Strona 51 z 70 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 696

Wątek: Adobe Lightroom 5 i 6

  1. #501
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez andre1978 Zobacz posta
    Może i jest nielegalne, tylko jak by to miało Adobe udowodnić, że nie został on zakupiony w zestawie z aparatem.
    Może brak oddzielnego dowodu zakupu na LR ?

  2. #502
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Opole
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez mysiaty Zobacz posta
    Może brak oddzielnego dowodu zakupu na LR ?
    Na rachunku nie mam informacji, że LR był kupiony w zestawie. Jedynie co może o tym świadczyć to naklejka na opakowaniu, które przecież można wyrzucić.
    Dlatego uważam, że jest to martwy zapis, a jak ktoś posiada 6D lub 5DIII to już tym bardziej nie ma się o co martwić, w końcu posiada książeczkę z kluczem do LR.
    Jedynie co może być "podejrzane" to właśnie faktura na sam produkt.

    Oczywiście, żadnym specem w tej dziedzinie nie jestem.
    |6D|60D|S 14 2.8|S A35 1.4|C70-200 L4|C50 1.8|C85 1.8|430EX|
    andrzeswierc.pl

  3. #503
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez Seb.S Zobacz posta
    Niestety używanie tych wersji sprzedawanych na Allegro (Adobe Lightroom 5 + Premiere Elements) jest nielegalne.
    Też chciałem nabyć wer. 5 ale wcześniej się upewniłem. Jakby co to mam to w mailu od Adobe Polska.
    A jakiej odpowiedzi spodziewałeś się od bezpośrednio zainteresowanej strony?
    To jest analogiczna sprawa jak Windows OEM sprzedawane z myszką - cokolwiek by Microsoft (w przeszłości) nie twierdził - jest legalne. Nawet jeśli nie posiadasz już myszki :-)

    To jest umowa pomiędzy Adobe a dystrybutorem, która dla użytkownika końcowego nie jest wiążąca...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #504
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    To jest umowa pomiędzy Adobe a dystrybutorem, która dla użytkownika końcowego nie jest wiążąca...
    Ta umowa sądząc po aukcjach (tym kto je wystawia) na znanym portalu to nawet dla dystrybutorów i sklepów nie jest wiążąca
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #505
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez andre1978 Zobacz posta
    Na rachunku nie mam informacji, że LR był kupiony w zestawie. Jedynie co może o tym świadczyć to naklejka na opakowaniu, które przecież można wyrzucić.
    Dlatego uważam, że jest to martwy zapis, a jak ktoś posiada 6D lub 5DIII to już tym bardziej nie ma się o co martwić, w końcu posiada książeczkę z kluczem do LR.
    Jedynie co może być "podejrzane" to właśnie faktura na sam produkt.
    Oczywiście, żadnym specem w tej dziedzinie nie jestem.
    no ok. ale czy jest jakaś wzmianka np . na płycie, że to z tej promocji ?
    Może być tak, że zakres kluczy licencyjnych jest do niej przypisany. Oczywiscie wyszło by to w przypadku jakiejś kontroli sprzętu


    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    To jest umowa pomiędzy Adobe a dystrybutorem, która dla użytkownika końcowego nie jest wiążąca...
    czyli co nie przejmować się tym co napisało Adobe i kupić ten soft ..byle z fakturą ?

    Kurcze no mam rozterkę, bo o ile 500 zł nie mogę dać za wersję BOX to połowę tego już tak..

  6. #506
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Opole
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez Seb.S Zobacz posta
    no ok. ale czy jest jakaś wzmianka np . na płycie, że to z tej promocji ?
    Tak, jest taka informacja na płycie i na opakowaniu z kluczem " Not to be sold separately"
    Dlatego uważam, że zakup na fakturę samego LR w tej wersji nie jest dobrym pomysłem. Płacisz połowę i jeszcze do tego chcesz VAT odzyskać
    |6D|60D|S 14 2.8|S A35 1.4|C70-200 L4|C50 1.8|C85 1.8|430EX|
    andrzeswierc.pl

  7. #507
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez andre1978 Zobacz posta
    Tak, jest taka informacja na płycie i na opakowaniu z kluczem " Not to be sold separately"
    Dlatego uważam, że zakup na fakturę samego LR w tej wersji nie jest dobrym pomysłem. Płacisz połowę i jeszcze do tego chcesz VAT odzyskać
    No ok, nie może być sprzedawany osobno ...ale osobno z Premiere Elements czy z Canonem ?

    Nie chcę odliczac vatu, chcę miec dowód zakupu i chce kupić komplet Adobe Lightroom 5 + Premiere Elements.

  8. #508
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Bry,

    chciałem zapytać o optymalne ustawienia LR pod Retiną. Mam wrażenie, że mam coś nie tak z ustawieniami odpowiedzialnymi za podglądy, a szybkie googlanie wykazuje dodatkowy problem.

    Po kolei. W trakcie pracy w LR5 korzystam albo z Retiny 13" w rozdzielczości 1680x1050, natomiast same zdjęcia są pokazywane w maksymalnej rozdzielczości czyli 2560x1600. Dodatkowo korzystam czasami z monitora zewnętrznęgo 1920x1200.

    Jak najlepiej ustawić Standard Preview Size? Wiem, że powinno być jak najmniejsze, ale nie mniejsze niż nominalna rozdzielczość na długim boku. Tylko teraz nie wiem, która rozdzielczość jest właściwa. Patrząc, że pracuję zarówno na LCD jak i Retina to 1920 > 1680, natomiast jeżeli zdjęcia są wyświetlane z pełną rozdzielczością to znaczy, że powinno być ustawione nie mniej niż 2560.
    Dobrze to rozumiem?

    A zatem przy użyciu Retiny (zarówno dla 13" jak i 15") optymalnie będzie ustawić standard preview na 2880 px.
    Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie.


    EDIT: Na zagranicznym forum przeczytałem też, że należy uzywać ustawienia "Best for display" (w co nie wierzę), ponieważ wtedy zdjęcia są wyświetlone w poprawnej rozdzielczości. W przeciwnym wypadku LR przy każdym przełączeniu zdjęcia od nowa generuje podglądu mimo, że teoretycznie już je posiada. Ktoś się z tym spotkał? Bo średnio w to wierzę.


    Generalnie próbuję przyśpieszyć trochę LR, bo lubi się zamulić, a korzystam z i7 2.8GHz (dual-core) + 16GB 1660MHz DDR3 + 1TB SSD PCI-Express więc spoedziwałbym się bardziej sesnowniejszej pracy (choć szkoda, że tylko 2 cory są). Katalog zawiera 20 tysięcy zdjęć, ani dużo, ani mało raczej. Zresztą pracuję także na katalogu co ma 1000 zdjęć i jakiejś ogromnej poprawy nie widzę. Póki co myślę, że problemem rzeczywiście mogłoby być, że miałem ustawione 2560 zamiast 2880 i mimo wygenerowania podgląd, były one na nowo generowane za każdym razem ponieważ były za małe...
    Ostatnio edytowane przez allxages ; 24-08-2014 o 22:49

  9. #509
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Podepnę się również ze swoim pytaniem, była już poruszana kwestia odkupywania Lightrooma od osób, które dostały go w zestawie ze sprzętem, mnie natomiast mocno zastanawiają aukcje na Allegro, gdzie LR sprzedawany jest za ok. 300 zł. W opisie aukcji nie ma informacji czy pochodzi on z zestawu czy może to niezależne wydanie, a może.. jakieś oszustwo? Tak czy inaczej, cena standardowa w większości sklepów to ok. 500 zł, na Allegro są już od 300 zł, trochę to wygląda podejrzanie, dlatego chciałem zaczerpnąć Waszej opinii.

    Pozdrawiam

  10. #510
    Coś już napisał Awatar misiek_lublin
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    Lublin
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Te tansze to licencja dla uczniow / studentow.

Strona 51 z 70 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •