Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Portrait Professional v11.2 czy coś innego

  1. #1
    Bywalec Awatar Arni
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Rumia
    Posty
    136

    Domyślnie Portrait Professional v11.2 czy coś innego

    Ściągnąłem właśnie wersję testową proponowanego w okołoforumowych reklamach programu Portrait Professional v11.2. Po chwili zabawy z przypadkową fotką mocno się zdziwiłem, jak mocno i łatwo można w nią ingerować. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z programami fotograficznymi: kiedyś kilka lat używałem Olympus Master, teraz bawię się DPP, który dostałem wraz z aparatem. Głównie wywołuję rawy wprowadzając przy tym drobne korekty oświetlenia, kontrastu, czy ostrości.
    Czy ten Portrait Professional v11.2 jest faktycznie godny uwagi, czy polecacie coś innego ?
    EOS 60D + C50/1.8 + C24-105/4.0 L + S10-20/4.0-5.6 EX DC HSM + S30/1.4 EX DC HSM + T70-300/4.0/5.6 SP Di VC USD
    Metz 50 AF-1 + Hama Traveler Pro
    E-system przeszedł do historii ...

  2. #2
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: Portrait Professional v11.2 czy coś innego

    To bardzo dobry program, od wersji 10 bardzo udoskonalony. Warto kupic wersje Studio bo dziala jak plugin w PS i mozna obrabiac Rawy. Nie ingeruje w zdjecie tak mocno jak Portretuaire (choc jest to oczywiscie kwestia ustawien), jest lepszy niz OnOne.

  3. #3
    Bywalec Awatar Arni
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Rumia
    Posty
    136

    Domyślnie Odp: Portrait Professional v11.2 czy coś innego

    Nie znam nieststy PS, Portretuaire, ani OnOne, nic mi więc niestety te odniesienia nie mówią, zdam się więc na Wasze opinie. Czy Portrait Professional v11.2 różni się od wersji Studio ? Czy kupując go będę miał funkcje retuszu, którymi się bawiłem oraz te, które daje mi DPP ? Chetnie używałbym jednego programu ...
    EOS 60D + C50/1.8 + C24-105/4.0 L + S10-20/4.0-5.6 EX DC HSM + S30/1.4 EX DC HSM + T70-300/4.0/5.6 SP Di VC USD
    Metz 50 AF-1 + Hama Traveler Pro
    E-system przeszedł do historii ...

  4. #4
    Bywalec Awatar Arni
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Rumia
    Posty
    136

    Domyślnie Odp: Portrait Professional v11.2 czy coś innego

    Zapanowała tu cisza, a ja się trochę pobawiłem. Przetestowałem Adobe Photoshop CS6 oraz Corel PaintShop Pro X5 pod kątem retuszu zdjęć portretowych i muszę stwierdzić, że nie są one tak idealne do tego, jak Portrait Professional v11.2. Skoro nie macie innych, ciekawszych propozycji, chyba skuszę się i zakupię sobie ten programik. Jego wartościową ocene będę jednak mógł przedstawić dopiero za jakiś czas, jak nabędę większego doświadczenia w jego obsłudze.
    EOS 60D + C50/1.8 + C24-105/4.0 L + S10-20/4.0-5.6 EX DC HSM + S30/1.4 EX DC HSM + T70-300/4.0/5.6 SP Di VC USD
    Metz 50 AF-1 + Hama Traveler Pro
    E-system przeszedł do historii ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •