Strona 162 z 410 PierwszyPierwszy ... 62112152160161162163164172212262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 611 do 1 620 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1611
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Tak. I przekonasz się, że w tym systemie zarówno Canon jak i producenci niezalezni zrobią też szkła nie wykorzystujące całego potecjału ML matrycy 50 mpx, bo i taką kiedyś w te ML canon wsadzi. Tak samo jak Sony robi szkła nie wykorzystujące matrycy A7R w 100% i jak takie szkła robi np Samyang. Ale można to przypiąć do A7s i być zadowolonym.
    Mozna przypiąć Canon L-kę do R i być zadowolonym. Nie wszyscy muszą mieć i chca mieć małe lekkie, nie wszyscy uprawiają foto podróżniczą itd itd.
    najprawdopodobniej Canon długo nie będzie robił supertele na R-ki. To jak przypniesz do Canon R 400/2.8 L to to jest w systemie czy nie? Formalnie nie, w praktyce tak. Ludzi obchodzi praktyka. Nie to, czy jest 100% wykorzystania potencjału.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-01-2019 o 13:49

  2. #1612
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 951

    Domyślnie Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    ja normalnie, kobieta-lekkich-obyczajow, wysiadam...

    kolejny watek, ni narzad-meski nie majacy zwiazku z Sony, ale ktory jest dokumentnie *******ony kretynskimi przepychankami o tym jak to Sony-uber-alles i heil Sony...


    mozemy zalozyc nowy? ja bym z checia zobaczym jakies zdjecia i dyskusje o Canonie R, tak jak nazwa watku wskazuje. zamiast przewijac przez debilne rzucanie klockami rodem z piaskownicy
    www albo tez flickr

  3. #1613

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ja już jestem po testach eRki. Aparat przede wszystkim ładny ....jak chyba większość na tej półce ;-) O kilku sprawach można dyskutować czy jest na plus czy na minus ale dwie poprostu wymagają porządnej poprawki. Jedna to zasilanie druga to praktyczny brak trybu seryjnego bo realne ok. 2 kl. /sek przy śledzeniu trudno nazwać serią.

    Podpinałem 300/4 z przejściówką wydaje się działać bardzo dobrze. Tu niestety pełna ocena jest trudna bo generalnie z tele pracuje się szybką serią i śledzeniem a tego nie ma. AF-S działa bardzo dobrze.
    SIGMA 150-600 im dłużej tym gorzej działa. Efekt jest bardzo podobny jak na dslr, może ciut gorzej jest w okolicach 600 to znaczy szybciej AF zaczyna przejeżdżać cel.

    Duży plus za dotyk.

    Ogólnie dla osób niepracujących serią w śledzeniu jest ok. Aha o dotychczasowej ergonomii Canona należy zapomnieć. Nie napiszę czy jest gorzej czy lepiej ale jest inaczej. Moim zdaniem zmiana zbędna. Mogło być podobnie jak było.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  4. #1614
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tak. I przekonasz się, że w tym systemie zarówno Canon jak i producenci niezalezni zrobią też szkła nie wykorzystujące całego potecjału ML matrycy 50 mpx, bo i taką kiedyś w te ML canon wsadzi. Tak samo jak Sony robi szkła nie wykorzystujące matrycy A7R w 100% i jak takie szkła robi np Samyang. Ale można to przypiąć do A7s i być zadowolonym.
    Mozna przypiąć Canon L-kę do R i być zadowolonym. Nie wszyscy muszą mieć i chca mieć małe lekkie, nie wszyscy uprawiają foto podróżniczą itd itd.
    najprawdopodobniej Canon długo nie będzie robił supertele na R-ki. To jak przypniesz do Canon R 400/2.8 L to to jest w systemie czy nie? Formalnie nie, w praktyce tak. Ludzi obchodzi praktyka. Nie to, czy jest 100% wykorzystania potencjału.
    Jeśli zwiększona ilość styków w R ma związek ze (zwiększoną) skutecznością AF to bardzo szybko powstanie systemowy obiektyw RF 400/2.8
    Nie byłbym zaskoczony gdyby jeszcze w 2019

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #1615
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja normalnie, kobieta-lekkich-obyczajow, wysiadam...

    kolejny watek, ni narzad-meski nie majacy zwiazku z Sony, ale ktory jest dokumentnie *******ony kretynskimi przepychankami o tym jak to Sony-uber-alles i heil Sony...


    mozemy zalozyc nowy? ja bym z checia zobaczym jakies zdjecia i dyskusje o Canonie R, tak jak nazwa watku wskazuje. zamiast przewijac przez debilne rzucanie klockami rodem z piaskownicy
    @akustyk
    czy zaprezentowany sposób "używania słów" jest na forum dopuszczalny? pytam bez ironii i podtekstów (serio,serio) bo chcę wiedziec na przyszłość, gdyż już 2 razy dostałem punkty "bonusowe" za przeklinanie (od Ciebie tez...)choć nigdy nie użyłem przekleństwa literalnie/dokładnie w 100%
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 09-01-2019 o 14:41
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  6. #1616
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 435

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Miłaem obszernie się wypowiedzieć po kilku dniach użytkowania, ale przypomniałem sobie, że i tak temat spadnie do poziomu...sony. Więc krótko.
    A nie mówiłem.

  7. #1617
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 951

    Domyślnie Re: Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    @akustyk
    czy zaprezentowany sposób "używania słów" jest na forum dopuszczalny? pytam bez ironii i podtekstów (serio,serio) bo chcę wiedziec na przyszłość, gdyż już 2 razy dostałem punkty "bonusowe" za przeklinanie (od Ciebie tez...)
    nie jest. usuniemy

    a ty dostales nie tyle za slownictwo, co za slownictwo i ton wypowiedzi pod adresem innego uzytkownika forum. jak zapewne pamietasz


    moderatorowi niestety nie mozna dac upomnienia, bo bym sobie niniejszym udzielil (pelny auto-serwis ). ale niech ten moderator tutaj czuje sie upomniany! 2 punkty z waznoscia na pol roku
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 09-01-2019 o 14:45
    www albo tez flickr

  8. #1618
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie jest. usuniemy

    a ty dostales nie tyle za slownictwo, co za slownictwo i ton wypowiedzi pod adresem innego uzytkownika forum. jak zapewne pamietasz


    moderatorowi niestety nie mozna dac upomnienia, bo bym sobie niniejszym udzielil (pelny auto-serwis ). ale niech ten moderator tutaj czuje sie upomniany! 2 punkty z waznoscia na pol roku
    Brawo Ty...
    dobrze że screna sobie zrobiłem
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  9. #1619
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 333

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To jest bardzo dobre pytanie do działu R&D Canona (strategia produktowa systemu R).
    Ale wątpię czy odpowiedzą.

    Trochę będzie wiadomo po niezależnych profesjonalnych testach zarówno jakości technicznej zdjęć jak i cech użytkowych i porównaniu wyników dla odpowiednich body+obiektyw systemu R i systemu EF.
    Będzie wiadomo poco tworzona jest szklarnia R skoro szklarnia EF "świetnie" pracuje z body R

    jp
    czyli nie wiadomo, a raczej wiadomo bo canon zapewnia że pracuje doskonale (i nie spodziewam się aby dział RD firmy miał inny pogląd niż firma) ale zakładasz że firma kłamie?

    pozwalam sobie zacytować za stroną canona link https://www.canon.pl/pro/news/eos-r-system-launch/ a poniżej cytat

    As well as featuring a new range of lenses, the Canon EOS R is fully compatible with the complete range of Canon EF and EF-S lenses via adapters – the Canon Mount Adapter EF-EOS R, Canon Control Ring Mount Adapter EF-EOS R and Canon Drop-In Filter Mount Adapter EF-EOS R – giving access to Canon’s world-leading lenses with no loss in performance or image quality.

    “It actually improves my old lenses,” says filmmaker Nicolai Brix on the EOS R lens adapters. The Danish Canon Ambassador used the EOS R system to make a video capturing the creative process of Danish fabric designer Susanne Nielsen.

    a po co tworzona jest szklarnia R to raczej oczywiste jest

  10. #1620
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Hm, a HVL-45RM i HVL-60RM ?
    Pytam bo się nie znam na tym.

    p, paw
    A o tej wersji tych lamp nie wiedziałem. W takiej sytuacji bardzo przepraszam za wprowadzanie w błąd Na swoją obronę, jeśli mogę, dodam tylko, że info o lampach zaczerpnąłem z popularnej grupy poświęconej a7/a9 na facebook-u.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 162 z 410 PierwszyPierwszy ... 62112152160161162163164172212262 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •