Strona 66 z 84 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 837

Wątek: Error 99 (err99)

  1. #651
    Coś już napisał Awatar zejleman
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    48
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lifedeath Zobacz posta
    mam canona 450d dzisiaj przy współpracy z obiektywem Zenita helios pojawił się błąd err 99, nie udało mi się nic z tym zrobic, przy wlanczanu słychac ciuchytki zgrzyt, podniosłem palcem lustro i pokazała mi sie taka czarna roleta ktora przesłania matryce, zazwyczaj byla tylko ona a teraz na niej są dwa jakby metalowe 'klipsy' i jak wlanczam aparat to ta roleta porusza się tak jakby ktos od drugiej strony palcem ją dźgał.
    o co chodzi :<?
    Jakbyś poczytał parę postów wcześniej w tym wątku - wiedziałbyś że ten objaw to uszkodzona migawka.
    Koszt na Żytniej to ok 550 złotych.
    Robią to szybko i profesjonalnie.
    Ja miałem tak z moim 20D - wysłałem zapłaciłem i jestem zadowolony.

  2. #652
    Daro8800
    Guest

    Domyślnie

    Witam. err99 to po prostu błąd ogólny task jak pisali już wcześniej koledzy na forum.
    U mnie przypadek wyglądał tak. Szkło canonEFS 18-55 czyli standard kierowane w stronę światła dziennego i naciśnięciu migawy wyskakiwał właśnie err99, robiłem restart aparatu i kierowałem go na nie oswietlone obiekty w mieszkaniu, fotka wychodziła normalnie, po odpięciu szkła od korpusu skierowałem sam aparat w stronę światła i ku mojemu zdziwieniu aparat wyzwalał się normalnie. wniosek był jeden, szkło do wymiany. Kupiłem nowe szkiełko i co? JEST SUPER pozdrawaim kolegów pozytywnie zakręconych.
    ------------------
    Canon 20D
    Ostatnio edytowane przez Daro8800 ; 24-12-2009 o 08:11 Powód: Canon 20D

  3. #653
    breckness
    Guest

    Domyślnie

    Witam. U mnie przy wkładaniu/wyjmowaniu baterii/karty pamięci, zdejmowaniu obiektywu lustro "kłapie" kilka razy przy wyłączonym aparacie. Po włączeniu pojawia się error 99 i ciągłe, samoczynne kłapanie lustra. Problem występuje niezależnie od podpiętego obiektywu, przy włożonej i wyjętej karcie, 3v baterii. Czy to coś z zasilaniem, elektryką? Czasem udaje mi się zrobić kilkadziesiąt zdjęć bez problemu. Czekam na nową baterię więc nie mam mozliwosci sprawdzenia czy to wina baterii. Miał ktoś taki problem? Pytam bo może to nie migawka i mógłbym wtedy spać spokojnie i czekać na baterię.

  4. #654
    Coś już napisał Awatar zejleman
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    48
    Posty
    74

    Exclamation

    Cytat Zamieszczone przez breckness Zobacz posta
    Witam. U mnie przy wkładaniu/wyjmowaniu baterii/karty pamięci, zdejmowaniu obiektywu lustro "kłapie" kilka razy przy wyłączonym aparacie. Po włączeniu pojawia się error 99 i ciągłe, samoczynne kłapanie lustra. Problem występuje niezależnie od podpiętego obiektywu, przy włożonej i wyjętej karcie, 3v baterii. Czy to coś z zasilaniem, elektryką? Czasem udaje mi się zrobić kilkadziesiąt zdjęć bez problemu. Czekam na nową baterię więc nie mam mozliwosci sprawdzenia czy to wina baterii. Miał ktoś taki problem? Pytam bo może to nie migawka i mógłbym wtedy spać spokojnie i czekać na baterię.
    Mialem ten sam przypadek z 20D, nowa bateria Ci nic nie da. Pakować i do serwisu. Koszt 550 złotych.

    Pozdrawiam i łącze się w bólu.

  5. #655
    marchu24
    Guest

    Cool Err 99 w Canonie 10D Digital

    W moim przypadku robiłem dzisiaj zdjęcia na dworze 10D zrobił zdjęcie o numerze IMG_5000 a już następnego czyli IMG_5001 nie był w stanie wykonać bo wyskoczył błąd Err 99

    Znajomy też fotografik stwierdził że padła migawka

    czy to jest możliwe???

  6. #656
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    27

    Domyślnie

    W swoim 40d też miałem error99, wstawili nową płytę główną i działa.

  7. #657
    arpa
    Guest

    Domyślnie

    err99, wymiana płyty głównej po gwarancji na Żytniej 740 pln

  8. #658
    dogmeat
    Guest

    Domyślnie

    ciekawi mnie czy wywnioskujecie to samo co ja z mojego problemu. mogę robić zdjęcia bez problem, dopóki pucha nie będzie idealnie wycelowana w ziemię. zdjęcia czegokolwiek od góry odpadają, bo wyskakuje err99. padła migawka?

  9. #659
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Przeworsk
    Wiek
    35
    Posty
    253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski Zobacz posta
    U mnie ten błąd pojawia sie z obiektywem Canona 35-70/3.5-4.5. Po prostu obiektyw jest stary (stary jak system EOS ) i przeslona się przycina. Pomaga restart aparatu i parokrotne domkniecie przesłony na maxa, żeby się rozruszała.
    Mi się w eLce przycina przysłona xD ehh te errory 99

  10. #660
    Coś już napisał Awatar happytommy
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    75

    Domyślnie

    W sobotę wyskoczył mi err99 w 40d, we wtorek wieczorem wysłałem do serwisu na Żytnią, dzisiaj otrzymałem odpowiedz że sprzęt jest naprawiony i jutro będzie u mnie. Padła migawka przy 16400 zdjęciach, wymienili za darmo
    Jednym słowem szybko i profesjonalnie dziękuję

Strona 66 z 84 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •