Strona 10 z 102 PierwszyPierwszy ... 891011122060 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1016

Wątek: ksiazki o fotografii

  1. #91
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie Profesjonalne zarządzanie barwą - książka

    Ktoś ją kupił http://helion.pl/ksiazki/zabarw.htm ? Zastanawiam się na ile może się przydać... coś nie coś już wiem o zarządzaniu barwą :-)
    Canon 20d + Tamron 28-75/2.8 + Canon 70-200/4L + Speedlite 550ex

  2. #92
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirhon Zobacz posta
    Ktoś ją kupił http://helion.pl/ksiazki/zabarw.htm ? Zastanawiam się na ile może się przydać... coś nie coś już wiem o zarządzaniu barwą :-)
    To tłumaczenie na j. polski ksiązki Frasera "Real World Color Management"
    z błędami tłumacza

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    odswiezam, bo znalazlem ciekawa ksiazke w Empiku na polce:
    "Praktyczny kurs fotografii" Łukasz Gaweł, wyd. Kluszczynski. cena 49,90

    dosc gruba, sporo informacji, swietny papier, znakomite zdjecia. a o najwazniejsze - 90% ksiazki o sposobach na robienie zdjec, a 10% na gadanie o sprzecie i obrobce. dokladnie odwrotnie niz ogromna wiekszosc sprzedawanych dzis ksiazek na polce "fotografia"

    jak przeczytam to opisze wrazenia. chyba, ze ktos juz przeczytal ta lekture, to z checia poznam opinie.
    Książka przeczytana? Kupiłem dzisiaj i zapowiada się nieźle.

  4. #94
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    czy ma ktos mroczka -te nowa wersje- dostepna w wersji cyfrowej i moglby podeslac (prosze pisac na pw) lub wie gdzie mozna ja jeszcze kupic w rozsadnej (normalnej dla tej ksiazki) cenie, bo ostatnio widzialem, ze cena sie wiwindowala do 150 zl, a troche szukalem i naklad na wyczerpaniu.
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  5. #95
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Książka przeczytana? Kupiłem dzisiaj i zapowiada się nieźle.
    jeszcze czytam. fajnie sie czyta, choc niestety poki co niezbyt intensywnie, bo tez czytam cos innego

    co na chwile obecna moge powiedziec, to precyzyjne informacje bez upraszczania, ale i bez komplikowania. widac, ze ktos sie przylozyl do przemyslenia co i jak napisac
    www albo tez flickr

  6. #96
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jeszcze czytam. fajnie sie czyta, choc niestety poki co niezbyt intensywnie, bo tez czytam cos innego

    co na chwile obecna moge powiedziec, to precyzyjne informacje bez upraszczania, ale i bez komplikowania. widac, ze ktos sie przylozyl do przemyslenia co i jak napisac
    Zdążyłem przeczytać. Świetna pozycja dla amatorów i nie tylko. Informacje podane w sposób sysntetyczny i interesujący. Dodatkowo dużo fajnych zdjęć polskich autorów. Na szczęście mało o technicznych bzdurach a sporo o świetle, kadrowaniu itd. Polecam każdemu początkującemu i troche bardziej zaawansowanym.

  7. #97
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merger Zobacz posta
    czy ma ktos mroczka -te nowa wersje- dostepna w wersji cyfrowej i moglby podeslac (prosze pisac na pw)
    Namawianie do przestepstwa? Oj nie chcialbys sie z prawnikiem wydawnictwa spotkac w sadzie...

    lub wie gdzie mozna ja jeszcze kupic w rozsadnej (normalnej dla tej ksiazki) cenie, bo ostatnio widzialem, ze cena sie wiwindowala do 150 zl, a troche szukalem i naklad na wyczerpaniu.
    Rozsadna a normalna to roznica. W obecnym stadium sprzedazy tej ksiazki to cena 149zl jest normalna - masz na aukcji Allegro wyjasnione dlaczego.
    Rozsadna cene moze znajdziesz za ksiazke utopiona/zniszczona/zuzyta itp albo okazyjnie jak ktos nie bedzie wiedzial co sprzedaje, albo po naprawde wielu latach. Ew. jak wznowia wydanie...

  8. #98
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    dziekuje za cenne informacje. nie bylo tematu.
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  9. #99
    Coś już napisał Awatar acekd
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie

    Namawianie do przestepstwa? Oj nie chcialbys sie z prawnikiem wydawnictwa spotkac w sadzie...


    Warto zwrócić uwagę, że istnieje pojęcie LICHWY - też karalne. :-)
    To oczywiście odnośnie tego Pana z Allegro. Ilość oferowanych książek i cena rażąco odbiegająca od ceny rynkowej (sklepowej) - mogłaby na to wskazywać.
    Ostatnio edytowane przez acekd ; 19-10-2006 o 00:59

  10. #100
    Piotrek.G
    Guest

    Domyślnie

    Witajcie ludziska

    Mam do was prośbe, zapytanie jestem początkującym chciałem co nieco "łyknąć" podstaw. Czytając wasze wątki, komentarze widze tylko książki już dla bardziej zaawansowanych i dlatego zwracam się z prośbą o podanie jeśli możecie jakiś ciekawych tytułów dla takiego kogoś jak ja.
    Czyli od takich co wy zaczynaliście.
    Stosunkowo tanich.

    Pozdro

Strona 10 z 102 PierwszyPierwszy ... 891011122060 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •