Strona 9 z 48 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 477

Wątek: Canon 5dmkI - czy warto?

  1. #81
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2009
    Wiek
    44
    Posty
    137

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Sesje plenerowe z dzieciakami więc szybkie obiekty i mam dylemacik 7D dla fps i AF czy 5D dla obrazka . Obiektywy jakie posiadam Canon EF 135 f/2.0 L USM ,Canon EF 100 f/2.0 USM ,Canon EF 50 f/1.4 USM,Canon EF-S 10-22 f/3.5-4.5 USM podpinane pod 40D czas je wymienić .

  2. #82
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Ja bym bral 5d.

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez aztek Zobacz posta
    Sesje plenerowe z dzieciakami więc szybkie obiekty i mam dylemacik 7D dla fps i AF czy 5D dla obrazka . Obiektywy jakie posiadam Canon EF 135 f/2.0 L USM ,Canon EF 100 f/2.0 USM ,Canon EF 50 f/1.4 USM,Canon EF-S 10-22 f/3.5-4.5 USM podpinane pod 40D czas je wymienić .
    prościej będzie kupić kamerę

  4. #84
    dawniej jas_rambo
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez aztek Zobacz posta
    Sesje plenerowe z dzieciakami więc szybkie obiekty i mam dylemacik 7D dla fps i AF czy 5D dla obrazka . Obiektywy jakie posiadam Canon EF 135 f/2.0 L USM ,Canon EF 100 f/2.0 USM ,Canon EF 50 f/1.4 USM,Canon EF-S 10-22 f/3.5-4.5 USM podpinane pod 40D czas je wymienić .
    Pozwól że odpowiem cytatem
    Cytat Zamieszczone przez aztek Zobacz posta
    Nie wiem czy nie lepiej było by doskładać do 5d MKII to jest 800 - 1.000 pln więcej .

  5. #85
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2009
    Wiek
    44
    Posty
    137

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Nie biorąc 7D czeka mnie wymiana Canon EF-S 10-22 f/3.5-4.5 USM .Wystarczy mi użyteczne iso 800 na 5d mkII chwilowo mnie nie stać .

  6. #86
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    rozumiem, że focisz tylko swoje dzieci. to zastanów się, czy ta niesamowita magia GO jest ci potrzebna i ile razy z niej będziesz korzystać. Bo kupowanie 5d i przymykanie szkła do f4 jest bez sensu. Ja mam 70d i ma on dosyć szybki AF, a mój mały brzdąc i tak jest wstanie go pokonać. na 5d classic też mam ochotę w przyszłości (jako 2. body), do fot portretowych, jednak w plener lepsza będzie puszka z szybkim AF. miałem 40d i ten af był dla mnie szybki, ale 70d ma dużo szybszy (jest podobno z 7d) jeśli 5d ma af słabszy niż 40d to do fotografii dynamicznej dzieci sobie daruj. To nie kościół, lub modelka... Focenie dzieci w ruchu to trudniejsze zadanie niż sport. Bo biegacz czy inny kierowca ma w miarę ustaloną trasę, a dzieciak porusza się po trudnej do przewidzenia trajektorii i tu AF ma co robić

    co do jakości obrazka aps-c to ja nie mam pytań, możliwe że szkła EF lepiej rysują na APS, ale nie mam porównania bo nie miałem do tej pory FF. zresztą jak masz szkło z wyższej półki to będzie też dobrze na APS-C

    na tym forum jest kult FF, który wynika w większości z charakteru pracy forumowiczów - ślubniacy, portrciści, pejzażyści itp. biegający 2-latek to jest inny świat. zresztą ja mam 80% fot na dworze przy iso max 400, we wnętrzach iso 400-1600 max i tak często dopalam lampą. co do GO to mam szkła od f1.4 i można sobie z tym poradzić

    no i jedna z zalet aps-c nad 5d mk1 to możliwość nakręcenia video. Czasem się przydaje, jak strzele określoną ilość fotek i chce mieć jakieś ruchome ujęcia.

    FPS to jedna strona medalu, ja seriami raczej nie strzelam, a szybkość AF ma znaczenie. robisz w plenerze więc wysokie ISO raczej nie będzie potrzebne

    zresztą ciężar szkieł ef-s i ich cena jest niższa niż EF.

    zresztą obojętne co kupisz i tak będziesz niezadowolony w 100%
    5Dc, 70d, C 10-22, S 18-35, S 50 1.4EX, T 70-200 2.8 macro, T90 2.8 VC, ciut m42, yn 568

  7. #87
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Robienie latających dzieciaków 5dI to mordęga. Pół biedy jeżeli jestes w stanie przewidzieć ruch obiektu. W przypadku dzieciaka albo zwierzęcia jest to mega frustrujące

  8. #88

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Pewnie skomplikuję sprawę bardziej kupującemu.
    Sam rzeczywiście do tej pory używałem 5D classic jako body to focenia mojego bardzo ruchliwego dzieciaka (przerzuciłem się z 50D). Fakt trudne to zadanie bo jak poprzednicy piszą ciężko go złapać - ale mówi Ci jak zdjęcie "siądzie" to jest cud malina.
    Marcin

  9. #89
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    szukanie płytkiej GO jako magii do ruchliwego dzieciaka to pomyłka. Zawsze 90% dziecka będzie poza GO. 50d to dobry sprzęt i biorąc w rękę 5dc okaże się że on w ogóle nie działa. Jakiś taki stary. Do zdjęć niemowlaka leżącego na mamie jak najbardziej, do 6 latka siedzącego i rysującego lub budującego klocki lego tak, ale do piaskownicy zdecydowanie nie. Chyba, że piaskownica i dzieciak siedzi, wtedy jeszcze ujdzie.
    A przymykanie do f4-5,6 to już lepiej zostać przy 40d lub zmienić na szybszy AF.

  10. #90
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    no jak siądzię to jest malyna
    niestety najczęściej nie siada...
    zakładam, że w mk2 jest taki sam AF?

Strona 9 z 48 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •