Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: fotografowanie zapałek

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    39

    Domyślnie fotografowanie zapałek

    witam

    próbuje na różne sposoby i jeszcze mi się nigdy nie udało zrobić zdjęcia momentu zapalenie się zapałki, chodzi mi o to żeby zrobić zdjęcie początku zapłonu zapałki (iskrzenie) jeszcze przed pojawieniem się ognia.

    ma ktos jakiś pomysł??
    c50d + t17-50 + t55-200 + falcon 8mm
    zenit 12xp + helios 44m

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    jakieś 150 klatek na sekundę powinno wystarczyć 8)

  3. #3
    Uzależniony Awatar RNz
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Chrzanów, Katowice
    Posty
    708

    Domyślnie

    Pozostaje dużo światła, tak by czas był możliwie krótki i seria. Kiedyś się uda :-)
    ... PhotoAnarchist ...
    nie jestem żadnym mądralą... mondralom tym bardziej!

  4. #4

    Domyślnie

    nigdy nie robilem, ale zapalka rozpala sie dosyc dlugo, wiec umiesc zapalke w jakims stabilnym miejscu i aparat na statywie. ustaw ostrosc i zablokuj, wlacz tryb seryjny szybki, wcisnij spust i odpal zapalke

  5. #5
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystian123 Zobacz posta
    nigdy nie robilem, ale zapalka rozpala sie dosyc dlugo, wiec umiesc zapalke w jakims stabilnym miejscu i aparat na statywie. ustaw ostrosc i zablokuj, wlacz tryb seryjny szybki, wcisnij spust i odpal zapalke
    w sumie też bym chyba tak próbował robić, po kilku próbach powinno wyjść coś satysfakcjonującego, wydaje mi się również, że trzeba by było skorzystać z trybu M i ustawić dość króki czas otwarcia migawaki, bo domyslam się, że chodzi o zamrożenie iskier?
    jak uzyskasz jakieś fajne fotki to pokaż, jestem bardzo ciekawy efektów, z moim sprzętem raczej nie powalczę , ale może kiedyś spróbuję

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    39

    Domyślnie

    tak chodzi o zamrożenie iskier, tylko problem jest raczej z odpaleniem zapałki niż żeby jej nie poruszyć i żeby w kadrze nie było pudełka lub jakiegoś innego obiektu które odpalało by zapałkę
    c50d + t17-50 + t55-200 + falcon 8mm
    zenit 12xp + helios 44m

  7. #7

    Domyślnie

    pokombinowalbym jeszcze z krotszymi czasami, ale zasmrodzilem sobie caly pokoj
    jak odpalic zapalke w pionie to nie wiem, ale jakby miala byc poziomo to wystarczy ja od spodu podgrzewac zapalniczka
    manual
    RAW
    iso 100
    f/4,5
    1/800

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Załóżmy, że zapałkę mocujesz poziomo względem ziemi, celuszej aparatem w glówkę zapałki i ustawiasz wszytko jak trzeba, od spodu dajesz jakieś źródło ciepła pod tą zapałkę (a konkretnie glówkę), którego nie widać no i czekasz, aż się odpali.
    Ja bym spróbował np. świeczką lub jakiśm ogniem, ktore nie łapałyby się do kadru. Wiem, że nie było by to pewnie wszystko super idelanie, ale chyba przynajmniej teoretycznie jest to jakaś koncepacja.
    Ewnetulanie innym spsóbem odpalenia tej zpałki - bardziej ekstramlanym były laser , ale tak poważnie może przy oknie spróbowałbyś odpalić za pomocą skupionej wiazki światła za pomocą lupy (bawiałem się tak czasami jako dziecko ) Jak by Ci w kadr lupa nie weszła to chyba nawet byłoby to całkiem spoko. Kwestia wypracowania sposobu.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    39

    Domyślnie

    tak właśnie myślałem o lupie, jutro będę próbować bo dzisiaj juz nici ze słońca
    krystian123 trochę za późno zrobione zdjęcie zależy mi na złapaniu iskierek
    c50d + t17-50 + t55-200 + falcon 8mm
    zenit 12xp + helios 44m

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asmo Zobacz posta
    tak właśnie myślałem o lupie, jutro będę próbować bo dzisiaj juz nici ze słońca
    krystian123 trochę za późno zrobione zdjęcie zależy mi na złapaniu iskierek
    Bez problemu odpalisz opalarką budowlaną. Słońce niepotrzebne. Można w ciemności.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •