Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Mój likendowy plener :(

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    38

    Domyślnie Mój likendowy plener :(

    Witam
    W ostatni likend zachęcony delikatnym zamgleniem zapałałem chęcią fotografowania. Sprawdziłem na Zumi kierunek, zapakowałem plecak, wsiadłem do samochodu i pojechałem w kierunku Leszna przez Stare Babice.
    Celem moim były samotne drzewa na miedzach otulone lekką mgłą ;-))).
    Życie jednak jak to zwykle bywa zweryfikowało moje zapędy artystyczne, po drodze spadł deszcz i spłukał całą mgłę. Nic to słońce przedzierające się przez chmury też jest ok.
    Gorzej jednak było z wybranym kierunkiem, nic absolutnie nic mi nie pasowało. Klimaty industrialne albo mieszkaniowe dominowały (na Zumi to trochę inaczej wyglądało), kiedy już znalazłem interesujący temat to nie mogłem skadrować tak aby nie mieć jakiegokolwiek budynku, l.w.n. lub jakiejś inne trakcji w tle. Przejechałem spory kawałek za Leszno, nie znalazłem tego, o co mi chodziło ;-(( postanowiłem wrócić.
    Wracając zauważyłem odpowiednie drzewo (na skraju wsi w pobliżu czegoś co wyglądało jak zaniedbany kompleks parkowy), postanowiłem oddać się pasji. Aby dojść do drzewa można było iść przez krzaki w śniegu albo z drugiej strony pomiędzy budynkami.
    Wybrałem opcję B pomiędzy budynkami. Podchodzę patrzę zdezelowana i poobijana tabliczka ten prywatny wstęp wzbroniony. Nic to idę dalej z założeniem, że pierwszą napotkaną osobę zapytam o pozwolenie na przejście. Niestety nikogo nie spotkałem, budynki pozamykane zrobiłem kilka zdjęć detali architektonicznych, i przeszedłem na otwarte pole. Zdążyłem zrobić słownie jedno zdjęcie drzewa, zacząłem rozkładać statyw, kiedy pojawił się jakiś człowiek i przepędził mnie ze swojego pola. W końcu mówił, że to jego własność, przeprosiłem i poszedłem (dobrze że mnie psami nie poszczuł). Tak skończył się mój wypad fotograficzny w likend. Uff ale się rozpisałem, dla tych co dotarli, aż tutaj krótkie podsumowanie i pytanie.

    Kierunek od Warszawy na zachód (w stronę Leszna) dla mnie nie okazał się atrakcyjny fotograficznie ;(
    Wyszukiwanie tras wycieczek foto na Zumi bywa czasem mało efektywne (myślałem, że granice puszczy kampinoskiej są ciekawsze)
    Wydaje mi się, że trzeba odjechać co najmniej 100 km od Warszawy, żeby szersze kadry nie zawierały elementów stworzonych przez człowieka.

    W jaki sposób Wy wyszukujecie ciekawe miejsca do fotografowania, które kierunki i jakie okolice polecacie na takie kilkugodzinne wypady?

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    19

    Domyślnie

    szukając pleneru zaglądam do http://www.panoramio.com/ oglądam jakie zdjęcia są tam wrzucone w interesującej mnie okolicy i patrzę na lokalizację i próbuję się tam dostać. :-)
    Czasem się udaje.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    38

    Domyślnie

    Już myślałem ze nikt tego nie dał rady przeczytać ;-)
    Słyszałem o tym panoramio, ale wcześniej nie korzystałem, tylko zdjęcia satelitarne.
    Zobaczymy co przyniesie ten likend może uda mi się wyprawa w podlaskie ;-)

  4. #4
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Na podlasiu jest co focic, ale wcale nie jest tak rozowo jesli chodzi o polacia terenow bez cywilizacji itp. Polecam Ci polnocny rejon wojewodztwa - Suwlaszczyzna, Wiżajny, Smolniki.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    38

    Domyślnie

    Wszystko zależy od znajomości terenu. W Warszawie mieszkam zaledwie 7 lat ;-) i nie zdążyłem poznać okolic wystarczająco dobrze . Północno-wschodnia Polska, to co innego tam mieszkałem tam dłuuuuugo, a wybieram się w okolice Białegostoku i Ełku tam też za dużo ludzi nie mieszka ;-). Niestety nie będzie to typowa fotowyprawa ale klika godzin szwędania z aparatem zaliczę.

  6. #6
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Skoro znasz tereny to sobie poradzisz

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    38

    Domyślnie

    Te tereny tak ;-) Jak się uda wybiorę się w okolice Tykocina, lub nad kanał Rudzki.

    Mam nadzieję wciągnąć do dyskusji mieszkających w Warszawie i okolicach, żeby polecili jakieś lokalizacje w promieniu 60 km.
    Na Mazowszu są prawdziwe perełki foto tylko trzeba wiedzieć gdzie ;-).

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    38

    Domyślnie

    Likend przeminął plany w łeb wzięły ;( człowiek z domu nosa nie wystawił.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •