Strona 11 z 119 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #101
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    43
    Posty
    19

    Domyślnie Jaki statyw?

    Zastanawiam sie nad zakupem statywu "na lata" i narazie wstepnie "zatrzymalem sie" przy Velbon Sherpa 800R. Czy ktos z was ma ten statyw, uzytkowal go i moze napisac kilka slow czy warto go zakupic badz nie?
    Rowniez zastanawialem sie czy lepszym rozwiazaniem nie byloby odlozyc cos pieniazkow i zainwestowac w jakis model Manfrotto - a jezeli juz to jaki polecacie?
    Na statywie bedzie 400D + rozne szkielka, kiedys moze 5D + rozne szkielka + ew. lampa. Statyw bedzie uzytkowany w domowym zaciszu i terenie. Co do wysokosci to dobrze aby odpowiadal mojemu wzrostowi (172).
    [ CANON EOS 400D ] [ C 17-55 3.5-5.6 ]

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Miałem szerpę 600 i zamieniłem na manfrotto - był w sumie w porządku dopóki nie chciałem używać go ze szkłem większym niż 200mm - i okazała się prawdziwe stare powiedzenie że nie stać nas żeby oszczędzac.. ja wybierałem pomiędzy Manfrotto 055 a 190 - kupiłem 055 bi jest sporo wyższy - mam 184 cm wzrostu ale wybrałem dopiero jak rozłożyłem oba - i co ważne - przymierzaj się do statywu bez wysuniętej w górę głowicy bo to ma duży wpływ na jego stabilność
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    no właśnie.. ja z tym samym pytaniem.. zastanawiam się pomiedzy Manfrotto 190XPRO a motelem 055XPRO tejże marki.. w sklepie miałem okazje pobawic sie tym cudem (055XPRO)i dopiero po rozlożeniu zauważyłem jakie to wielkie.. Stoje tak przed tym potworem i się zastanawiam czy aby napewno to dobry pomysł.. niby im cięższy tym stabilniejszy, ale moze bedę mial czasem gorsze dni i nie bedzi mi sie chcialo taszczyc ze soba np po górach 2,5 kilo (przy czym 190 nie jest specjalnie lżejszy) wiec stad pytanie.. czy jest ktos zadowolony z uzytkowania serii 190 albo ma zastrzezenia do 055 najlepiej z w/w modeli.. w sumie to 100 zł róznicy, ale do tego waga, nosność, wysokość itp..

  4. #104
    Ba$ior
    Guest

    Domyślnie Statyw

    Witam,
    Jestem szczesliwym posiadaczem Canon 40D + Sigma 28-70mm f2.8-4 + Sigma 28-70mm f2.8-4. Szkiełka nie sa najwyższych lotów ale jestem początkującym amatorem i na ten czas taki zestaw mi wystarczy.
    Chciałbym zakupic odpowiedni statyw pod moj zestaw. Zdjecia będę wykonwyał w dzień i nocą w mieście oraz w plenerze. Czytałem wiele wątków ale żaden nie pomogł mi w zakupie odpowiedniego statywu.
    Bardzo prosze o pomoc w wyborze odpowiedniego statywu maksymalnie do 600 zł.

  5. #105
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Mam Velbon Sherpa 600R - nie jest dobry! To chybotyw. Poza tym co napisał Artus - poziom ustawiam kopiąc w nogi statywu, zdjęcia z powierzchni ziemi robię na woreczku z grochem, a jak zapomnę woreczka to zdejmuję skarpetki, napełniam piachem i robię sobie rusztowanko. Z velbona się da. To stanowczo nie jest dobry statyw!
    Ostatnio edytowane przez ewa_olsztyn ; 18-09-2008 o 12:04

  6. #106
    Bywalec Awatar levybike
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Zwierzyniec/Kielce/Zamość
    Posty
    144

    Domyślnie

    tez mam szerpe 600r. Może być, nie jest zły, ale skoro masz 600zł zastanów się także nad statywami benro. Na allegro masz niezłą ofertę. Fajne statywy, model chyba 458 waży coś około 3,5kg i wydaje mi się naprawdę solidny, więc dobry wybór jakbyś wybierał w przyszłości jakieś 400L lub 100-400.
    Aparat firmy Kanion

  7. #107
    Początki nałogu Awatar hofi66
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    58
    Posty
    290

    Domyślnie

    Szkoda czasu na półśrodki - dla niższych (poniżej 180 cm ) Manfrotto 190, dla wyższych tylko 055Pro. To statywy "na wieki". Później to tylko Gitzo lub w Erze
    Trzeba mieć odwagę, by milczeć ...

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    Mam Velbon Sherpa 600R - nie jest dobry! (...) To stanowczo nie jest dobry statyw!
    Wszystko jest kwestią indywidualnej oceny oraz preferencji. Jeżeli chodzi o "chybotanie" to bardzo dużo zależy od wagi zestawu założonego na głowicę, tak więc w tej kwestii bym nie generalizował iż to "chybotyw". Oczywiście do "ideału" sporo mu brakuje, niemniej jego stosunek cena/jakość wypada bardzo dobrze.

    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    ... poziom ustawiam kopiąc w nogi statywu ...
    Ciekawy sposób ustawiania statywu, zresztą jak mawiają "... jak dbasz tak masz ...". Przy takim traktowaniu jego "chybotanie" nie powinno dziwić.
    EOS + Speedlite

  9. #109

    Domyślnie

    Jak widzę, cała seria Sherpy to pomyłka.
    Ja miałem 750n i postawienie na tym cięższego obiektywu powodowało, że gibał się jak flaga na wietrze.

    Teraz zamówiłem Goldphoto 324, czyli tańszy odpowiednik 055B i do tego głowicę Manfrotto 486RC2.
    Mam nadzieję, że będę bardziej zadowolony, niż z tego Velbona.

  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Jak widzę, cała seria Sherpy to pomyłka.
    Ja miałem 750n i postawienie na tym cięższego obiektywu powodowało, że gibał się jak flaga na wietrze.

    Teraz zamówiłem Goldphoto 324, czyli tańszy odpowiednik 055B i do tego głowicę Manfrotto 486RC2.
    Mam nadzieję, że będę bardziej zadowolony, niż z tego Velbona.
    Z nog - na pewno, z glowicy - watpie.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

Strona 11 z 119 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •