Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 136

Wątek: Canon EOS M3

  1. #111
    Bywalec Awatar fredi
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    153

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    @rsaw

    Z tego co słyszałem M projektował zespół EOSa, a M3 ten od serii G i powershotow.

  2. #112
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Kiedys sam tutaj pytalem o jakosc wizjera elektronicznego sprzedawanego (czasami) w zestawie z M3...Ciezko bylo uzyskac odpowiedz, wiec odpisuje sam sobie, moze sie to komus przyda.

    Zamowilem na Ebay z Japonii zestaw M3 + EVF-DC1, dzisiaj go dostalem i...wizjer jest wielkosci mniej wiecej wizjera z 6D - czyli jest baaardzo dobrze. Wczesniej testowalem Sony a6000, kilka Panasonikow, Fuji XT-1 i tylko XT-1 moze sie rownac z EVF-DC1. Reszta to zabawki.

  3. #113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Tak, XT-1 i EVF-DC1 to ta sama matryca XGA od Epsona. Inna rzecz w jaki sposób wykorzystano ją w praktyce, dlatego nie mając doświadczenia z M3 nic nie sugerowałem.

  4. #114
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Cytat Zamieszczone przez karolbe Zobacz posta
    Zamowilem na Ebay z Japonii zestaw M3 + EVF-DC1, dzisiaj go dostalem i...wizjer jest wielkosci mniej wiecej wizjera z 6D - czyli jest baaardzo dobrze. Wczesniej testowalem Sony a6000, kilka Panasonikow, Fuji XT-1 i tylko XT-1 moze sie rownac z EVF-DC1. Reszta to zabawki.
    I jak wrażenia z użytkowania? Myślę o takim zestawie w kontekście filmowania. Mam 70d, ale ciągle mało produkuję materiału filmowego, bo w warunkach terenowych z teleobiektywem przełączanie się pomiędzy OVF i LCD często jest mało wygodne. Tutaj miałbym obie rzeczy na raz przez EVF, dodatkowo bardzo wygodny bo odchylany (z 70d używam wizjera kątowego, gdy fotografuję w pozycji leżącej).

    P.S. Napisałem do VB, żeby wystawili taki zestaw na allegro. W HK bez problemu można kupić za ca. 1900 PLN.

  5. #115
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    I jak wrażenia z użytkowania?
    Nie filmuje, wiec pod tym wzgledem nic nie doradze. Ale jesli chodzi o zdjecia to ogolnie niezle. Szwankuje (jak zwykle) AF. O ile w trybie one photo nie jest zle, o tyle zrobienie zdjecia obiektowi, ktory sie porusza w trybie Servo AF jest trudne, jesli nie niemozliwe. Ciezko o ostre zdjecia...Przykladowe fotki (wsrod nich takze nieostre - dowod, ze M3 sobie nie radzi ;-) https://goo.gl/photos/hRRoDTT8UQ8hJfdC9 - M3 + 24-105/4 - jakby co to moge udostepnic pelne rozdzielczosci bez obrobki w LR.

  6. #116
    Dopiero zaczyna Awatar emi89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    WWL
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    przymierzam się do kupna M3 z kitem
    przesiadka na M ze względu na mniejsze gabaryty i nasze niewygórowane amatorskie wymagania
    obecnie mam 450d + kit + stara stałka 50mm 1,8 + szeroki 10-22 stm które się kurzą bo na wycieczki nikomu nie chce się nosić

    10-22 (używany do wnętrz, foto realizacji mebli) chcemy zastąpić małym ef-m 11-22mm

    nie mam pomysłu co do portretów, nie wiedze nic ciekawego w ofercie obiektywów ef-m
    ef-m 22mm wydaje mi się być za szeroki i za mało światła
    adapter + 40mm 2,8? czy
    adapter + 50mm 1,8 stm (kupić nową a starą sprzedać, czy jest szansa, że stara stałka będzie lepiej działać przy nowszym body? obecnie ciężko wcelować się z ostrością)

    czy ktoś może używał zestawu M3 + adapter + 50mm 1,8 stm i może coś powiedzieć jak się sprawuje takie połączenie?
    pozdrawiam, Emilia

  7. #117
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Jeśli ef-m 22/2 ma za mało światła, to 50 stm też Cię nie zadowoli, ale AF będzie na pewno lepiej współpracował niż z 50 mm /1.8 II.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  8. #118
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    PL
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    jak byś znalazł gdzieś dobrą cenę na ef-m 22 mm to daj znać też zbieram na niego złotówki lub $$$

  9. #119
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Cytat Zamieszczone przez emi89 Zobacz posta
    czy ktoś może używał zestawu M3 + adapter + 50mm 1,8 stm i może coś powiedzieć jak się sprawuje takie połączenie?
    Używam pierwszej M-ki w takiej konfiguracji (adapter canonowski)
    Autofocus nie odbiega od pracy z oryginalnymi obiektywami EF-M
    Jedyny minus to słaby uchwyt aparatu sprawiający problem przy gabarytach obiektywu połączonego z adapterem, ale M3 jest chyba pod tym względem wyraźnie lepszy
    6D/M100/MeizuM8

  10. #120
    Dopiero zaczyna Awatar emi89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    WWL
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Jeśli ef-m 22/2 ma za mało światła, to 50 stm też Cię nie zadowoli, ale AF będzie na pewno lepiej współpracował niż z 50 mm /1.8 II.
    faktycznie coś źle zapamiętałam, ma 2,0
    jednak nadal wydaje mi się za szeroki do portretów... boję się, że będzie za bardzo zniekształcał twarz przy ciasnych kadrach i da za mało "magii" w tle
    chociaż gabaryty są zachęcające i nie trzeba kupować adaptera


    po obejrzeniu na YT porównania 50mm 1,8 II i STM już zamarzyłam o wymianie na nowszy model
    a idealnie by było jakby jeszcze canon zrobił 50tkę na ef-m



    z ciekawości sprawdziłam też rozmiary różnych zestawów:
    Compact Camera Meter
    to m3 z adapterem + obiektyw nie rożni się długością od 450d z tym samym obiektywem
    pozdrawiam, Emilia

Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •