Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 688

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Oglądam często foty RNAV na serwisach spotterskich, Twoje robią super wrażanie i są super jakości. Ja tam czasami coś ustrzelę, ale z 300 mm to wiesz co sobie mogę ustrzelić
    Zdradź proszę odpowiedź napytanie z postu #8

  2. #12

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Mam na Dobsonie 8 calowa Syntę i muszę przyznać, że bardzo ciężko sie nią prowadzi ręcznie za tak szybkim obiektem jak samolot. Żeby mieć udane zdjęcie RNAV, musiałem pożyczać Maksutowa 1200mm na monopodzie. Tak więc szacun. No i ten Barlowx2. Możesz pokazać fotkę tak powstałego zestawu teleskop+barlow+body ?
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  3. #13

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Cytat Zamieszczone przez Baba O'Riley Zobacz posta
    Powiedz jeszcze czy może przy okazji nie robisz fotografii planet czy takim sprzętem jest to w ogóle możliwe? (to mnie bardziej fascynuje)
    Montaż Dobsona nie zbyt się nadaje do astrofotografii, ponieważ w takiej fotografii używa się długich czasów naświetlania. Dobson nie ma prowadzenia. Jeśli chodzi o mnie to owszem obserwacje prowadziłem np Saturna, Jowisza i widok jest piękny. Fotografuję za to Księżyc i tu widać moc 10" lustra!









    Jeśli chodzi o inne obiekty to w tym roku ustrzeliłem kometę C2011 L4 PanSTARRS




    Kolejnym obiektem nocnego nieba jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna - International Space Station ISS.

    Prędkość względem ziemi to ok. 8 km/s




    Cytat Zamieszczone przez Rosicky Zobacz posta
    przy takich zdjeciah ustawia sie kadr na przewidywanej linii przelotu samolotow, czy 'goni' razem z nimi? nie umiem sobie tego nawet wyobrazic ...
    Trzeba "gonić" za obiektem,inaczej nie ma szans na zdjęcie.


    Cytat Zamieszczone przez VomitroN Zobacz posta
    Mam na Dobsonie 8 calowa Syntę i muszę przyznać, że bardzo ciężko sie nią prowadzi ręcznie za tak szybkim obiektem jak samolot. Żeby mieć udane zdjęcie RNAV, musiałem pożyczać Maksutowa 1200mm na monopodzie. Tak więc szacun. No i ten Barlowx2. Możesz pokazać fotkę tak powstałego zestawu teleskop+barlow+body ?
    Na początku zawsze jest trudno, bo trzeba sie nauczyć jednoczesne prowadzenie za obiektem i jednoczesne ustawianie ostrości. Ale z czasem zaczyna sie to robić jak na automacie

    A co do sprzętu, to tak on wygląda:



    I jeszcze fotki:

    A388 Thai - HS-TUC w locie THA921 z Frankfurtu do Bangkoku:


  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    60
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    KILLER, chylę czoła

    Wytalkowane z GT-I9100

  5. #15

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Czyli optyka idzie tak: tuba => wyciąg 2" => barlow2x => adapter T2/EOS => body ?
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  6. #16

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Cytat Zamieszczone przez VomitroN Zobacz posta
    Czyli optyka idzie tak: tuba => wyciąg 2" => barlow2x => adapter T2/EOS => body ?
    Mozna tak powiedzieć, aczkolwiek u mnie to wygląda trochę inaczej, gdyż zmodyfikowałem nieco Barlowa. Moj Barlow to stary poczciwy Soligor, zresztą juz nie produkowany. Bylo to tanie szkło a co za tym idzie rewelacji jakościowej nie było. Najbardziej dawala sie we znaki winieta, momentami była tak duza ze zdjęcie wyglądało fatalnie. Dlatego tez postanowiłem nieco zmodyfikować całego Barlowa.

    Jak to wygląda napisze wieczorem...

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez KILLER ; 15-06-2013 o 17:36

  7. #17

    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Ostrzeszów
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Fajne foty , rzadko można oglądać tego typu zdjęcia na Canon -board .

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Szacun!

  9. #19

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Cześć Andrzej - miło mi Cię tutaj widzieć na forum

    Gratulacje! Jak zwykle Twoje zdjęcia to najwyższa światowa klasa.
    Czekamy na kolejne piękne maszyny. Jeśli mogę prosić to chętnie zobaczył bym jakiegoś MD-11.

    Pozdrawiam
    Marcin
    Marcin

  10. #20

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    A więc napiszę parę słów o moim Barlowie.

    Na początek zaprezentuję zdjęcie oryginalnego Soligora 2" 2x. Na zdjęciu jest on już wmontowany w adapter 2"



    Celem zmniejszenia winiety (która była ogromna), należało go trochę skrócić. Zrobiłem to w dość prosty sposób z wykorzystaniem posiadanych akcesoriów.

    Wykręciłem z oprawy Barlowa samą soczewkę i wkręciłem ją w złączkę 2" /M42x1 z gwintem filtrowym, dalej wykorzystałem redukcję M24x1 EOS






    Do tego zestawu zamontowałem adapter 2"



    A cały zmodyfikowany Barlow wygląda tak:



    Dzięki temu zmniejszyła się winieta, ale także zmniejszyło się powiększenie Barlowa z 2x do ok. 1.7x. To w sumie są same plusy bo mniejszy power pozwala na łapanie dużych maszyn blisko zenitu. Przy pełnym 2x duże samoloty nie mieściły się w na matrycy !


    A teraz B772 Air France



    Marcin, U mnie MD11 rzadko się pojawia, ale poszukam w zbiorach

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •