Strona 112 z 410 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122162212 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 111 do 1 120 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1111
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Bez urazy, czytałem ten tekst kilka razy i nie do końca go rozumiem. Np co chciałeś powiedzieć w tym zdaniu:
    "Po prostu Canon to nie jest dobry sprzęt dla pewnej grupy odbiorców o specyficznych potrzebach i nie jest też dobry dla tych co potrzebują najlepszego sprzętu na świecie w testach."
    Piszesz o "lepszości", ale to nie są odczucia, to są mierzalne obiektywne parametry lub funkcje. Jestem sercem za canonem, ale chcę wydać pieniądze na lepszą puszkę, nie kierując się sentymentem.
    Nie rozumiem usprawiedliwiania działań canona snobizmem, onanizmem, zahamowaniem twórczym, jego potencjalnych, może niedoszłych nabywców?
    To wg mnie nadużycie.
    Daj spokój, jesteśmy różni !

    Widocznie Kolekcjoner należy do tego typu ludzi którzy mając do wyboru z tego samego segmentu Fiata i auto o lepszych hamulcach, przyspieszeniu, spalaniu, .... wybrałby Fiata bo mu wystarczą takie parametry.
    I tyle

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 26-11-2018 o 12:29
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #1112
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Bez urazy, czytałem ten tekst kilka razy i nie do końca go rozumiem. Np co chciałeś powiedzieć w tym zdaniu:
    "Po prostu Canon to nie jest dobry sprzęt dla pewnej grupy odbiorców o specyficznych potrzebach i nie jest też dobry dla tych co potrzebują najlepszego sprzętu na świecie w testach."
    Piszesz o "lepszości", ale to nie są odczucia, to są mierzalne obiektywne parametry lub funkcje. Jestem sercem za canonem, ale chcę wydać pieniądze na lepszą puszkę, nie kierując się sentymentem.
    Nie rozumiem usprawiedliwiania działań canona snobizmem, onanizmem, zahamowaniem twórczym, jego potencjalnych, może niedoszłych nabywców?
    To wg mnie nadużycie.
    No ale co jest tam niezrozumiałe, po prostu jak chcesz mieć te "obiektywne mierzalne parametry" lepsze to - nie kupuj Canona, drugie - nie czekaj, bo jeśli nawet będą jakieś to pewnie coś wytną. Taki mają sposób pozycjonowania produktów od dekad. Ja niczego nie usprawieliwiam, to po prostu wnioski z obserwacji działań tej firmy na przestrzenii lat .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1113
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Daj spokój, jesteśmy różni !

    Widocznie Kolekcjoner należy do tego typu ludzi którzy mając do wyboru z tego samego segmentu Fiata i auto o lepszych hamulcach, przyspieszeniu, spalaniu, .... wybrałby Fiata bo mu wystarczą takie parametry.
    I tyle

    jp
    Eee tam JP "różni" - jesteśmy lepsi, mądrzejsi bo wybieramy Sony - może napisz to wreszcie raz otwarcie zamiast bawić się w takie infantylne porównania ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1114
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    ....... Po prostu Canon to nie jest dobry sprzęt dla pewnej grupy odbiorców o specyficznych potrzebach i nie jest też dobry dla tych co potrzebują najlepszego sprzętu na świecie w testach. ......
    Zastanawiam się dla jakiej grupy odbiorców R jest dobry ( w świetle konkurencji), jeśli wyłączylibyśmy tych, którzy są związani szklarnią.

    R to nie jest puszka pro, jest skierowana do zaawansowanego amatora, więc powinna być uniwersalna. Nie musi mieć topowych parametrów, rozumiem, nie może być konkurencją dla lustrzanek, ale nie można jej ogałacać z funkcjonalności. Mamy 2018 rok.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  5. #1115
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    R to nie jest puszka pro, jest skierowana do zaawansowanego amatora, więc powinna być uniwersalna. Nie musi mieć topowych parametrów, rozumiem, nie może być konkurencją dla lustrzanek, ale nie można jej ogałacać z funkcjonalności. Mamy 2018 rok.
    Ja powiedziałbym, że do "bogatszego amatora" (pomijając oczekiwania zaawansowanych użytkowników).
    Właśnie z ciekawości sprawdziłem, w jakich cenach wchodził 6d mk II, wg Fotopolis z czerwca ub. roku "Na polskim rynku za body aparatu zapłacimy 9 330 zł", obecnie R to okolice 10000 (nadal z "podatkiem od nowości", więc chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, czy to jest "zamiennik 5d".

  6. #1116
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Zastanawiam się dla jakiej grupy odbiorców R jest dobry ( w świetle konkurencji), jeśli wyłączylibyśmy tych, którzy są związani szklarnią.
    Czyli inaczej mówiąc sie zastanawiasz dlaczego ludzie wybierają body Canona, pomijając kwestie wielkosci systemu Canona? Nie da sie pominąć sprawy najważniejszej - systemu!
    Systemem nie sa tylko szkła natywne. Byś nie polemizował to napiszę, że aą nim nawet lampy błyskowe z TTL.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    R to nie jest puszka pro, jest skierowana do zaawansowanego amatora, więc powinna być uniwersalna. Nie musi mieć topowych parametrów, rozumiem, nie może być konkurencją dla lustrzanek, ale nie można jej ogałacać z funkcjonalności. Mamy 2018 rok.
    No i co takiego przeszkadza w R by nim robić zdjęcia?

  7. #1117
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Daj spokój, jesteśmy różni !

    Widocznie Kolekcjoner należy do tego typu ludzi którzy mając do wyboru z tego samego segmentu Fiata i auto o lepszych hamulcach, przyspieszeniu, spalaniu, .... wybrałby Fiata bo mu wystarczą takie parametry.
    I tyle

    jp
    To jest całkiem fajne porównanie, które wcale nie jest negatywne . Znam wiele osób, które w zadanym budżecie mogły kupić technicznie (wg wszelkich testów) lepsze auto, ale wybierały to "gorsze" z powodu sentymentu do marki, niechęci do tej innej marki, ładniejszego kształtu karoserii, lepszej obsługi w ASO, itp. I wcale nie czuli się z tym źle, ponieważ to "gorsze" auto spełniało w pełni ich wymagania.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  8. #1118
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i co takiego przeszkadza w R by nim robić zdjęcia?
    Masz rację, mam jeszcze 20D i 350D i też robią zdjęcia.

    Zabrałem głos w tym wątku, bo mam dylemat. Mam A7ii + szkła natywne, miałem 6D i dalej trzymam szkła canona, znam oba systemy, jego zalety i wady. Chciałem wrócić do C, napisałem dlaczego, napisałem również co mi w tym przeszkadza i nadal nie mam 100% pewności.
    Jestem zły na C, nie mam nic do Was, którzy go bronicie, w wielu kwestiach macie rację.
    Nie jestem wrogiem tego systemu, ale za stary jestem na przekomarzanie się, więc z mojej strony OT.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #1119
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Zastanawiam się dla jakiej grupy odbiorców R jest dobry ( w świetle konkurencji), jeśli wyłączylibyśmy tych, którzy są związani szklarnią.

    R to nie jest puszka pro, jest skierowana do zaawansowanego amatora, więc powinna być uniwersalna. Nie musi mieć topowych parametrów, rozumiem, nie może być konkurencją dla lustrzanek, ale nie można jej ogałacać z funkcjonalności. Mamy 2018 rok.
    Czyli według Ciebie liczy się tylko puszka? A szkła to co? Jak w ogóle wtedy można oceniać dla kogo?
    To jest moim zdaniem czysto abstrakcyjna dykusja.

    BTW: z jakiej to "funkcjonalności" ogołacono eRkę - znaczy się co przeszkadza żeby nią robić zdjęcia?

    Żeby nie było, ja też eRki nie kupiłem mimo początkowego entuzjazmu po premierze ale nie obwiniam o to Canona ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1120
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Masz rację, mam jeszcze 20D i 350D i też robią zdjęcia.
    I Canon AE1 też robi.
    R ma lepszą matrycę, na poziomie 5d mk4, 30 Mpx, ma lepszy AF niz te body co napisałeś itd itd. Dyskwalifikacja z powodu 1 slotu kart? Filmowania? Ja rozumiem, że ułamek fotografów nie będzie zadowolony, ale żaden aparat nie jest robiony po to by zadowolić WSZYSTKICH. 1Dx mk2 tez nie zadowala - ma mało Mpx, zapis filmów 4K nieprofesjonalny, za ciężki do brania w podróże itd itd.
    NIE IDZIE dogodzic wszystkim. Ci co poszukują sprzetu lekkiego, na 1Dx nawet nie spojrzą, inni do sportu by sie dali za niego pokroić, tylko jest im za drogi.
    Nie mam "pretensji" że ci R nie pasuje. Nie pasuje pewnie połowie fotografów. Dla jednych za drogi, dla drugich nie ma czegos tam. Ale druga połowa chętnie by nim porobiła zdjęcia.

Strona 112 z 410 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122162212 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •