Strona 11 z 155 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #101
    Początki nałogu Awatar SebaWolf
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa/Mława
    Wiek
    46
    Posty
    324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek33 Zobacz posta
    Czy ktoś z Was orientuje się gdzie w LR2 włącza/wyłącza się button od adjustment brush ? Podejrzewam, że niechcący wcisnąłem klawisz, który za to odpowiada i po zakończeniu edycji zdjęcia zmiany są zachowane, jednak button znika i ponownej edycji na tej samej masce zrobić już nie mogę.

    Poniżej zamieszczam zdjęcia, aby wiadomo było o co mi chodzi


    Z góry dziękuję za pomoc.
    H - włącza/wyłącza pinezki O -włącza/wyłącza podgląd maski

  2. #102
    Początki nałogu Awatar Hiv
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    41
    Posty
    321

    Domyślnie

    Chyba coś niechcący przestawiłem ale od pewnego czasu LR3 przy malowaniu pędzlem nie przykrywa mi krawędzi pędzla delikatnym gradientem tylko tworzy coś w rodzaju ziarna w tych miejscach przykrytych na mniej niż 100% maską.
    Dopiero gdy pomarzę to miejsce na 100% wszystko jest ok ale przecież nie o to chodzi.

    Czy ewentualnie LR posiada gdzieś opcję przywracania ustawień "fabrycznych"?
    2x5DII + 16-35L + 24L + 35L + 85 1.8 + 135L + 70-200 f2.8L IS + 2x580ex II i inne graty do błyskania

  3. #103
    Początki nałogu Awatar SebaWolf
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa/Mława
    Wiek
    46
    Posty
    324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hiv Zobacz posta
    Chyba coś niechcący przestawiłem ale od pewnego czasu LR3 przy malowaniu pędzlem nie przykrywa mi krawędzi pędzla delikatnym gradientem tylko tworzy coś w rodzaju ziarna w tych miejscach przykrytych na mniej niż 100% maską.
    Dopiero gdy pomarzę to miejsce na 100% wszystko jest ok ale przecież nie o to chodzi.

    Czy ewentualnie LR posiada gdzieś opcję przywracania ustawień "fabrycznych"?
    Odptaszkuj Auto Mask

  4. #104
    Coś już napisał Awatar Goranick
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Bielsko
    Wiek
    47
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Komm Zobacz posta
    Jak zaimportować zdjęcia przy korzystaniu z dysku zewnętrznego do LR 3?
    Tzn zaimportować potrafię ,niestety po podłączeniu tego samego dysku zewnętrzego np. za kilka dni LR nie widzi tych zdjęć informując "The file named"IMG ...... is offline or missing" o co chodzi,może muszę to jakoś inaczej importować?
    Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi,ale spróbuj przypisać inna literę dysku w systemowym Menedżerze dysków najlepiej na taką której system raczej sam nie przypisze np: T lub S itp.
    Po w/w będziesz musiał znaleźć Twój folder w bibliotece na "nowym" dysku klikając PPM -> "Find missing folder" i podać ścieżkę dostępu
    Po każdorazowym podłączeniu dysku zewnętrznego LR bez problemów powinien znajdować Twój dysk/ foldery

  5. #105
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Hatboro/Wroclaw
    Posty
    242

    Domyślnie

    Mam klopot z Lightroom 3, nie moge sie dostac do programu a wyskakuje mi taki komunikat:



    Powodem moze byc fakt ze byl przez chwile byl podlaczony dysk znajomego, z inna wersja lightrooma. Druga sprawa ze tuz przed ta operacja zrobilem backup.. Dysku kumpla juz nie ma, problem pozostal. Stworzylem nowy katalog jak doradzal program, ale cala robote sz..trafil, jest w innym przeciez katalogu. Jak sie dostac do katalogu gdzie mam dane i backup ?

  6. #106
    Początki nałogu Awatar Hiv
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    41
    Posty
    321

    Domyślnie

    Masz obok opcję wyboru innego katalogu, stary jest zwalony po prostu.
    Wybierz ją i odszukaj w miejscu gdzie masz katalog Lightrooma i backupy ostatni jaki robiłeś i pracuj dalej
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez SebaWolf Zobacz posta
    Odptaszkuj Auto Mask

    Działa
    Ostatnio edytowane przez Hiv ; 17-11-2010 o 15:33 Powód: Automerged Doublepost
    2x5DII + 16-35L + 24L + 35L + 85 1.8 + 135L + 70-200 f2.8L IS + 2x580ex II i inne graty do błyskania

  7. #107
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Hatboro/Wroclaw
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hiv Zobacz posta
    Masz obok opcję wyboru innego katalogu, stary jest zwalony po prostu.
    Wybierz ją i odszukaj w miejscu gdzie masz katalog Lightrooma i backupy ostatni jaki robiłeś i pracuj dalej
    Wlasnie problem w tym ze on go nie widzi. Moze by tak skopiowac niektore z folderow z srodka i wrzucic do nowego? Boje sie ze narobie biedy bo w nowym mam juz troche pracy.
    Ktore mozna by bez obaw tam przeniesc?
    -Lightroom 3 Catalog Previews.lrdata
    -Lightroom 3 Catalog
    -Backups

  8. #108
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Hatboro/Wroclaw
    Posty
    242

    Domyślnie

    A teraz doszedl komunikat przy odpalaniu: Now is checking integrity of Lightroom 3 Catalog. Czy to oznacza ze cos jest zle?

  9. #109
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    310

    Domyślnie

    Kiedyś na forum natknąłem się przypadkowo na parę postów poruszających tematykę optymalizacji systemu pod Lightrooma. Niestety, aktualnie nie mogę ich znaleźć, gdyż nie pamiętam w jakich wątkach się znajdowały.

    Użytkownicy opisywali krok po kroku jak ustawić odpowiednie opcje w systemie oraz samej aplikacji, aby zwiększyć wydajność pracy. Stoję przed ponowną przesiadką na PC i z tego co wstępnie widziałem, to Lightroom potrafi się nawet mocniej przymulić niż na Maku. Będę pracował na maszynie z procesorem Intel Core 2 Duo 2.8GHz oraz 4GB pamięci DDR2. Stoję jeszcze przed wyborem systemu, co będzie wydajniejszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o pracę Lightrooma - system 32-bitowy czy 64-bitowy?

    Następnie po instalacji systemu - jak skonfigurować system, aby zwiększyć jego wydajność względem Lightrooma?

  10. #110
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    x64, polecam. Problemów z nim jest na prawdę mało, a korzyści dużo. Między innymi wykorzystanie twoich 4gb (jak będziesz miał 32bit, to dostępne będzie tylko 3,2gb ramu...)

Strona 11 z 155 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •