Strona 10 z 22 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 213

Wątek: Oslony przeciwsloneczne

  1. #91

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę z przydatności osłony, ale czy dokupienie jej do kita ma jakikolwiek sens?

    Szczerze mówiąc powątpiewam w skuteczność tak skromnego kołnierzyka.

  2. #92
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iras_PL Zobacz posta
    ... czy dokupienie jej do kita ma jakikolwiek sens?
    Jaki obiektyw masz na myśli? Dla Canon-a 5D obiektywem KIT-owym jest 24-105 f/4 L IS. Tak więc KIT KIT-owi nie równy.
    EOS + Speedlite

  3. #93

    Domyślnie

    Oczywiście chodzi mi o 18-55 (IS).

    Swoją drogą czy z 5D i 24-105 nie dają osłony w zestawie?

  4. #94
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam. Potrzebuję osłony do 17-55 2.8. Czy warto inwestować w oryginał EW-83J za 125 zł, czy może zadowolić się czymś takim http://www.allegro.pl/item441625370_...n_17_55mm.html ? Będzie jakaś istotna różnica pomiędzy nimi ?

  5. #95
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carlo Zobacz posta
    Będzie jakaś istotna różnica pomiędzy nimi ?
    Jakość wykonania, materiał oraz spasowanie.
    EOS + Speedlite

  6. #96
    Bywalec Awatar mssk
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    52
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    Jakość wykonania, materiał oraz spasowanie.
    w oryginalnych wnętrze osłony jest wyłożone miękkim matowym materiałem. w zamiennikach jest po prostu plastik, który może słabo tłumić odbijające się światło. do 10-22 wolałem kupić oryginał. faktycznie wykonanie, materiał i spasowanie są nieporównywalne jeśli już ktoś kupuje obiektyw za >2kPLN, to chyba lepiej dopłaci 100PLN, aby mieć komfort pracy.
    Regulamin pkt 8.

  7. #97
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    I jeszcze ta subtelna uwaga zawarta w opisie aukcji : "Zdjęcie może odbiegać od rzeczywistego wyglądu towaru". Ciekawe co autor miał na myśli?
    EOS + Speedlite

  8. #98
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    27

    Domyślnie

    Ciekawe, ciekawe:-D
    Chyba kupię oryginał.

  9. #99
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    64
    Posty
    58

    Domyślnie

    Witam,

    Zaciekawiło mnie, że taki temat jak osłona przeciwsłoneczna może wzbudzić tak długą dyskusję. Nie podniesiono w niej ważnych dla tematu kwestii. Oto one i mój na nie punkt widzenia:


    1.
    Moim zdaniem (przyznaję nie robiłem szczegółowych analiz) kształt osłony opracowanej przez producenta dla danego obiektywu nie jest przypadkowy (estetyka chyba nie była tu brana pod uwagę). Z pewnością kształt typu „tulipan” jest zdecydowanie lepszy (osłania większe pole). Jednak kształt ten może być stosowany tylko w przypadku obiektywów, których element, do którego mocowany jest obiektyw się nie obraca przy zoomowaniu lub ustawianiu ostrości.


    2.
    Aby uzyskać najlepszy możliwy efekt przy doborze osłony należy brać również pod uwagę to, jak dużą matrycę mamy w aparacie. Osłona przeznaczona dla obiektywu EF z aparatem FF jest optymalna, ale jeśli ten sam obiektyw zastosujemy w aparacie z mniejszą matrycą (przypuszczam, takie ma większość z nas) to zastosowana poprzednio osłona nie będzie optymalna. powinna być zastosowana osłona odpowiadająca zakresowi ogniskowych przeliczonych na FF. Nie miałem nigdy możliwości i potrzeby sprawdzenia (mam EF-S 17-85 z dobrze podrobioną osłoną) czy mechanicznie mocowanie osłon jest są wzajemnie kompatybilne (przy tej samej średnicy filtra). Podsumowując jeśli stosujemy obiektyw EF 17-coś tam to przy fotografowaniu cropem 1,6× możemy zastosować osłonę z obiektywu, EF, którego dolna ogniskowa (jeśli to zoom) lub ogniskowa jest mniejsza niż 27 mm. Należy oczywiście stale mieć na uwadze punk 1 tego postu.

    3.
    Gdzieś w sieci (nie pamiętam niestety gdzie) jest strona z „rozwiniętymi” kształtami osłon różnych obiektywów. Na tej podstawie można samemu wykonać osłonę.

    4.
    Osłony nie oryginalne (takie jak oryginał :-) nie muszą być złe. Ta którą kupiłem na allegro do swojego EF-S 17-85 jest wykonana bardzo starannie i idealnie pasuje mechanicznie do mocowania na obiektywie.

  10. #100
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzery Zobacz posta
    Moim zdaniem (przyznaję nie robiłem szczegółowych analiz) kształt osłony opracowanej przez producenta dla danego obiektywu nie jest przypadkowy ...
    Ta kwestia jest akurat oczywista, zresztą jak można produkować coś "przypadkowego".

    Cytat Zamieszczone przez Grzery Zobacz posta
    Z pewnością kształt typu „tulipan” jest zdecydowanie lepszy ...
    Nie jest ani lepszy ani gorszy, po prostu inny. Osłona taka jest skonstruowana w taki sposób aby w większym stopniu przesłaniała pole widzenia w "miejscu" w którym jest ono węższe i w mniejszym stopniu w "miejscu" w którym jest ono szersze. Osłony tego typu są szczególnie przydatne podczas korzystania z obiektywu szerokokątnego.
    EOS + Speedlite

Strona 10 z 22 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •