Strona 132 z 197 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133134142182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 311 do 1 320 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1311
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Za to 50/1.4 jest zupełnie realny w ciągu ca. 2 lat.
    bedzie cięzko..., musieli by dac IS, poprawic/zmienic silnik itd...
    po prostu za dobry/za tani wyszedł im 50mm stm, i trzeba by znaleśc cholernie dobry pomysł zeby ci co potrzebują "budżetowej" (nie L) 50-tki mieli sie na nowinke skusic
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #1312
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 951

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    bedzie cięzko..., musieli by dac IS, poprawic/zmienic silnik itd...
    po prostu za dobry/za tani wyszedł im 50mm stm, i trzeba by znaleśc cholernie dobry pomysł zeby ci co potrzebują "budżetowej" (nie L) 50-tki mieli sie na nowinke skusic
    jako posiadacz 35/2 IS moge powiedziec tylko... IS i STM sa dostatecznym rozgranicznikiem miedzy takim nowym 50/1.4 a 50/1.8 STM (ktory tez bez wad nie jest). IS robi ogromna roznice przy "kamerunowaniu", a to jest dla targetu 50/1.4 zauwazalny plus.
    www albo tez flickr

  3. #1313
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    bedzie cięzko..., musieli by dac IS, poprawic/zmienic silnik itd...
    po prostu za dobry/za tani wyszedł im 50mm stm, i trzeba by znaleśc cholernie dobry pomysł zeby ci co potrzebują "budżetowej" (nie L) 50-tki mieli sie na nowinke skusic


    IS i przede wszystkim nano USM i pozamiatane

  4. #1314
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    STM jest fajny, ale do demonów szybkości niekoniecznie należy, zwłaszcza, gdy trzeba przeostrzyć cały zakres. Ostatnio zorientowałem się nawet, że w takiej sytuacji archaiczny 50/1.8 II jest szybszy (!) od nowej wersji STM.

    A nano USM jest tani w produkcji, a będzie jeszcze tańszy jak włożą go do popularniejszych szkieł (do L-ek nie trafi nigdy). 50/1.4 jest tutaj idealnym kandydatem.

    Poniżej przykład jak wymiata nano USM przy sporym przeostrzeniu na ciemnym (300mm f/5.6) końcu zooma 70-300:



  5. #1315
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Miałem przez chwilę 50stm i to co pierwsze zwróciło moja uwagę to idealnie trafiający AF, ostrość i...brzydki bokeh szczególnie poza centrum kadru. Wróciłem do 50/1.4, który ma całkiem ładne rozmycie, przyzwoitą ostrość i niestety beznadziejną budowę mechaniczną. Lekkie puknięcie w wysunięty tubus i naprawa za 500 zł. AF jest wolny i średnio precyzyjny a używam najczęściej na f2-2.2. IS nie jest mi niezbędny do szczęścia. Wystarczy zachowanie aktualnych parametrów optycznych, ale z nowym silnikiem USM i bardziej zawartą budową. Bardzo lubię, moje 50mm, ale w wakacje na plażę go nie wezmę, bo do środka wpadnie garść piachu. Natomiast takie 85/1.8 już tak a jest to szkło tej samej klasy (cena, jakość optyczna).
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1316
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Napęd nano USM zajmuje jednak więcej miejsca niż obecny micro USM w 50/1.4. Ale zakładam, że nowa wersja szkła będzie i tak większa ze względu na optykę i IS. Oczywiście w granicach rozsądku, bez przesady rodem z ostatnich szkieł Sigmy.

  7. #1317
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    @jotes25 z tą szybkością też prawda. Szczególnie jeśli się zrobi trochę ciemnej. Nano wymiata, ale możemy sobie co najwyżej pomarzyć jak dla mnie mogliby to szkło zrobić nawet w wersji f1.8 albo f2, byle z dobrym af-em i ładna plastyką.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1318
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Miałem przez chwilę 50stm i to co pierwsze zwróciło moja uwagę to idealnie trafiający AF, ostrość i...brzydki bokeh szczególnie poza centrum kadru. Wróciłem do 50/1.4, który ma całkiem ładne rozmycie, przyzwoitą ostrość i niestety beznadziejną budowę mechaniczną.
    Kwestia bohehu w STM to jest sprawa o której stosunkowo mało się mówi. Generalnie pod tym względem jest lepiej niż w starej wersji ale jednak 50/1.4 ma wciąż zdecydowanie lepszy bokeh.
    Natomiast precyzja AF w STM jest bardzo dobra. Zero potrzeby jakiejkolwiek mikroregulacji a sprawdzałem na dwóch egzemplarzach.
    Nowa 50/1.4 będzie miała normalny USM i na bank lepszą ostrość. Będzie też pewnie kosztować jakieś 3500

  9. #1319
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Nowa 50/1.4 będzie miała normalny USM i na bank lepszą ostrość. Będzie też pewnie kosztować jakieś 3500
    Jak przygrzeją taką cenę za standardową 50-kę (nie L), to ślubuję, że z tego powodu zmienię system (ale nie na sony :-))

  10. #1320
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Jedno jest pewne - ten obiektyw zmieni świat fotografii
    Miłego dnia
    moja www

Strona 132 z 197 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133134142182 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •