Strona 52 z 53 PierwszyPierwszy ... 24250515253 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 521

Wątek: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

  1. #511
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Uchwyt filtrowy Samyang SFH-14 w prezencie

    Holder w komplecie, a dla tych, którzy już kupili obiektyw, za 42zł.

  2. #512
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Odświeżam temat.

    Wnikliwie szukałem prawidłowego ustawienia nieskończoności w mojej sztuce Samyang 14mm, w moim przypadku najlepiej ostrzy ustawiając pokrętło pierścienia na znaczku nieskończoności. Wszystko na LV na maksymalnym powiększeniu oraz na komputerze - wykonywałem kolejne zdjęcia z przesuwaniem pierścienia co milimetr, na komputerze ostrość też najlepiej wygląda ustawiając na znaczek nieskończoności .

    Jednak te ustawienia ostrości pozostawiają wiele do życzenia na przysłonie 2.8. Zerknijcie na zdjęcie - to dokładnie ten sam wycinek gwiazd na różnych przysłonach.

    Dopiero po zwiększeniu na f/5.6 gwiazdy zaczynają dobrze wyglądać. Czy powinienem moją sztukę kalibrować opisanym wcześniej sposobem (śrubka pod gumą pokrętła itd.) ? Może da radę przesunąć zakres nieskończoności jeszcze dalej jak ja mam teraz. Jeśli najlepsza ostrość u mnie jest idealnie w znaku nieskończoności to może brakuje kilku milimetrów do jeszcze dalszego przekręcenia pierścienia, może da radę to zrealizować wspomnianą śrubką ?

    Widziałem wiele zdjęć gwiazd z tego Samyanga, gwiazdy były ostre na f/2.8, u mnie są rozmyte. Dla porównania przypadłość taka nie występuje na moim 16-35 f/2.8, na najmniejszej przysłonie i 16mm gwiazdy są ostre. Czy jest szansa jakoś pomóc Samyang'owi ? Widziałem też w necie jakieś sposoby regulacji od tylnej strony obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez Sesjusz ; 06-12-2014 o 01:00

  3. #513
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 052

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Sprawdz i zobacz - zanim przekrecisz pierscień możesz sobie białym korektorem zaznaczyć. U mnie było odwrotnie miałem tzw. kręcenie za nieskończoność, przez co traciłem minimalną odległość.

  4. #514
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Ok, właśnie skończyłem próbę kalibracji, u mnie pierścień ostrości był już ustawiony idealnie na samym końcu, odkręciłem te 3 śrubeczki i dalej nie da rady przesunąć na nieskończoność tym suwakiem, przykręciłem więc tak samo jak było. Tutaj ktoś opisał sposób kalibracji od tylnej części obiektywu, nie wiem jednak na czym ona polega, nie ma dokładnie opisanego. Czy ktoś wie o co chodzi i co tam trzeba przesunąć ? To miał być ekstra obiektyw do astrofotografii a zamiast punkcików gwiazd mam rozmyte plamy na f/2.8. Canon 16-35 na przysłonie 2.8 jest ostry jak ten Samyang na przysłonie 5.6. Potrzebuje jednak 2mm szerzej a i spodziewałem się ostrzej na Samyangu (szczególnie na krawędziach).

    Co jeszcze mógłbym zrobić ? Obiektyw kupiłem za 900 zł na allegro jako 2 letnią używkę, wygląda na zupełnie nieużywany, idealny stan. Już przy pierwszym wypadzie na gwiazdy coś mi z tymi plamami nie grało, ale pomyślałem, że nieskończoność mam w innym punkcie i trzeba dłużej poeksperymentować. Teraz mam już pewność że coś nie tak z tym obiektywem.

  5. #515
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez Sesjusz Zobacz posta

    Co jeszcze mógłbym zrobić ? Obiektyw kupiłem za 900 zł na allegro jako 2 letnią używkę, wygląda na zupełnie nieużywany, idealny stan. Już przy pierwszym wypadzie na gwiazdy coś mi z tymi plamami nie grało, ale pomyślałem, że nieskończoność mam w innym punkcie i trzeba dłużej poeksperymentować. Teraz mam już pewność że coś nie tak z tym obiektywem.
    daremne sa Twoje wysilki

    samyang to raczej marny obiektyw

    tutaj masz odpowiedz:


    Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Lens (Rokinon/Bower) Image Quality

  6. #516
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Bechamot, stronę często odwiedzam. Ja akurat mam pierwszą wersję tego Canona:

    Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Lens (Rokinon/Bower) Image Quality

    Ta strona jednak nie raz mnie oszukała, bardziej ufam:
    Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical - Full Format Review / Test Report - Analysis

    można sobie porównać do Canona 14mm f/2.8 L (Samyang ostrzejszy !) :
    Canon EF 14mm f/2.8 USM L II - Full Format Review / Test Report - Analysis

    Tan obiektyw Samyanga używa wiele osób do astrofotografii, na najmniejszej przysłonie, widziałem masę zdjęć na f/2.8 z pięknymi gwiazdami, nie z plamami jak u mnie. Obiektyw jest zachwalany jako bardzo ostry, nawet w tym wątku wcześniej tak pisano. Chyba mam kiepską wersję :/ Jednak mam nadzieję, że to jakoś da radę skalibrować.
    Ostatnio edytowane przez Sesjusz ; 06-12-2014 o 20:14

  7. #517
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez Sesjusz Zobacz posta
    Bechamot, stronę często odwiedzam. Ja akurat mam pierwszą wersję tego Canona:



    Tan obiektyw Samyanga używa wiele osób do astrofotografii, na najmniejszej przysłonie, widziałem masę zdjęć na f/2.8 z pięknymi gwiazdami, nie z plamami jak u mnie. Obiektyw jest zachwalany jako bardzo ostry, nawet w tym wątku wcześniej tak pisano. Chyba mam kiepską wersję :/ Jednak mam nadzieję, że to jakoś da radę skalibrować.
    moze to Ci pomoze ?

    Markus Keinath - Samyang / Walimex / Rokinon / Vivitar / Falcon Focus Correction

  8. #518
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    To szkło ma spory rozrzut między egzemplarzami. Kiedyś trafiłem bardzo dobry egzemplarz i ostrość na FF była nie do pobicia. Jednak użytkowanie okazało się dość męczące
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  9. #519
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Bechamot, ten sam link wkleiłem post wyżej nad Twoją odpowiedzią, z pytaniem o co chodzi w tej regulacji od tylnej strony, bo dokładnie nie opisane. Ale dziękuję

    Bolek02 - rozumiem, że nie masz już tego obiektywu ? Ja mojego chyba będę musiał się pozbyć i szukać kolejnego egzemplarza, ostrego. Już od 2 miesięcy z tym eksperymentuję i szukam ostrości, ale tej ciągle brak na f/2.8. Na f/5.6 jest super ale używam f/2.8 do nocnego nieba.

  10. #520
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez Sesjusz Zobacz posta
    Bechamot, ten sam link wkleiłem post wyżej nad Twoją odpowiedzią, z pytaniem o co chodzi w tej regulacji od tylnej strony, bo dokładnie nie opisane. Ale dziękuję

    .
    chodzi o to , ze odleglosc bazowa czyli odleglosc optyki od matrycy w tym obiektywie byla za mala.
    osiagal nastawe na nieskonczenie odlegle przedmioty przy 80 cm nastawionych na skali ( wysow do przodu ).
    podlozyl pod bagnet podkladki 2 mm dzieki czemu oddalil optyke o 2 mm .

    kto wie , moze u ciebie jest odwrotnie ( tzn odleglosc bazowa za duza ?) , albo jeszcze inaczej ? -
    w sumie to dosyc marny obiektyw, za to tani.

Strona 52 z 53 PierwszyPierwszy ... 24250515253 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •