Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 65

Wątek: Yongnuo YN 35 mm f/2

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN 35 mm f/2

    Cytat Zamieszczone przez Sezamek Zobacz posta
    Śmiem polemizować z tą zatyczką do aparatu bo miałem jakiś czas 35mm Canona zarówno na 5Dc jak i 5DII i z obrazka byłem bardzo zadowolony niestety Canon jest ciężko dostępny ostatnimi czasy no i dość drogi.
    Chciałem po prostu coś szerszego mieć od 50mm (docelowo 50 f/1.4 C lub S).
    Tanie 35mm od Canona o masz w formie 40/2.8 STM - obrazek zbliżony do 35mm, tanie i bardzo dobre optycznie.

  2. #42
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Miasto
    Polska
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN 35 mm f/2

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Tanie 35mm od Canona o masz w formie 40/2.8 STM - obrazek zbliżony do 35mm, tanie i bardzo dobre optycznie.
    + lepszy AF

  3. #43
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN 35 mm f/2

    Cytat Zamieszczone przez mizantropia Zobacz posta
    + lepszy AF
    Testowałeś YN 35 skoro wiesz, że ma lepszy AF?
    40STM to dobre szkło, ale ciemne jak na stałkę. Kupno 40mm ze światłem 2.8 to średni interes. W tym zakresie jest wiele zoomów, które mają takie samo światło i oferują więcej ogniskowych Oczywiście naleŹnik wygrywa gabarytami
    Stare 35mm 2.0 od Canona, jest prawie nieosiągalne i jak na taką konstrukcję bandycko drogie. Zszedł z produkcji kilka miesięcy temu a ludzie używki sprzedają prawie po cenie nówki - koło 1000pln. Uważam, że absolutnie nie jest to szkło warte tych pieniędzy.

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN 35 mm f/2

    Cytat Zamieszczone przez GoomeX Zobacz posta
    Kupno 40mm ze światłem 2.8 to średni interes. W tym zakresie jest wiele zoomów, które mają takie samo światło i oferują więcej ogniskowych Oczywiście naleŹnik wygrywa gabarytami
    No doprawdy mnogość jest takich zoomów ale Canon oferuje tylko jeden do FF, dosyć drogi ciężki, którego akurat nie mam w planach zakupów i trudno go uważać za alternatywny wybór do naleśnika.
    Poza tym sa odpowiedniki dokładnie tego samego typu w postaci sfory kundelków i staroci.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  5. #45
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Miasto
    Polska
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN 35 mm f/2

    Cytat Zamieszczone przez GoomeX Zobacz posta
    Testowałeś YN 35 skoro wiesz, że ma lepszy AF?
    40STM to dobre szkło, ale ciemne jak na stałkę. Kupno 40mm ze światłem 2.8 to średni interes. W tym zakresie jest wiele zoomów, które mają takie samo światło i oferują więcej ogniskowych Oczywiście naleŹnik wygrywa gabarytami
    Jeden lubi jak mu grają, drugi jak mu śpiewają
    z pewnością jest to lepszy interes niż 35 2,0
    a o zoomie w tej cenie pod FF ze światłem 2.8 i podobną jakością optyczną nie słyszałem.
    Ostatnio edytowane przez mizantropia ; 10-07-2015 o 18:34

  6. #46
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN 35 mm f/2

    Ale ja nie pisałem, że w tym zakresie cenowym. Chodzi o zakres ogniskowania. Tamron 28-75, 24-70, Tokina, Canon 24-70 I / II.
    Dlaczego 'mizantropia' uważasz, że STM to lepszy interes niż C35/Y35?
    Plusy tego drugiego to na pewno: jasność i AF (w przypadku YN opieram się na info z sieci, bo w przeciwieństwie do C35 nie miałem szkła w ręce /jeszcze), czyli moim zdaniem dwa najważniejsze czynniki w szkle.

  7. #47
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN 35 mm f/2

    Trafiliście może gdzieś na porównanie do starego 35mm 2.0 bez is? Zastanawiam się, czy chcąc mieć tanie 35mm szukaćcanona za 800-1000pln czy kupić to yn za 500

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN 35 mm f/2

    Testy mowia same za siebie, canon nie byl i nie jest specjalnie ostry a yn jest duzo gorszy. Nie wiem czy spotkalem sie gdzies z pozytywna opinia na temat tego yn
    SONY

  9. #49
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN 35 mm f/2

    Widziałem porównanie do 35 z IS i faktycznie ten yn wypadał bardzo blado, więc może i tych 500 szkoda

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN 35 mm f/2

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Trafiliście może gdzieś na porównanie do starego 35mm 2.0 bez is? Zastanawiam się, czy chcąc mieć tanie 35mm szukaćcanona za 800-1000pln czy kupić to yn za 500
    Z jakim body ma współpracować ten obiektyw?

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •