Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Które zoo?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie Które zoo?

    Konkretnie chciałbym zapytać bywalców o porównanie zoo w Krakowie i Łodzi odnośnie tła i ogrodzeń:
    1. w którym z nich ogrodzenia są bardziej przyjazne fotografującym? (niższe: do 170 cm lub mają większe "oczka w siatce") głównie chodzi o drapieżniki i duże ptaki brodzące.
    2. w którym z nich tło jest mniej miejskie czyli mniej betonu a więcej gęstej zieleni?

    Inne ogrody zoologiczne mnie nie interesują.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  2. #2
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    W Krakowie nie byłem. O Łodzi mogę coś napisać.
    Jest bardzo dużo zieleni, praktycznie całe zoo jest porośnięte starodrzewem. Najbardziej do fotografowania nadaje się część gdzie znajdują się kopytne - przede wszystkim żyrafy. Słoń ma też niskie ogrodzenie więc coś się da zrobić. Jest też bardzo ciekawski żuraw z którym można zrobić sobie portret - uwaga bo lubi dziobnąć. Przy żubrach i bizonach bez problemu fajne fotki. Wybieg lwów umiejętnie sfotografowany (ale tylko połówka ze względu na murek) i podpicowany w PS da wrażenie prawie naturalnego środowiska. Można coś przy uchatkach zrobić - fajne ujęcia z góry. Jest też mini-zoo dla dzieci i stado zwierzaków z którymi da się pobawić.
    To na tyle z ciekawych rzeczy - ogólnie bida w łódzkim zoo.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    W Krakowie nie byłem. O Łodzi mogę coś napisać.
    Jest bardzo dużo zieleni, praktycznie całe zoo jest porośnięte starodrzewem. Najbardziej do fotografowania nadaje się część gdzie znajdują się kopytne - przede wszystkim żyrafy. Słoń ma też niskie ogrodzenie więc coś się da zrobić. Jest też bardzo ciekawski żuraw z którym można zrobić sobie portret - uwaga bo lubi dziobnąć. Przy żubrach i bizonach bez problemu fajne fotki. Wybieg lwów umiejętnie sfotografowany (ale tylko połówka ze względu na murek) i podpicowany w PS da wrażenie prawie naturalnego środowiska. Można coś przy uchatkach zrobić - fajne ujęcia z góry. Jest też mini-zoo dla dzieci i stado zwierzaków z którymi da się pobawić.
    To na tyle z ciekawych rzeczy - ogólnie bida w łódzkim zoo.
    zresztą sam sobie obejrzyj http://www.zoo.lodz.pl/index.php?opt...id=16&Itemid=6 wszystkie zdjęcia zwierząt zostały wykonane w łódzkim zoo
    Ostatnio edytowane przez ArekLodzPl ; 19-07-2011 o 11:01 Powód: Automerged Doublepost

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    dzięki.
    link widziałem ale zdarza się że zdjęcia ze stron nie oddają faktycznych warunków, ponieważ mogą być robione wewnątrz wybiegu.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  4. #4
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    dzięki.
    link widziałem ale zdarza się że zdjęcia ze stron nie oddają faktycznych warunków, ponieważ mogą być robione wewnątrz wybiegu.
    jedynie gepard ma wysoki płot (2 lata temu zkitrał przez płot 180cm więc podnieśli) i fotki tylko przez szybę.
    Ptaki brodzące spokojnie porobisz spokojnie. Fotki z tego co widziałem na pewno robione z punktu widzenia zwiedzającego.
    Mogę Ci polecić jeszcze coś takiego blisko Łodzi http://zoosafari.com.pl/index.php?mo...display&pid=56 warunki dobre do fotografowania, mało drapieżników, ale za to ciekawe kopytne. Jakiś miesiąc temu wzbogacili się o stadko surykatek

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    oo fajne to. Bardzo dziękuję
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  6. #6
    Coś już napisał Awatar Blackrado
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    EL, TKN
    Posty
    91

    Domyślnie

    http://www.mmlodz.pl/371641/2011/5/1...?category=news tutaj masz zdjęcia z łódzkiego zoo, różnych osób wiec różne perspektywy. Może pomogą Ci w wyborze

    Pozdrawiam

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    Konkretnie chciałbym zapytać bywalców o porównanie zoo w Krakowie i Łodzi odnośnie tła i ogrodzeń:
    1. w którym z nich ogrodzenia są bardziej przyjazne fotografującym? (niższe: do 170 cm lub mają większe "oczka w siatce") głównie chodzi o drapieżniki i duże ptaki brodzące.
    2. w którym z nich tło jest mniej miejskie czyli mniej betonu a więcej gęstej zieleni?

    Inne ogrody zoologiczne mnie nie interesują.
    w Zoo w Krakowie byłem w czerwcu i w większości masz niskie ogrodzenia bo od strony wybiegu masz wykopane rowy wiec zwierzyna nie ma jak wyjść, więc fotografowanie sprawia sporo przyjemności. ja miałem problem jedynie z sennością zwierząt, większość gdzieś wylegiwała się po kątach :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •