe rewolucyjne rozwiazanie, polegające na "kadrowaniu" wielkiej jak na lustrzanki matrycy, w celu wyboru formatu zdjecia, poząwszy od 4:3 do srednioformatowych. Byc moze to Canon, bo na razie to tajemnica (albo ja nie w temacie;p)

Ło matko... Kolejny po lekturze kwietniowego Foto-Kuriera :-) To był aprilisowy joke :-)

leiho
15-05-2006, 16:45
Ło matko... Kolejny po lekturze kwietniowego Foto-Kuriera :-) To był aprilisowy joke :-)


Joke nie joke - nie wnikam, dla mnie to brzmi BARDZO sensownie ;) Tyle ze potrzebnaby byłą wielka matryca, a to są koszty :) Ale to chyba nie brzmi źle, ma jakis sens...

bundy
15-05-2006, 16:49
Joke nie joke - nie wnikam, dla mnie to brzmi BARDZO sensownie ;) Tyle ze potrzebnaby byłą wielka matryca, a to są koszty :) Ale to chyba nie brzmi źle, ma jakis sens...

To był żart - dokładnie oblookaj sobie foty tego niby "nowego aparatu" - nie przypomina ci nic ten korpus? (taka firma na literkę "O").
IMO taka konstrukcja nigdy nie powstanie, bo by rozwaliła całą marketingową koncepcję podziału rynku na segmenty - a do tego ani Canon ani nikt inny nie dopuści w życiu :-)

leiho
15-05-2006, 17:00
szczerze powiedziawszy, wierze w wolny rynek (niestety, nie w Polsce) - i jezeli ktos takie cos wypusci, to Canon nie ma nic do gadania ... Byle nie było tak jak z tą ponoć niezniszczalną zyletką która wkupił Gilette czy wieczną zarówką wykupioną przez Philipsa :D

MMM
17-05-2006, 09:41
szczerze powiedziawszy, wierze w wolny rynek (niestety, nie w Polsce) - i jezeli ktos takie cos wypusci, to Canon nie ma nic do gadania ... Byle nie było tak jak z tą ponoć niezniszczalną zyletką która wkupił Gilette czy wieczną zarówką wykupioną przez Philipsa :D
Prawa patentowe kosztują z każdym rokiem więcej. Prędzej czy później (najpóźniej po 20 latach) i tak będą musieli udostępnić technologię innym :)

miszaqq
15-06-2006, 10:03
a wracajac do tematu ?! myslicie ze warto czekac na ewentualnego nastepce 350D ? rok temu kupowalem A95 w lipcu w sierpniu wszedl A610/A620, w sumie ciutke lepszy ale zawsze, takze teraz w sierpniu wypada 18 miesiecy od wypuszczenia 350D. Troche szkoda mi lata ktore w szkocji jest krotkie a chcialbym troszke pofocic w slonecznej pogodzie, a wiec czekac na nastepce w ktorego nie wiadomo jeszcze co wpakuja ? czy tez kupowac teraz ? a moze poczekac na obnizke cen, wszedl soniacz a100, wejdzie nastepca 350d wiec cena powinna spasc, albo przynajmniej beda jakies gratisy.
A moze ktos cos widzial lub slyszal na necie o nastepcy ?!?
z gory dzieki za info

Kubak82
15-06-2006, 10:11
moze poczekac na obnizke cen, wszedl soniacz a100, wejdzie nastepca 350d wiec cena powinna spasc, albo przynajmniej beda jakies gratisy.

szczerze w to watpie.. wszyscy czekali na spadek cen 20d i pewnie sa jeszcze tacy co nadal czekaja ;-) .. z 350d mysle, bedzie podobnie.. raczej malo prawdopodobne jest aby nowe lustrzanki zaczely byc tansze niz sredniej klasy kompakty ;-)

a nawiazujac do czekania na nowy model - nastepca 350d tez bedzie mial nastepce..i ten nastepca rowniez w koncu doczeka sie nastepcy.. tak myslac mozesz nigdy niczego nie kupic :wink:

dziwi mnie jeszcze jedna rzecz.. jesli 350d/20d mozna zrobic naprawde fajne fotki to czy po wypuszczeniu 380(czy jak mu tam bedzie)/30d te "starsze" modele beda robic gorsze foty :roll: :?: :!: szczerze nie rozumiem takiej logiki bo albo chce sie robic zdjecia albo "gonic zajaca" ale uprzedzam, ze ten zajac NIGDY nie da sie zlapac :mrgreen:

pozdr.

piast9
15-06-2006, 12:46
dziwi mnie jeszcze jedna rzecz.. jesli 350d/20d mozna zrobic naprawde fajne fotki to czy po wypuszczeniu 380(czy jak mu tam bedzie)/30d te "starsze" modele beda robic gorsze foty :roll: :?: :!:
Gorszych robić nie będzie. Ale za podobne pieniądze w następcy można mieć parę ulepszeń. Lepszy uchwyt, ekranik, może kadrowanie na ekranie a'la E-330 :roll: ?

Kubak82
15-06-2006, 13:48
Gorszych robić nie będzie. Ale za podobne pieniądze w następcy można mieć parę ulepszeń. Lepszy uchwyt, ekranik, może kadrowanie na ekranie a'la E-330 :roll: ?

z tych trzech przydalby mi sie tylko lepszy uchwyt ;-) .. na reszte po prostu szkoda pieniedzy :twisted: .. ale to moje zdanie :mrgreen:

pozatym - wakacje ida - lepiej focic niz czekac na nowy model :mrgreen: 8)

AGO
15-06-2006, 14:01
problem w tym, ze ci co kupuja nowosci - jak sie pojawia - ciesza sie nowymi funkcjami (czasami nie majacymi wplywu na jakosc fotek). Natomiast ci co czekaja az cena spadnie to czekaja, czekaja, az doczekaja sie kolejnego stresu zwiazanego z 'czy kupic czy poczekac na nastepce' .... jak widac problem to niekanczaca sie petla.

miszaqq:: kupuj wasc bo z takim podejsciem to sie na piekna, dluga zime w szkocji nie zalapiesz :D ... aha i dodam jeszcze, abys sie za szkielkami porozgladal bo puszka wazna jest ale bez dobrego obiektywu to nie zabawa ...

RadiB
15-06-2006, 15:11
Byle nie było tak jak z tą ponoć niezniszczalną zyletką która wkupił Gilette czy wieczną zarówką wykupioną przez Philipsa :D

Urban Legend.

Prawo patentowe ma to do siebie, ze kazdy patent musi byc ujawniony. Nie wierze zeby Phillips czy Gillette mialy wykupione patenty na wszystkie kraje swiata - dlatego wynalazki o ktorych pisales musialy by byc dostepne jako prywatne importy z Mozambiku czy Tajlandii.

Mac
15-06-2006, 19:09
350D to dobry sprzęt a i tak szybko przekonasz się, że liczą się szkła a tych nie zmienia się tak często jak puszki.

miszaqq
15-06-2006, 23:30
problem w tym, ze ci co kupuja nowosci - jak sie pojawia - ciesza sie nowymi funkcjami (czasami nie majacymi wplywu na jakosc fotek). Natomiast ci co czekaja az cena spadnie to czekaja, czekaja, az doczekaja sie kolejnego stresu zwiazanego z 'czy kupic czy poczekac na nastepce' .... jak widac problem to niekanczaca sie petla.

miszaqq:: kupuj wasc bo z takim podejsciem to sie na piekna, dluga zime w szkocji nie zalapiesz :D ... aha i dodam jeszcze, abys sie za szkielkami porozgladal bo puszka wazna jest ale bez dobrego obiektywu to nie zabawa ...

no jak tak mowisz to kupilem, zamowiony dzisiaj przez neta, ale ze to w polaczeniu z kuponami rabatowymi i cashback to dopiero w przyszly czwartek zaczne sie cieszyc nowym nabytkiem, teraz pozostaje tylko uzbroic sie w cierpliwosc a pozniej zastanawiac co dalej :)

AGO
16-06-2006, 14:51
no jak tak mowisz to kupilem, zamowiony dzisiaj przez neta, ale ze to w polaczeniu z kuponami rabatowymi i cashback to dopiero w przyszly czwartek zaczne sie cieszyc nowym nabytkiem, teraz pozostaje tylko uzbroic sie w cierpliwosc a pozniej zastanawiac co dalej :)
jak to co ... szkielka :D

miszaqq
16-06-2006, 15:09
jak to co ... szkielka :D

wiem wiem :) mam juz kandydatow na 2 pierwsze, po przeczytaniu dziesiatek opini i recenzji m.in na tym forum w pierwszej kolejnosci beda to 50 1.8 i 70-200 4L, wybor chyba dobry zwlaszcza ze finanse troche ograniczaja

AGO
16-06-2006, 16:18
wiem wiem :) mam juz kandydatow na 2 pierwsze, po przeczytaniu dziesiatek opini i recenzji m.in na tym forum w pierwszej kolejnosci beda to 50 1.8 i 70-200 4L, wybor chyba dobry zwlaszcza ze finanse troche ograniczaja
jak krucho z finansami to L-ka bedzie bolala (okolo 680 € nowa) :| ... zalezy co chcesz focic mozna dobrac w miare tanio i dobrze

Hodga
16-06-2006, 18:16
ELki bolą, ale warto to przeboleć, przekonałem się wczoraj. Miałem Sigme 70-300 DG APO i eLke 70-200 4f. Teraz wiem że nie warto ładować pieniędzy w tańszy sprzęt, jeśli tylko można to przeboleć. Dzisiaj facet mi powiedział 154 zeta przy zakupie na raty tej eLki. Myślę że warto będzie się uziemić nią na dwa lata.