Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Gdzie na zdjęcia w Łebie

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Szymek
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Płock
    Wiek
    29
    Posty
    48

    Domyślnie Gdzie na zdjęcia w Łebie

    Witajcie! Potrzebuję kogoś kto mieszka w Łebie bądź też ma pojęcie co tam jest ciekawego do sfotografowania. Byłem już tam dwa razy ale za każdym razem nie jestem zadowolony ze swoich zdjęć, w tym roku musi być inaczej!

    Na pewno wybiorę się na wydmy i nad morze.. no i to tyle z moich pomysłów. Bo nie przypominam sobie jakichś ciekawych miejsc w tym mieście. Fajnie by było jakby mi ktoś jeszcze powiedział czy wejście na wydmy jest jakoś ograniczone czasowo bo chciałbym na nie pójść na wschód lub zachód.

  2. #2

    Domyślnie

    Od strony morza to raczej czynne całą dobę :-) Może w porcie znajdziesz coś ciekawego?
    A w okolicy skansen w Klukach, zatopiony kuter, latarnie
    Ludzie listy noszą...

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szymek Zobacz posta
    Witajcie!
    ...
    Fajnie by było jakby mi ktoś jeszcze powiedział czy wejście na wydmy jest jakoś ograniczone czasowo bo chciałbym na nie pójść na wschód lub zachód.
    Nie. Śmiało możesz iść na wschód albo na zachód.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szymek Zobacz posta
    bądź też ma pojęcie co tam jest ciekawego do sfotografowania.
    Fakt niewiele tam ciekawego. Ale o tej porze to powinno być branie. Porozglądaj się po plaży. Wieczorem w porcie jest ( przynajmniej była ) taka knajpa z wiszącymi żaglowcami gdzie każdy klient ma swój numerowany kufel. Ale uważaj po wyjściu bo chodnik w porcie wąski, barierki niskie a woda głęboka.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Fakt niewiele tam ciekawego. Ale o tej porze to powinno być branie. Porozglądaj się po plaży. Wieczorem w porcie jest ( przynajmniej była ) taka knajpa z wiszącymi żaglowcami gdzie każdy klient ma swój numerowany kufel. Ale uważaj po wyjściu bo chodnik w porcie wąski, barierki niskie a woda głęboka.
    Branie na co? Właśnie ta pora, kiedy zaczynają się wakacje, jest jedną z najgorszych do fotografowania w Łebie. Ludzi jest tyle wszędzie, że porażka. To miejscowość wypoczynkowa, gdzie królują dyskoteki, kluby nocne, smażalnie ryb oraz zapchane plaże.
    Do wydm jest pełny dostęp o każdej porze. Jeżeli jesteś leniwy to ograniczyć Cię mogą godziny kursowania meleksów. Na piechotę z Łeby to ok. 8km. Poza tym trzeba pamiętać, że wydmy są częścią Słowińskiego Parku Narodowego i raczej należy poruszać się po wyznaczonych szlakach.
    Niedaleko Łeby jest latarnia w Stilo. Jak pojedziesz wieczorem może będziesz miał okazję porozmawiania z małżeństwem latarników. Przemili ludzie i nieźle szurnięci w pozytywnym sensie
    Gdybyś wybierał się do Kluk jak polecał bucefal14, to polecam rejs jeziorem Łebsko (z Rąbki). Szczególnie powrót w godzinach zachodu słońca jest urokliwy. Sam skansen jak dla mnie nudny, ale co kto lubi.
    Również po drodze na wydmy znajdują się pozostałości po niemieckiej wyrzutni rakiet.
    W samej Łebie możesz poszukać Ruin Kościoła Św. Mikołaja, podpowiem ul. Turystyczna. Tyle, że niewiele tych ruin
    Repliką wydm w mniejszym wydaniu (ale powierzchniowo a wcale nie pod względem wysokości) jest Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska. Jest tam trasa turystyczna i rowerowa.
    Dzieci możesz zabrać (o ile takowe masz) do Parku Dinozaurów.
    W niedalekim Nowęcinie są znane w Polsce stadniny koni (słynna z reklamy WTK Soplica ), można się załapać na zawody hippiczne.
    Marki trzy.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Branie na co?
    Różne są sposoby. Można zapytać o godzinę. Panny opalające się toples ( na brzuchu) muszą się unieść nieco aby zerknąć na komórkę. Te co opalają się na plecach to lepiej zostawić w spokoju. Można pewnie jeszcze na milion i jeden sposobów. Masz wszystko pod ręką i czego chcieć więcej? Mam na myśli oczywiście fotografowanie. Ale jak ktoś woli ruiny i wyrzutnie czy dinozaury...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Sergiusz, to ty z Łodzi jesteś?

    http://www.youtube.com/watch?v=Q2PB7RhDnbQ

    :-)
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie Odp: Gdzie na zdjęcia w Łebie

    Wątek żył przez chwilę przed wakacjami a w sierpniu byłem w okolicach Łeby (Kopalino). Zamierzam zrobić wypad jesienią bo kolory tej pory roku mogą być i na ogół są bardzo ciekawe. Zainteresował mnie ów zatopiony kuter w skansenie i latarnie, czy ktoś może podrzucić jakieś fotki?
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Gdzie na zdjęcia w Łebie

    Zatopiony kuter nie jest w skansenie. Niedaleko Ulinii. Jest po drodze z Łeby do Stilo (latarnia morska z jedyną w Polsce i chyba w Europie też) kobietą latarnik. Bardzo sympatyczna Pani. Polecam pogadać
    Wrak link. Generalnie żadna rewelacja, chyba, że trafisz wyjątkowe światło, to wiadomo.
    Marki trzy.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Gdzie na zdjęcia w Łebie

    Witajcie
    To mój pierwszy post na tym forum, ale przeglądając wujka Google trafiłem akurat tu i ten temat mi idealnie podchodzi, gdyż właśnie szukam pleneru w Łebie, ale...No właśnie plener nietypowy Jedziemy do Łeby na parę Sylwestrowych dni i chcemy zrobić sesję jak się ściemni - samochód na światłach i dziewczyna przed nim, tylko gdzie w Łebie znaleźć jakieś fajne miejsce? Rąbka, parking strzeżony chyba nie bardzo, bo albo parking, albo słupki i ...mandaty, a przydałoby się coś z naturą a nie środek miasta...Może podrzucie coś ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •