Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53

Wątek: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

  1. #41
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    Potrzebujesz korpus do zastosowań profesjonalnych, czyli utrzymujesz się z fotografii lub masz zamiar wkrótce zacząć. W takim razie powinieneś wiedzieć co potrzebujesz do pracy. Jeżeli chcesz wyglądać bardziej "profi", to kup światłomierz i noś go na szyi. Podobno można wynegocjować 10% ekstra do każdego zlecenia .
    Masz rację, w sumie będzie to moja pierwsza pełna klatka, to, że lubię fotografię i uważam, że się w jakiś sposób znam nie czyni mnie profesjonalistą, więc tekst typu szukam TYLKO profesjonalnej lustrzanki chyba nie jest na miejscu. Więc dołożyć i kupić 6D?

  2. #42
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Temat wałkowany tysiąc razy.. pytanie z serii, czy wyjść dziś na dwór czy może poczekać do jutra? Co radzicie? Między tymi korpusami nie ma złego wyboru, kup ten który trafi Ci się jako pierwszy w możliwie najlepszym stanie i sam zobaczysz. Nie spodoba Ci się coś, to zwyczajnie odsprzedasz - nie widzę tu specjalnie problemu i kupisz sobie ten drugi. Nie stracisz dużo bo to są bardzo pożądane korpusy (sam jesteś tego dowodem że za takim się oglądasz) a będziesz bogatszy o pewne doświadczenie. Wiesz jedni wolą tamto inni siamto. Trudno budować swój warsztat w oparciu o przeżycia i preferencje innych, nie obrażając nikogo. Takie moje zdanie.

  3. #43
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Jeśli nie ma przepaści między dwoma modelami to faktycznie wybór należy chyba do mnie.

  4. #44
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Otwórz sobie na tej stronie linka do 5D. Widzisz tam gdzieś słowo profesjonalny? Zrób to samo z linkiem do 1X. Widzisz różnice?
    Według Canona dla profesjonalistów jest seria 1X, a że w Polsce większość używa 5D do profesjonalnych zastosowań to inna sprawa.
    otwórz link z bogatszych Niemiec żeby nie było że z biednej Polski, przeczytaj choćby pasek adresowy, dostrzegasz kategorię "professional" ?

    EOS DSLRs für Profis - EOS DSLRs und kompakte Systemkameras - Canon Deutschland

    wracając do fragmentu opisu który wspominałeś dla 1Dx "Aparat EOS-1D X łączy szybkość pracy z jakością obrazu, tworząc aparat nowej generacji dla profesjonalistów"
    przeczytaj opis dla 1D C : http://www.canon.pl/for_home/product..._slr/eos-1d_c/

    brak w opisie 1D C "dla profesjonalistów" powoduje że to nie jest puszka profesjonalna ? sorry ale podział wg producenta jest naprawdę jasny...
    Ostatnio edytowane przez zoomi ; 01-03-2015 o 22:54

  5. #45
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Cytat Zamieszczone przez buka111 Zobacz posta
    Jeśli nie ma przepaści między dwoma modelami to faktycznie wybór należy chyba do mnie.
    oczywiście że tak! ff to klasa sama w sobie.

  6. #46
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Jeslo kupi nowy aparat i sprzeda go po miesiacu to straci wiecej niz gdyby kupil uzywany i sprzedal rowniez po miesiacu. Kolega jednak kompletnie nie wie czego chce wiec z kazdego zakupu bedzie zadowolony badz nie.

  7. #47
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Również od jakiegoś czasu szukałem 5D mark II jako backup do mojego 6D i dzisiaj akurat natknąłem się na dopiero co wystawioną aukcję body w bdb stanie bez przetarć nalatane 150k za 3300zł myślę że cena ok ale faktycznie ciężko jest upolować dobrą sztukę w okazyjnych pieniążkach, jak już są to powyżej 4tys

  8. #48
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Cytat Zamieszczone przez buka111 Zobacz posta
    Jeśli nie ma przepaści między dwoma modelami to faktycznie wybór należy chyba do mnie.
    Zawsze mozęsz nic nie kupować a kasę oddać na cele charytywne
    Podać nr konta

  9. #49

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Cytat Zamieszczone przez offca86 Zobacz posta
    bez przetarć nalatane 150k za 3300zł myślę że cena ok ale faktycznie ciężko jest upolować dobrą sztukę w okazyjnych pieniążkach, jak już są to powyżej 4tys
    To tak jakbyś chciał kupić 6D prawie nówke poniżej 2000zł.

  10. #50
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    To tak jakbyś chciał kupić 6D prawie nówke poniżej 2000zł.
    Takiej okazji to przynajmniej przez 3-4lata jeszcze się nie znajdzie...

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •