Strona 101 z 155 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #1001
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    @renes Nie mam doświadczenia ze skanami negatywów ale czasami obrabiałem duże TIFFy zrobione z RAWów i nie widziałem specjalnych zmian wydajności. W tym przypadku ważniejszy jest procesor niż pamięć. LR4 bardzo kiepsko radzi sobie z prędkością ze zmianami lokalnymi, spot removal itp.
    Jak uzyskujesz taki rozmiar skanów? Skanujesz na bębnie? Wielki Format?

  2. #1002
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Cytat Zamieszczone przez rOOmak Zobacz posta
    @renes Nie mam doświadczenia ze skanami negatywów ale czasami obrabiałem duże TIFFy zrobione z RAWów i nie widziałem specjalnych zmian wydajności. W tym przypadku ważniejszy jest procesor niż pamięć. LR4 bardzo kiepsko radzi sobie z prędkością ze zmianami lokalnymi, spot removal itp.
    Jak uzyskujesz taki rozmiar skanów? Skanujesz na bębnie? Wielki Format?
    Skanowane na bębnie negatywy 6x9, wielkość 50x70cm, 360dpi.

    Kiepsko, tzn jak wolno? CHodzi mi własnie o lokalną korektę kontrastu, jasności, itp.
    Procesor Intel Core2 Duo E8400 3.00 GHz
    Ostatnio edytowane przez renes ; 02-09-2012 o 22:38

  3. #1003
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Cytat Zamieszczone przez renes Zobacz posta
    Kiepsko, tzn jak wolno? CHodzi mi własnie o lokalną korektę kontrastu, jasności, itp.
    Procesor Intel Core2 Duo E8400 3.00 GHz
    Jak formatem wejściowym nie jest RAW, to chyba lepiej takie korekty robić w Photoshopie?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #1004
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Mam i7 2.8G 64bit quad core i 16g ram i LR4 (process 2012) nie działa płynnie przy obróbce zwykłych rawów. Przy spot removal lub lokalnych korektach wszystko działa z opóźnieniem. Process 2010 działa dużo szybciej i możliwe że nawet by nie było problemu z dużymi plikami. Używanie procesu 2010 jest równoważne z używaniem LR3

  5. #1005
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    U mnie na i5 3.0 /12gb z płynnością LR4.1 jest średnio ;/ Ściągam 4.2RC, zobaczymy czy coś jest poprawione. Bo znów ludzie którzy pisali o wzroście prędkości twierdzą, że po jakimś czasie wszystko wraca do normy...

  6. #1006

    Domyślnie Lightroom i presety

    Czy ktoś może mi powiedzieć, czy można skądś ściągnąć pastelowe preset'y do Loghtroom'a? Przejrzałam wszystkie możliwe strony, ale żadnych pastelowych się nie doszukałam. Może ktoś wie gdzie głębiej szukać?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  7. #1007
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Lightroom i presety

    Chyba najprościej wygóglować. Ja wpisałem free lightroom paste presets i wyskoczyła masa stron gdzie można je ściągnąć

  8. #1008
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Clare
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: Lightroom i presety

    ...albo przeszukać to forum (cała masa znajdziesz

  9. #1009
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Pytanie:
    Obrabiam rawy za pomocą ACR następnie otwieram PS i tam zapisuje za pomocą save for web&devices... jako .jpg

    Jeżeli otworze te same zdjęcia (rawy) w LR, następnie wyeksportuje do jpg, z ustawieniem najwyższej jakości, czy LR przy zapisywaniu będzie korzystał z informacji zawartych w pliku xmp ?

    mam kilkadziesiąt plików obrobionych (wołanych w ACR) i chciałbym wszystkie je zapisać do formatu . jpg próbowałem robić to za pomocą PS, ale strasznie wolno idzie. Stąd ten pomysł powyżej.
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  10. #1010
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Zainstalowałem w końcu LR4.2 RC. Co do prędkości to:
    Ładuje się zdecydowanie szybciej
    Utworzenie podglądów 1:1 (mam włączone przy imporcie) trwa zauważalnie krócej
    Korekty lokalne idą jakby sprawniej (szczególnie filtr gradacyjny).

    Dzisiaj siadam do obróbki ślubu więc zobaczymy jak to będzie wyglądało bo powyższe opieram tylko na kilku zdjęciach ze spaceru. Na forach zagranicznych wiele osób twierdzi, że po czasie LR zwalnia ponownie, ja osobiście takie coś zauważyłem po przejściu z 3 na 4.1 (najpierw było lepiej a potem jak u wszystkich...).

Strona 101 z 155 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •