Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: 20D i duża wilgotność!

  1. #1

    Domyślnie 20D i duża wilgotność!

    Czy ktoś robił zdjęcia tym aparatem w wilgotności nawet do 90%??
    Jak radzi sobie aparat, aku oraz karta (i jaka)? ktoś może miał doświadczenie?

    Może warto poruszyć temat w jakich warunkach (najlepiej jakieś ekstremalne) robiliście zdjęcia Canonem 20D (ewentualnie innymi modelami).
    Oczywiście z zaznaczeniem którym obiektywem i kartą.

    Pozdr

  2. #2
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kenso
    Może warto poruszyć temat w jakich warunkach (najlepiej jakieś ekstremalne) robiliście zdjęcia Canonem 20D (ewentualnie innymi modelami)...
    Pozdr
    Temperatura powietrza w cieniu okolo 50 stC, temperatury korpusu nie sprawdzalem, ale kawalki wystawione na promienie sloneczne parzyly. Zapylenie - wodocznosc na 30-50m max. Obiektyw 70-200/4.
    Zero problemow.

  3. #3

    Domyślnie

    myślę, że to świetna sprawa a propo info z różnych sesji zdjęciowych

    dzięki i zapraszam do kolejnych przykładów.

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Właśnie dzisiaj miałem przyjemność robić zdjęcia w deszczu. Co prawda nie była to ulewa ale sprzecik trochę zmoczyło. Żadnych problemów nie zaobserwowałem .
    Canon 4ever

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Dolina Królów około 56st.C, ja się roztopiłem (prawie) aparat plus cała reszta bez widocznych oznak zmęczenia.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Canon 300D + 70-200/4
    Biatlon w osrblie w zeszłym roku --> zimno jak cholera (-10 stopni?), śnieg padał, wiał wiater zimny trochę...
    Dużo wchodziliśmy do biura prasowego i z powrotem (z dwa, trzy razy w ciągu dnia zawodów (3, 4h).

    I tak 3 dni z rzędu.
    A sprzęcik - działał i działa normalnie. .
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  7. #7
    Zablokowany Awatar Driver
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    24
    Posty
    786

    Domyślnie

    300 V + KIT ( 28-90 )
    ok -15 st lub mniej. Aparat zawieszony na szyji od kilku godzin. Wchodzimy ogrzać się do pubu. Aparat wnosze bez żadnych zabezpieczeń. Kłade na stoliku "na plecach". Po 5 min sam uruchamia AF. Przelatuje "mardką" od deski do deski.
    Poza tym nic. Żadnych skropleń lub podobnych rzeczy

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Maraton pływacki: zimno; mgła wodna morska.To było latem (jak sobie przypomnę aż mi się wierzyć nie chce...).No problem - zdał na 5+.Moim zdaniem znakomity aparacik ...mniam.Ale i tak 5 górą....Najlepiej mieć OBA :-)))))) (no w r e s z c i e mi wyszedł jakiś dowcip!!!!)

  9. #9
    Bywalec Awatar Follman
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Hajnówka
    Wiek
    33
    Posty
    188

    Domyślnie

    300D+KIT

    Bagna do po łydki ,marsz w tym błocie przez 3 godziny.Mokro jak to w lesie jesienią ok. 10st.Aparat-Wszystko w porządku.JA CHORY W ŁÓŻKU
    Canon 40D | EF 100-300mm f/4.5-5.6USM | Speedlite 430 EX |CZJ Sonnar 180/2.8
    onePhoto:
    KLIKNIJ

  10. #10
    Początki nałogu Awatar b'Art
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    51
    Posty
    370

    Domyślnie

    300D + słoik. Zdjęcia w ruskiej bani (u znjaomych w Azerbekdżanie) - odpowiednik sauny jednak z wyższa wilgotnoscią, temperatura 110 st wilgotnosc około 30% - kilkanaści zdjec. potem w tzw "odpoczywalni" 30 st C + wilgotnosc około 90%. Starałem sie "sezonować" sprzęt, ogrzewał sie stopniowo w około 30 stopniach w pomieszczeniach wstępnych bez pary. Po zdjęciach suszył sie w całości - bez zdejmowania obiektywu i wyjmowania baterii około 2h bez włączania. Potem zaś zdjęcia outside przy -22 - po serii kilkunastu fot wracał do lowepro (plecak). I vsio v poriadkie !
    _______________________________________________
    taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •