Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

Widok wątkowy

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    Test Optyczne.pl: Test Canon EF 100 mm f/2.0 USM - Wstęp - Test obiektywu - Optyczne.pl

    Test był wykonywany dawno temu gdzie obiektyw był podpinany pod aparat z matrycą APS-C.

    Baza danych Optyczne.pl: Canon EF 100 mm f/2.0 USM - Optyczne.pl

    Zdjęcia forumowiczów: http://www.canon-board.info/pozostal...x-800px-37837/

    Jest rok 2014 i obiektyw jest nadal produkowany:



    Jak widać u Canona zmieniły się pudełka. Z tego co się zdążyłem zorientować, obecnie pakowane są w nie również obiektywy EF 16-35 mm f/4L IS USM, EF-S 10-18 mm f/4.5-5.6 IS STM oraz EF 135 mm f/2L USM.

    Obiektyw podpinam pod EOS 6D. Kupiłem go sobie jako lżejszą alternatywę dla również posiadanego przez siebie EF 135 mm f/2L USM.

    W wyborze pomogła mi lektura Best primes and zoom for the Canon EOS 6D - DxOMark oraz Canon 100mm f/2 - tutaj najbardziej tabelka umieszczona pod "Image Stabilization" a także porada żeby zrezygnować z oryginalnej osłony przeciwsłonecznej na rzecz gumowej którą udało mi się kupić tutaj. Osłona ta ma u mnie problemy z prawidłowym nakręceniem się na gwint filtra HOYA Pro1 Digital MC UV[0] ale to może wina egzemplarza. Jak załapie to trzyma się mocno.

    Obiektyw "na dzień dobry" został skalibrowany przeze mnie za pomocą oprogramowania Reikan FoCal i AFMA zostało ustalone na +2.

    Moje zdjęcia w galerii do której zamieszczam poniższy link pochodzą bezpośrednio z aparatu i były wykonywane w formacie JPEG o rozmiarze M (8.9M, 3648x2432).

    Korekcja aberracji obiektywu włączona z poziomu aparatu, AWB, pomiar światła wielosegmentowy, automatyczna korekcja jasności i kontrastu obrazu OFF, One-Shot AF.

    Podczas robienia zdjęć korzystałem z komercyjnego Picture Style o nazwie LightForm a konkretniej jego odmiany LightForm N z podbitym kontrastem na 0.

    Wszystkie zdjęcia były robione "z ręki" a na obiektyw był nakręcony filtr HOYA Pro1 Digital MC UV[0].

    GALERIA - Canon EF 100 mm f/2.0 USM pod EOS 6D

    Kilka wybranych przykładowych zdjęć z tejże galerii:

    ISO 100 F2.0

    ISO 400 F11

    ISO 1250 F2.0

    ISO 3200 F2.0

    ISO 6400 F2.0

    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 25-11-2014 o 17:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •