Strona 3 z 53 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 521

Wątek: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Kuba 2 pytania:
    - czy jest możliwość żebyś zrobił test wersji do nikona zamontowanej na dandelionie pod kątem potwierdzenia ostrości (czy działa, jak działa i czy ma sens)
    - zostawiasz sobie to szkło? ;->

    Muszę przyznać, że wstrzymywałem się z opinią na temat współpracy z tą samą przejściówką, co 85 1.4. Wczoraj w ogóle nie mogłem dobrać przejściówki do Samyanga 14mm.

    Ale przecież można je programować... Dziś zagłębiłem się w tajniki programowania przejściówki no i udało się. Obiektyw potwierdza dokłądnie ostrość, wpisałem sobie nawet dane obiektywu w Exif

    http://www.mantykora.net/~kuba/testowanie/IMG_2953.JPG

    Oczywiście zostawiam sobie jednego granatka
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    258

    Domyślnie

    Czy sa jakies uniwersalne ustawienia odleglosci w tym szkle dla poszczegolnych przyslon? Jesli tak to ile one wynosza od 2.8 do 13?

  3. #23
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Dzięki za test. Dobra robota... Myślałem o kupnie C 14 II ale za te pieniądze pewnie go popróbuję Czekam na dalsze informacje na temat AF
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

  4. #24

    Domyślnie

    Powtórzę to co napisałem w moim wątku:
    Już nie umieszczam sampli, bo Cichy zrobił świetny test.
    Trochę żałuję, że umieściłem zdjęcie prostej ściany, bo widzę,że wywołało to burzę wśród osób lubiących testy linijek/tablic testowych itp. To tak jak z winietą- jak się sfotografuje białą ścianę to wyjdzie, w rzeczywistych warunkach już nie. Ostrość faktycznie powala. W szoku jestem,że jest znacząco lepszy na brzegach od 16-35 II.

    Jeszcze raz podkreślę: dystorsji nie widać w normalnych zdjęciach, co zresztą doskonale pokazał swoimi samplami Cichy.

    Cytat Zamieszczone przez Poozon Zobacz posta
    A jak podoba się Wam ta dystorsja ?

    Na samplach robionych z bliska wygląda to przerażająco jak na mój gust. A szkoda, bo poza tym szkiełko wygląda świetnie.

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    208

    Domyślnie

    Z tego co tu widać Canon w końcu doczekał się porządnego szerokiego szkła na FF. Niesamowite...
    hm...

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Muszę przyznać, że wstrzymywałem się z opinią na temat współpracy z tą samą przejściówką, co 85 1.4. Wczoraj w ogóle nie mogłem dobrać przejściówki do Samyanga 14mm.

    Ale przecież można je programować... Dziś zagłębiłem się w tajniki programowania przejściówki no i udało się. Obiektyw potwierdza dokłądnie ostrość, wpisałem sobie nawet dane obiektywu w Exif

    http://www.mantykora.net/~kuba/testowanie/IMG_2953.JPG

    Oczywiście zostawiam sobie jednego granatka
    Ok, a więc pytania dodatkowe.
    Będziesz je dystrybuował z zaprogramowanym chipem? Jak tak to w jakiej cenie i kiedy? Można się już zapisać? :-P
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Tak, będę programował te chipy pod Samyanga, bo na fabrycznych ustawieniach to daleko się nie zajedzie. Cena kompletu 1350. Niestety na zapisy, bo dziś wszystko się rozeszło... Dostawa początek maja.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cichy Zobacz posta
    tak, będę programował te chipy pod samyanga, bo na fabrycznych ustawieniach to daleko się nie zajedzie. Cena kompletu 1350. Niestety na zapisy, bo dziś wszystko się rozeszło... Dostawa początek maja.
    z fv?
    hm...

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KvM Zobacz posta
    z fv?
    naturalnie.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #30
    Bywalec Awatar MarcinG
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    34
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dzięki za świetny test Cichy!
    Bardzo ładne sample! Nie spodziewałem się portretowych dla tak szerokiego kąta
    Gdyby nie to że dla swojego 30D skusiłem się jednak na Tamrona 10-24 to brałbym tego Samyanga w ciemno
    Oj jest ostry i po rogach też- nie do porównania z owym Tamronem

Strona 3 z 53 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •