Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 148

Wątek: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

  1. #91
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 954

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    a mial ktos organoleptycznie do czynienia z Kindlem Fire albo z Google Nexus 7?
    bo ekosystemu Apple'a nie trawie, a chcialem cos malego, co by sie dobrze sprawdzalo do przegladania netu i zdjec. generalnie na Androidzie (bo fanem okaleczonych systemow nie jestem), 7", jak najwyzsza rozdzielczosc i ladnie swiecace kolory...
    www albo tez flickr

  2. #92
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.


  3. #93
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Ja czekam z niecierpliwością na to, co pokaże nowy Nexus 10. Rozdzielczość przebija Retinę z iPada, także jeżeli cena będzie znośna (a tak się zapowiada), to będzie to idealne podręczne portfolio :-).
    5D III + 60D
    S8/3,5 + T11-16/2.8 + C24/1,4L + C50/1.4 + C85/1.8 + C70-200/2,8L
    C430EXII + C580EXII
    + parę innych gratów :-)

  4. #94

    Domyślnie Re: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    mam nexusa 7" od czasu jak google zrobiło myk z wycofaniem z rynku modelu 8GB. od czasu zakupu, jak to z nową zabawką, zainstalowałem i wyinstalowałem masę różnego softu. to co zostało aktualizuje się samo jak tylko pojawi się nowa wersja. upgrade systemu też poszedł prawie niezauważenie. nexus dogaduje się po wifi z drukarką (epson) i zewnętrzną pamięcią dyskową. ekran jest wyraźny (jak na moje stare oczy), kolory żywe.
    do edytowania zdjęć, tablet to się chyba jednak nie nadaje. ja jedynie przycinam brzegi zeskanowanych odbitek, ale i tego nie potrafię zrobić zbyt precyzyjnie maziając palcem po ekranie.
    p.

  5. #95
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez szczemat Zobacz posta
    Ja czekam z niecierpliwością na to, co pokaże nowy Nexus 10. Rozdzielczość przebija Retinę z iPada, także jeżeli cena będzie znośna (a tak się zapowiada), to będzie to idealne podręczne portfolio :-).
    Nie przebija, tylko jest porównywalna. Przy 10 calach wszystko co jest powyżej 1920x1080 jest nie do odróżnienia.

    IMO jest za mało tabletów na rynku właśnie w rozdzielczości 1080p.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #96
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie przebija, tylko jest porównywalna. Przy 10 calach wszystko co jest powyżej 1920x1080 jest nie do odróżnienia.

    IMO jest za mało tabletów na rynku właśnie w rozdzielczości 1080p.

    Ze słowem "przebija" chodziło mi o rozdzielczość.
    Porównując np. SGT 10.1 z iPadem wyposażonym w Retinę odniosłem wrażenie, że jednak zdjęcie ogląda się o wiele przyjemniej na tym drugim :-).
    5D III + 60D
    S8/3,5 + T11-16/2.8 + C24/1,4L + C50/1.4 + C85/1.8 + C70-200/2,8L
    C430EXII + C580EXII
    + parę innych gratów :-)

  7. #97
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ja chyba jednak nie dojrzeję, tak samo jak nie dojrzałem do laptopa.
    Tablet / telefon to sobie można do podróży, kibelka (na dłuższe posiedzenie) lub łóżka wziąć, do normalnego używania (gdzie trzeba coś pisać, jak np. to forum) to ja muszę mieć pełnowymiarową, normalną klawiaturę.
    powiem tak.. też tak myslałem.. ta ekranowa w ipadzie jest naprawde super.. odkąd kupiłem ipada to fora praktycznie na tapatalku przeglądam, te które obsługują oczywiście.. reszta na chromie chodzi bez zarzutu..
    w pracy czasem cos skrobnę ale tam mam 2 monitory 21 i 26" wiec mam porównanie z dwóch stron.. i na kanapie zdecydowanie lepiej z 10" siedzieć niż z 26"


    Cytat Zamieszczone przez kris75 Zobacz posta
    a czego uzywacie do pokazywnia zdjec na ipadzie? ja przerobilem kilka programow typu folio i z zadnego nie bylem zadowolony, ostatecznie i tak pozostalem przy zdjeciach.
    ja używam MyPhotoHd
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  8. #98
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez szczemat Zobacz posta
    Ze słowem "przebija" chodziło mi o rozdzielczość.
    Porównując np. SGT 10.1 z iPadem wyposażonym w Retinę odniosłem wrażenie, że jednak zdjęcie ogląda się o wiele przyjemniej na tym drugim :-).
    No tak, tylko trzeba brać pod uwagę, że na Retinę jest praktycznie wszystko zoptymalizowane, a jak będzie z aplikacjami na Androida - nie wiadomo. Pewnie sporo z nich będzie się wyświetlała natywnie i trzeba będzie z lupą patrzec.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a mial ktos organoleptycznie do czynienia z Kindlem Fire albo z Google Nexus 7?
    bo ekosystemu Apple'a nie trawie, a chcialem cos malego, co by sie dobrze sprawdzalo do przegladania netu i zdjec. generalnie na Androidzie (bo fanem okaleczonych systemow nie jestem), 7", jak najwyzsza rozdzielczosc i ladnie swiecace kolory...
    A więc i w odpowiedzi i ogólnie słów parę o Nexusie 7:

    1. Pierwsze i najważniejsze: EKRAN.
    a) Jakościowo i rozdzielczością super. Fotki prezentują się świetnie i bardzo naturalnie. Ale dla mnie taka rozdzielczość na 7" jest trochę chyba za duża do tekstu. Czasem mam wrażenie, że tekst faluje i bolą mnie oczy, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Jednak może winna jest tu też wada wzorku (ok. -1,5 dioptrii). Nie jestem też pewien, że rozdzielczość temu winna ale jednak na telefonie (stary HTC Wildfire) ani na 22" Nec'u - tu spędzając przy nim kilkanaście h dziennie takich "odczuć" nigdy nie miałem.
    b) Rozmiar 7". Z jednej strony świetny - mieści się w wewnętrznej kieszeni kurtki czy płaszcza. Tablet jest naprawdę lekki. Do netu w sam raz. Gra się na nim świetnie, szczególnie w strzelanki typu DeadTrigger, Shadowgun, etc.
    Z drugiej strony czasem za mały - szczególnie właśnie do zdjęć. Ja czy też klienci co chwilę obracają tabletem przy zmianie zdjęć pion-poziom żeby wykorzystać na maksa ekran. Chociaż też niektóre galerie, które mam założone dla obecnych klientów i które pokazuję też potencjalnym klientom i tak zawierają zdjęcia w rozmiarze 600x900px i tak nie zajmują całego ekranu. Na razie mam pomysł na rozwiązanie tego zagadnienia ale to raczej osobny temat.
    2. WYDAJNOŚĆ
    Tutaj nie można napisać nic innego, jak REWELACYJNA.
    15 aplikacji otwartych w tle (w tym np. 3 gry, przeglądarka, odtwarzacz) - żaden problem. Żadnego spadku wydajności, przycięć, nic.
    Jedyne czego nie kminie to Youtube. Mogę być podpięty w domu pod wifi, na łączu na którym na kompie 10min film w fullHD buforuje się kompletnie w niecałą minutę, ale na tablecie czy z apki czy z przeglądarki ogólnie kicha. Co chwilę lag, buforowanie i to nie tylko przy klipach HD Nie wiem czym jest to spowodowane.
    Nie wiem co miałbym wrzucić na niego żeby go zarznąć. Jak na razie nie udało mi się to.

    W tym punkcie jednak warto wspomnieć o ostatniej aktualizacji do Andka 4.2... Jeżeli czyta to osoba, która się nad tym zastanawia to apeluję: NIE RÓB AKTUALIZACJI, POCZEKAJ DO WERSJI 4.2.1
    Ogólnie Google wypuściło babola i mam nadzieję, że szybko to naprawią. Bateria jest po prostu pochłaniana (przed aktualizacja przez noc na włączonym wifi schodziło może 4% baterii - teraz ok. 20% O_o)
    System trochę zwolnił (po naciśnięciu Home, albo Aplikacji w tle wyraźny spadek szybkości - co nie znaczy, że jest wolno, ale jednak wolniej) Przy odblokowaniu Lockscreen dłużej "się wczytuje" (sądzę, że to przez ten nowy wynalazek widgetów na lockscreenie (P.S. nowy zegar blokady wygląda paskudnie...)oraz pewnie też kont użytkowników - to akurat super sprawa)

    Ostatnio z tabletu korzysta moja dziewczyna, jako że oddała kompa do naprawy no i z powodzeniem zastępuje jej laptopa.

    3. INNE/OGÓLNE
    Żałuję, że się pospieszyłem i nabyłem wersję bez 3G (szczególnie, że PLAY pozwala rozdzielić Internet na 2karty SIM).
    No ale tethering z telefonu nie jest aż taki zły. Jednak zapewne będę zmieniał mojego 16GB na tą właśnie wersję. O czym słów parę w podsumowaniu
    16GB wbudowanej pamięci mi akurat w zupełności wystarcza.
    Bateria przed aktualizacją trzymała naprawdę przyzwoicie, czego teraz powiedzieć nie mogę i mam nadzieję, że się to zmieni.

    PODSUMOWANIE:
    Ogólnie tablet jest świetny i jestem zachwycony (poza aktualizacją do 4.2 - na razie ).
    7" ma swoje plusy i minusy. Ale jeżeli miałoby to być urządzenie tylko lub też głównie kupowane z myślą o prezentacji zdjęć to jednak zastanowiłbym się nad 10". Idealnie byłoby mieć i to i to do różnych rzeczy :P i teraz patrząc na cenę takiego np. IPada 32GB z 3G, który kosztuje 700$ to wolałbym kupić Nexusa 7 32GB 3G i Nexusa 10 16GB - razem też wychodzi 700$

    Jedyne co mnie zachwycało w produktach apple do tej pory to solidność wykonania i pełna synchronizacja. Jak ktoś ma iMaca, Macbooka, IPhona i IPada to wszystko mu działa w pełnej synergii i nic dziwnego, że jest zadowolony.
    Teraz, dzięki Google mogę tego zakosztować. Jakość wykonania Nexusa - Super, naprawdę wydaje się solidny (piszę wydaje się bo nie będę tego testował i rzucał nim o scianę ). Moja podstawową pocztą jest Gmail, korzystam z Chrome.
    Dzięki Google Now mam piękną synchronizację kompa stacjonarnego z tabletem/telefonem. Ostatnio przed wyjazdem na weekend wpisałem w Google hotel, ponieważ chciałem zadzwonić, potwierdzić rezerwacje i przy okazji sprawdzić lokalizację. Pozytywnie się zaskoczyłem gdy wychodząc z domu i biorąc tablet do ręki miałem na belce powiadomień informację o trasie i szacowany czas podróży. Wystarczyło kliknąć i odpalić gotową nawigację. BOMBA! Wykupowanie dostępu do chmury? Planuję kupić dysk WD Desktop Live! - i mam swoją prywatną chmurę Dlatego też pewnie się przesiądę na 32GB z 3G.

    Plany na przyszłość? Kupuję telefon Nexusa 4 i wymieniam Nexusa 7" na wersję 32GB 3G.
    Nad Nexusem 10" będę myślał. Może wpadnie jakaś ekstra kaska do wydania, kto wie

    Czyli co - mam/będę miał to co daje apple, ale za mniejszą cenę (mój i7 2600K, z 128GB dyskiem SSD Vertex 4 i Win 7x 64 - jeszcze mnie wydajnościowo nie zawiódł, co więcej widzę, że nadal ma zapas mocy a za porównywalnego iMaca bym zapłacił 2-3 więcej). Mogę mieć 2 tablety od Google za cenę jednego Ipada, Nexus 4 16GB kosztuje lekko poniżej 1/2 tego co porównywalna wersja IPhone 5... Koniec lekko zazdrosnego spoglądania na produkty apple

    Dziękuję, dobranoc, takie jest moje osobiste zdanie
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  10. #100
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No tak, tylko trzeba brać pod uwagę, że na Retinę jest praktycznie wszystko zoptymalizowane, a jak będzie z aplikacjami na Androida - nie wiadomo. Pewnie sporo z nich będzie się wyświetlała natywnie i trzeba będzie z lupą patrzec.
    Dlatego czekam na pierwsze testy i ciekaw jestem jak to wszystko się sprawdzi :-)
    5D III + 60D
    S8/3,5 + T11-16/2.8 + C24/1,4L + C50/1.4 + C85/1.8 + C70-200/2,8L
    C430EXII + C580EXII
    + parę innych gratów :-)

Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •