Strona 44 z 46 PierwszyPierwszy ... 344243444546 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 454

Wątek: YN-622 Yongnuo

  1. #431
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Moja 580EX II jest z 2008 lub 2009... Jak będę w domu, muszę poszukać kwitów od niej.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  2. #432
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    Solti twój post nie wiele wnosi do wątku (coś jak suport IT - u nas działa) na prawdę cieszy mnie, że u ciebie działa - ale u mnie nie.
    Wbrew pozorom wnosi. To jedno z potwierdzeń, że taki duet pracuje poprawnie.
    U mnie też działa, lampa z którejś ręki z numerem 191..., wyzwalacze 57035..., sterowane przez tx na aparacie, żadnych problemów (M, TTL, zdalna zmiana ustawień, zoom, korekta mocy, wszystko jak powinno).
    Napisałeś "nie działa", a to jest taki sam poziom ogólności jak cytowana przez Ciebie "standardowa odpowiedź administratora nr 1" ("dziwne, u mnie działa") - co "nie działa", nie możesz zmieniać żadnych ustawień ani nie możesz wyzwalać lampy?
    Przychodzi mi do głowy najprostsza, prozaiczna przyczyna - niedokładności wykonania powodujące brak kontaktu między pinami z lampy i stopką wyzwalacza. Blokowanie lampy na stopce polega na ściśnięciu sanek pomiędzy metalową stopką lampy i "klockami" blokującymi, przy okazji lampa jest podnoszona w górę. Jeśli w tym momencie piny ze stopki lampy mają niepewny styk z padami na wyzwalaczu, mogą się dziać cuda. Jeśli tolerancje wykonania są za duże, po wsunięciu piny mogą nie trafiać na pady, brak styku - brak działania.
    Jak sprawdzić: najwygodniej przy pomocy drugiej osoby, jedna kombinuje z lampą na odbiorniku (bez jej blokowania), druga wyzwala sygnały z nadajnika (lub robi próbne zdjęcia). Jeśli znajdziesz ustawienie lampy na odbiorniku przy którym działa, to znaczy, że problem był tylko ze stykami.
    Jednak to może być problem z "śmiecącą radiowo" lampą - Strobist: PocketWizard Wraps Up Canon RF Noise Problem
    http://www.pocketwizard.com/products...ar/rf_shields/
    https://www.flickr.com/photos/aquaphotoboy/4233098948
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 13-02-2018 o 16:00

  3. #433

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Wbrew pozorom wnosi. To jedno z potwierdzeń, że taki duet pracuje poprawnie.
    U mnie też działa, lampa z którejś ręki z numerem 191..., wyzwalacze 57035..., sterowane przez tx na aparacie, żadnych problemów (M, TTL, zdalna zmiana ustawień, zoom, korekta mocy, wszystko jak powinno).
    Napisałeś "nie działa", a to jest taki sam poziom ogólności jak cytowana przez Ciebie "standardowa odpowiedź administratora nr 1" ("dziwne, u mnie działa") - co "nie działa", nie możesz zmieniać żadnych ustawień ani nie możesz wyzwalać lampy?
    Przychodzi mi do głowy najprostsza, prozaiczna przyczyna - niedokładności wykonania powodujące brak kontaktu między pinami z lampy i stopką wyzwalacza. Blokowanie lampy na stopce polega na ściśnięciu sanek pomiędzy metalową stopką lampy i "klockami" blokującymi, przy okazji lampa jest podnoszona w górę. Jeśli w tym momencie piny ze stopki lampy mają niepewny styk z padami na wyzwalaczu, mogą się dziać cuda. Jeśli tolerancje wykonania są za duże, po wsunięciu piny mogą nie trafiać na pady, brak styku - brak działania.
    Jak sprawdzić: najwygodniej przy pomocy drugiej osoby, jedna kombinuje z lampą na odbiorniku (bez jej blokowania), druga wyzwala sygnały z nadajnika (lub robi próbne zdjęcia). Jeśli znajdziesz ustawienie lampy na odbiorniku przy którym działa, to znaczy, że problem był tylko ze stykami.
    Jednak to może być problem z "śmiecącą radiowo" lampą - Strobist: PocketWizard Wraps Up Canon RF Noise Problem
    http://www.pocketwizard.com/products...ar/rf_shields/
    https://www.flickr.com/photos/aquaphotoboy/4233098948
    R_M odniosę się czytanie ze zrozumieniem nie boli. Nie działa czyli ogólnie pojęte nie działa (narysować?), nie komunikuję się z lampą ustawienia itp nie działają jedyna opcja jak działa to wyzwolenie błysku lecz lampa po przejściu w standby już się nie wybudza (spust). Jeśli byłaby to wina styków lampa miałaby problem komunikacji z body a takiej sytuacji nie ma (jakbyś dokładnie przeczytał post też byś już wiedział). Styki jest to pierwsza kwestia jak jest sprawdzana zatem daruj sobie ten wywód - czyszczenie dociskanie itp bez skutku. Zatem chce przetestować ze starszą wersją jeśli na starszej będzie problem to znaczy że problemem jest lampa lub software i nie koniecznie musi być styk. Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć pojęcie jak są przekazywane informację do lampy. Widzę że pomóc forumowiczów niektórych polega na udowodnieniu czyjeś nieudolności bo u niego działa
    BTW poniżej odpowiedź canona (pomocni jak zawsze)

    "Szanowny Panie ,

    Dziękujemy za zapytanie i kontakt z Canon.
    W odpowiedzi na Pana wiadomość dotyczącą lampy Canon Speedlite 580EX II uprzejmie informuję, że ww. lampa działa w optycznym tybie transmisji i niestety nie będzie działać z radiowymi wyzwalaczami. Canon oferuje następujące metody wyzwolenia lampy Speedlite 580EX II:


    • za pomocą lampy z funkcją master zmocowanej na stopce aparatu;
    • za pomocą aparatu Canon posiadającego optyczną funkcję wyzwalania lampy;
    • za pomocą transmitera ST-E2 Speedlite.

    Canon nie odpowiada za funkcjonalnośc produktów (np. wyzwalaczy) innych producentów. Proszę o kontakt z producentem wyzwalacza, w celu potwierdzenia jego funkcjonalności.
    Ponownie dziękujemy za kontakt z działem pomocy technicznej — produkty konsumenckie Canon. Mamy nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne oraz zapraszamy do ponownego kontaktu w przypadku dodatkowych pytań.

    Z poważaniem,"


    Patent z folią sprawdzę choć wątpię blisko siebie były dwa wyzwalacze jeden na 430tce i śmigał
    Ostatnio edytowane przez flisia4 ; 13-02-2018 o 16:41
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  4. #434
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    flisia4, klika pytań do Ciebie:
    1. Jak masz zamocowaną lampę 580EX-II:
    a) na 622C-II, który jest wpięty w sanki aparatu,
    b) czy na 622C-II zamocowanym do statywu?
    2. Jeżeli odpowiedź b), to na aparacie masz wpięty drugi 622C-II, czy 622TX?

    r_m pisze, że u niego taki setup działa w konfiguracji z zapiętym 622TX na body. U mnie ćwiczę identyczną konfigurację. Nie próbowałem zapinać na body 580EX-II za pośrednictwem 622C-II. Może w tym tkwi problem? Może lampa odmawia współpracy, kiedy całym setupem próbujemy sterować za pomocą opcji z menu w aparacie, a nie za pomocą dedykowanego nadajnika 622TX?

    r_m próbowałeś montować lampę za pośrednictwem 622C-II na body? Działa Ci wtedy taki zestaw?
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #435

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Wykluczmy jedną główna rzecz nie posiadam 622TX. Błysk testowy (przycisk test) przez 622C które steruje resztą działa dopóki lampa nie przejdzie w tryb standby (później nie da się jej wybudzić zdalnie spustem) Lampę mocowana do wyzwalacza 622C-II na wszystkie trzy sposoby czyli:
    a)wyzwalacz + lampa (nie na statywie)
    b)wyzwalacz + lampa + statyw
    c)wyzwalacz + lampa i wszystko na body ( konstrukcja dla odważnych)

    Na każdym z wariantów jest identyczna sytuacja, sterowanie odbywa się przez body tylko i wyłącznie (brak 622TX). Sprawdzone na 4 wyzwalaczach, styki czyszczone stopka ruszana aby sprawdzić brak styku bez efektu (siedzi mocno). Kanały grupy sprawdzane bez efektu, styki czyszczone.
    Widzę że pocket miał problem z zakłóceniami niestety patentu z folią na dziś nie sprawdzę.
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  6. #436
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Czyli może się okazać, że problemem jest brak 622TX. Jestem cholernie ciekaw, czy twoja lampa zadziałałaby, gdyby na body zapiąć zamiast 622C-II właśnie TX'a.

    P.S.
    Głupie pytanie, ale wole się upewnić Rozumiem, że gdy lampa stoi z boku na jednym 622C-II, to w tym samym czasie na body masz wpięty inny egzemplarz 622C-II?
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #437

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    tak dokładnie 622cII na body drugie na lampie. Nie sądzę aby to była kwestia TXa, zupełny brak komunikacji wyzwalacza z lampą, podejrzewał bym stopę jakby to była stara 580exII która uległa destrukcji - zanim całkowicie poszła do krainy wielkich błysków nie stykała.

    I nurtujące barak kompatybilności z 580EXII na stronie cyfrowe.pl. Dzwoniłem do sklepu gdzie kupowałem (nie cyforwe) i też twierdzą, że są problemy z tymi lampami (wystarczyło powiedzieć problem z lampą i już sprzedawca powiedział pewnie 580exII)
    Ostatnio edytowane przez flisia4 ; 13-02-2018 o 18:47
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  8. #438
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    R_M odniosę się czytanie ze zrozumieniem nie boli.
    Szkoda, że sam się do tego nie stosujesz.

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    nie komunikuję się z lampą ustawienia itp nie działają jedyna opcja jak działa to wyzwolenie błysku lecz lampa po przejściu w standby już się nie wybudza (spust).
    Szkoda, że nie można było tak od razu.

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    Jeśli byłaby to wina styków lampa miałaby problem komunikacji z body a takiej sytuacji nie ma (jakbyś dokładnie przeczytał post też byś już wiedział).
    Dziwne, że jeśli tak doskonale wszystko wiesz, to nadal masz problem.
    Nie napisałem, ze problem jest po stronie aparatu, czy lampy, tylko być może po stronie tolerancji wykonań - na co zakładasz lampę, i nie działa? Czytanie ze zrozumieniem powinno Ci podpowiedzieć, że na wyzwalacz.

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    Styki jest to pierwsza kwestia jak jest sprawdzana zatem daruj sobie ten wywód
    Nie zawsze, nie przez każdego. Nie napisałeś o sprawdzeniu, o próbach, więc nie oczekuj, że ktoś się domyśli, forum wróżbitów to nie tutaj.

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    Widzę że pomóc forumowiczów niektórych polega na udowodnieniu czyjeś nieudolności bo u niego działa
    Jeśli można mówić o jakiejś nieudolności, to chyba masz rację, najczęściej dotyczy to osób nie potrafiących precyzyjnie opisać problemu, bo nie jest wykluczone, że tak samo starannie podchodzą do sprawdzenia sprzętu, jak do opisania problemów.

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    BTW poniżej odpowiedź canona (pomocni jak zawsze) (...)

    Canon nie odpowiada za funkcjonalnośc produktów (np. wyzwalaczy) innych producentów. Proszę o kontakt z producentem wyzwalacza, w celu potwierdzenia jego funkcjonalności.
    A dlaczego spodziewałeś się innej odpowiedzi? Jak myślisz, czy Canon, projektując 12 lat temu lampę miał przewidzieć pojawienie się wyzwalaczy 622c II i zadbać, żeby lampa była z nimi zgodna? Poważnie?

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    Patent z folią sprawdzę choć wątpię blisko siebie były dwa wyzwalacze jeden na 430tce i śmigał
    Na szybko spróbowałbym z alufolią kuchenną, dobrze byłoby podłożyć ją do metalowej stopki.
    430ex ma inny układ elektroniczny, który może generować inny poziom zakłóceń.

    Z ciekawości postaram się sprawdzić jutro (dziś) różne warianty, lampa na 622c II, na aparacie 622c II, lampa na 622c i 622c na aparacie, może jeszcze "na krzyż", jednak jeśli działa bez problemów w tym "najgorszym przypadku" (czyli lampa na tym felernym wyzwalaczu) jestem raczej spokojny o wynik prób (tym bardziej, że tak naprawdę nie zwracałem nigdy uwagi jaką lampę zakładałem na jaki odbiornik, jak miały sprawne zasilanie, to po prostu działały).

    @solti: masz na myśli zestawienie aparat-622cII-580exII? Tego chyba nie próbowałem, dopisuję do listy, w sumie musiałbym sobie odświeżyć lekturę "The Other YN-622C User Guide" (pdf, do znalezienia w google, może tam coś się znajdzie o problemach z 580ex II).

  9. #439

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    E-mial do canona był konkretny wersje firmware lub hardware, czy były inne, zatem odpowiedź jest nie na temat. I znów coś sobie zakładasz. "Powaznie?", poważnie traktuję się klienta szczególnie jeśli pisze się do wsparcia technicznego a odpisuję człowiek po filologi tekstem z broszury (szablon). Po przyciśnięciu odesłali do CSI - czy ja prosiłem ich o rozwiązanie problemu czy informację? Polemikę wybielająca sobie daruj bo robisz duży offtop, Rada na przyszłość nie traktuj ludzi z góry lub protekcjonalnie.

    Przy okazji jeden z forumowiczów miał ten sam problem, dwa sprzedawca jak cyforwe.pl ma taką informację fsfoto także mówi o problemach z tą lampą zatem coś jest na rzeczy i wygląda na to, że to nie problem tolerancji styków.

    Alufolia nie działa jak piszesz i jest to tzw metoda chałupnicza i także inne modele miałyby ten probelm. z tolerancjami może być dobry trop 430 ma ostre bolce dłuższe a 580 ma okrągłe wydają się krótsze. Sprawdziłem, styk jednak jest ok sprawdzone po zdjęciu osłony gumowej dociskają konkretnie zatem ta teoria też odpada.

    Jednakże support youngnuuo odpisał aby dokładnie opisać im problem, zatem czekam na odpowiedź
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  10. #440
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Cóż za chaotyczny opis , czytałeś instrukcję?. A co z kanałami? potem z grupowaniem, co z wyzwalaniem wszystkich wyzwalaczy i ich grup przyciskiem testowym wyzwalacza?, działa? jest jeszcze wiele innych opcji , panujesz nad tym?

    Może najpierw trzeba określić swój problem a dopiero potem zająć się linczem najlepszej lampy wszechczasów.

Strona 44 z 46 PierwszyPierwszy ... 344243444546 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •