Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 148

Wątek: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

  1. #121
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez Opa_Apo Zobacz posta
    Z Twojego postu można wywnioskować, że blokady są efektem ubocznym stabilności i bezpieczeństwa platformy, a to nie prawda, bo są tam celowo.
    Ależ ja doskonale wiem, że są celowo założone i nie ma zamiaru nawet próbować myśleć inaczej. Nigdy nic innego nie sugerowałem. Pisałem tylko że dzięki tym blokadom znaczna część mało świadomych użytkowników nie zrobi sobie krzywdy.

  2. #122
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Pewien ciekawy news. Dla jednych to dobra wiadomość, dla innych już niekoniecznie.

    Google Nexus 7 ma stanieć aż o połowę :: PCLab.pl

    Nexus 7 ma stanieć o połowę, a to za sprawą m. in. zmiany parametrów wyświetlacza. Wygląda na to, że będzie jeszcze bardziej atrakcyjny cenowo, ale ciekawe co dalej z IPSem. Może warto jednak kupić go teraz, jeśli rzeczywiście obniżka ceny ma się wiązać z obniżeniem jakości matrycy.
    5D, stałki, zoomy

  3. #123

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Nie będę zakładać niczego nowego, także odkopuję temat. Przez wzgląd na mobilność i pewne restrykcje bagażowe (gabaryt i waga) nie wszędzie jest mi po drodze z laptopem, także poszukuję jakiś względnie przystępny cenowo (do 1k PLN + ew okolice) pozycji, gdzie nacisk kładę głównie na matrycę i wbudowany WWAN. Do codziennej łączności nada się praktycznie każdy, ale do przeglądania i magazynowania zdjęć już nie każdy. Z wstępnej selekcji wybrałem DELLa Venue 8, ale może jest coś lepszego?

    Paradoksalnie nie chcę 10 cali, mało to poręczne. Okolice 8 będą w sam raz.
    Nadal więcej sprzętu niż umiejętności...

  4. #124
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Jeśli chodzi o magazynowanie (to moim zdaniem) trochę to nie ma sensu w przypadku tabletu. Żadnego. Chyba, że kupisz iPada z bardzo dużą pamięcią np. 64GB, bo tablety mają zazwyczaj tylko 16 GB. Można to oczywiście rozszerzyć przez kartę SD, ale ...jest już taki wątek

    Dla fotografa gdzie głównym zastosowaniem będzie przeglądanie zdjęć i prezentacja portfolio najważniejszy jest ekran. Polecam te z wysoką rozdzielczością ok. 300ppi. Czyli wszystkie Ipady z retiną, chinole z takimi matrycami lub niektóre modele samsunga, LG...

    Parę dni temu kupiłem używany LG G Pad 8. Ma właśnie taki ekran. Jestem zachwycony Sporo tańszy niż iPad i zawsze to jakaś marka z rozsądnym serwisem (w razie czego). Z chinolami różnie bywa. Wystarczy poczytać wątki o KINO, Manta, Pentagram itd. (sporo tego jest )
    Tablet, który kupiłem nowy kosztuje ok. 950zł, używki ok. 750zł.
    8 cali jest na prawdę ok a wielkość bardziej poręczna. Miałem kupować używanego ipada 3, ale ostatecznie ten jest mniejszy, jakość mnie zadowala i sporo zaoszczędziłem. W zasadzie był 2x tańszy. Jak nie masz pomysłu co kupić to polecam tego LG.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #125

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    iPad odpada przez wzgląd na kilka czynników, zwłaszcza cenę i brak gniazda kart pamięci, nie warte takich pieniędzy. Kartę do tabletu już mam, a kwestia magazynu- to ma być tylko "chwilowe" rozwiązanie, na wypady gdzie nie będzie laptopa, także 16/32GB spokojnie wystarczą do zmagazynowania i przeglądania. Gdzieś nawet widziałem mobilną wersję LR...

    LG nie ma wbudowanego modemu WWAN/3G/LTE, a to już przekreśla go na starcie. Także wyboru wielkiego chyba nie ma przy nieco ograniczonym budżecie. Może jakiegoś Samsunga z serii PRO się uda wylicytować.
    Nadal więcej sprzętu niż umiejętności...

  6. #126
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez Kecaj Zobacz posta
    LG nie ma wbudowanego modemu WWAN/3G/LTE, a to już przekreśla go na starcie.
    Sam też na początku miałem podobne obawy do Ciebie, ale możesz zrobić access pointa ze smartfona i masz net po wi-fi. Mało kto korzysta z wbudowanego modemu.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #127

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Często i sporo się przemieszczam, w telefonie karta zostaje krajowa zawsze. Wozić drugi telefon jako modem... Bez przesady. Sam tablet jest całkiem zacny jak na taką cenę, ale brak wspomnianego to dla mnie zbyt duży minus żeby mnie przekonał.
    Nadal więcej sprzętu niż umiejętności...

  8. #128
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Prezentacja zdjęć na tablecie aby miała sens musi być dobry ekran IPS o wysokiej rozdzielczości, czyli albo iPad Retina, albo Google Nexus 2013. Wszystko inne to tylko namiastka, na której zdjęcie będzie wyglądało tak sobie
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  9. #129
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Może jestem ślepy, ale różnicy między 1280x800, a 1920x1200 na ekranie 7 calowym specjalnie nie widzę. Odnoszę się do starego i nowego Nexusa. A już na pewno "niska" rozdzielczość pierwszego N7 go nie dyskwalifikuje przy prezentowaniu zdjęć. Różnica jest marginalna. Wyścig na ppi uważam w dużej mierze za marketing. Może przy małych czcionkach i grafice wektorowej jest pewna przewaga, ale w zdjęciach? Kolory - te same, bardziej zależne od egzemplarza niż wersji. Nowy ma większą jasność maksymalną. Jesli chodzi o urządzenia mobilne, od 250ppi w górę jest bardzo podobnie. W tym Asusie największym problemem wyswietlacza jest nierównomierność podświetlenia, takie wycieki światła na bokach i rogach w niektórych egzemplarzach widoczne w dużej ciemności. Ale umówmy się - to nie ma znaczenia przy zwykłej prezentacji zdjęć klientowi. Nie brać amoleda, najlepiej IPS, >220ppi i będzie dobrze (jeśli chodzi o wyświetlacz).

  10. #130
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Używacie jakiejś aplikacji do prezentacji/zarządzania portfolio?
    Miłego dnia
    moja www

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •