Strona 19 z 119 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #181
    Początki nałogu Awatar sadaman
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    47
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katharsis Zobacz posta
    Wygląda na to, że takie rozwiązanie będzie najlepsze Muszę się tylko odpowiednio podbudować teoretycznie, żebym wiedziała między czym a czym wybieram.
    pozdrawiam!
    W zwykłym sklepie wystarczy że ocenisz jaka wysokość statywu z np wysuniętą kolumną bedzie dla Ciebie Ok, i to wszystko. Jak juz bedziesz wiedziała czy wystarczy ci sprzęt niższy lub wyższy niż twój wzrost, wtedy będziemy wiedzieć czego szukać
    I nie daj sobie wcisnąć w sklepie jakiegoś statywu za grosze bo to często szmira
    Pucha i słoki

  2. #182
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sadaman Zobacz posta
    W zwykłym sklepie wystarczy że ocenisz jaka wysokość statywu z np wysuniętą kolumną bedzie dla Ciebie Ok, i to wszystko. Jak juz bedziesz wiedziała czy wystarczy ci sprzęt niższy lub wyższy niż twój wzrost, wtedy będziemy wiedzieć czego szukać
    I nie daj sobie wcisnąć w sklepie jakiegoś statywu za grosze bo to często szmira
    a prze...praszam po co wyższy...??? Wychodzi ze mnie totalny lajkonik, lub też jestem tak przejęta powagą tematu, że nie wyczuwam delikatnej ironii

    Z tym wciskaniem byle czego to nie ze mną te numery - pójdę uzbrojona w wiedzę teoretyczną (choć i bez tego do łatwych klientów nie należę )

  3. #183
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kris75 Zobacz posta
    takze polecam ci 190xproB + 486RC2 sprzet solidny, a statyw sztywny i lekki
    Cytat Zamieszczone przez katharsis Zobacz posta
    dzięki za konkretne "numerki", zaraz sobie coś o nich poczytam.
    ten drugi numerk sobie odpusc - kiepaski jest.. mam i prawie juz nie uzywam..

    podpisuje sie za to pod tym co napisal sadaman z jedna tylko roznica - z glowic wybieralbym miedzy ks i kj - kb od tych dwoch troche odstaje, pomimo czasem "teoretycznie" wiekszego udzwigu :-)

  4. #184
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katharsis Zobacz posta
    Tezet, dla silnego faceta to - jak sądzę - żadna różnica, ale ja silnym a tym bardziej facetem nie jestem to pół kilo to dla mnie kwestia n/p zabrania dodatkowego obiektywu, co - nie ukrywajmy - wolałabym zrobić. Oczywiście wiem, że z takim podejściem mogłabym wybrać compact a nie ładować się w lustra, ale tu akurat wybór był świadomy. A teraz staram się jakoś rozsądnie skompletować resztę sprzętu.
    Wiem, wiem ale czasami warto sprawdzic ile to naprawde wazy na plecach :-D Bo dane katalogowe a wygoda noszenia sprzetu to drugie Nie jednokrotnie jest tak ze cos jest lekko ciezsze i tego nie sposob zauwazyc poprostu, a rezygnujemy z tego bo przeciez wiecej wazy wg katalogu

  5. #185
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubak82 Zobacz posta
    ten drugi numerk sobie odpusc - kiepaski jest.. mam i prawie juz nie uzywam..

    podpisuje sie za to pod tym co napisal sadaman z jedna tylko roznica - z glowic wybieralbym miedzy ks i kj - kb od tych dwoch troche odstaje, pomimo czasem "teoretycznie" wiekszego udzwigu :-)
    przebiegłam na szybko po KS i KJ - jeśli zdecyduję się na coś z Benro, to z moich planowanych 500 zł na statyw zrobi się dwa razy tyle

    A jeśli chodzi o Manfrotto, które krytykujesz, to - z ciekawości - co mu dolega?

    Cytat Zamieszczone przez Tezet-gdynia Zobacz posta
    Wiem, wiem ale czasami warto sprawdzic ile to naprawde wazy na plecach :-D Bo dane katalogowe a wygoda noszenia sprzetu to drugie Nie jednokrotnie jest tak ze cos jest lekko ciezsze i tego nie sposob zauwazyc poprostu, a rezygnujemy z tego bo przeciez wiecej wazy wg katalogu
    W sumie - cenna uwaga. Dlatego na razie lektura (w tym męczenie forumowiczów) i wstępne typy, a potem wizyta w sklepie i ocena własnołapna.

  6. #186
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katharsis Zobacz posta
    A jeśli chodzi o Manfrotto, które krytykujesz, to - z ciekawości - co mu dolega?
    ta glowica sprawdzi sie z bardzo lekkim zestawem ale juz w przypadku chocby 70-200/4 jest za malo precyzyjna.. po zablokowaniu w zasadzie za kazdym razem trzeba korygowac kadr.. nawet dokrecona do maksimum nie jest do konca sztywna.. od biedy ujdzie w dobrym swietle i przy bezwietrznej pogodzie - do jakichkolwiek innych warunkow lepiej kupic cos solidniejszego :-)

  7. #187
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Jak chcesz, żeby było lekko, to może to:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=43619

    Nic nie trzeba kompletować, można kupić w zestawie. Powinno się nadać do Twoich potrzeb.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  8. #188
    Początki nałogu Awatar kris75
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    pomorze
    Wiek
    49
    Posty
    413

    Domyślnie

    486 w zestawie z 200L które jest co prawda lżejsze niż ten zoom nie luzuje się po dokręceniu. Sprawdzone w boju
    A z innej beczki, to może warto sprawdzić jak trzyma kadr novoflex ma to w ofercie raysfoto - to są podobno bardzo dobre i niedrogie glowice kulowe.
    ________
    Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
    Immanuel Kant

  9. #189
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kris75 Zobacz posta
    486 w zestawie z 200L które jest co prawda lżejsze niż ten zoom nie luzuje się po dokręceniu. Sprawdzone w boju
    486RC2 nie daje rady nawet z 70-200 f/4 (oczywiście mocowane na aparacie)...

    Cytat Zamieszczone przez kris75 Zobacz posta
    A z innej beczki, to może warto sprawdzić jak trzyma kadr novoflex ma to w ofercie raysfoto - to są podobno bardzo dobre i niedrogie glowice kulowe.
    Najbardziej to one są niedrogie
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  10. #190
    Początki nałogu Awatar sadaman
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    47
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katharsis Zobacz posta
    a prze...praszam po co wyższy...??? Wychodzi ze mnie totalny lajkonik, lub też jestem tak przejęta powagą tematu, że nie wyczuwam delikatnej ironii
    No ale przecież tu niema żadnej ironii...nawet ukrytej.
    Poprostu jednym pasują statywy niższe, z kolei inni wolą by statyw był wyższy niż oni sami - po co? Niemam pojęcia, ale znajomy słusznego wzrostu niewiele ponad 1.60m, kupił sobie statyw o wysokości blisko 1.80m / może lubi mieć zapas
    Tak czy owak dobrze zrobisz jak przeprowadzisz taki cichy rekonesans który w rezultacie pomoże ci się dobrze wstrzelić;-)
    Pucha i słoki

Strona 19 z 119 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •