Strona 20 z 22 PierwszyPierwszy ... 101819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 213

Wątek: Oslony przeciwsloneczne

  1. #191
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaqkaba Zobacz posta
    A ja ostatnią osłonę (zamiennik) kupiłem na ebay-u z Hank-Kongu za circa 10-11 PLN. Osłona do 15-85 bardzo przyzwoicie wykonana z meszkiem w środku. Plastik wygląda na solidny i jest dość sztywny, siedzi na obiektywie bez zadnych luzów.
    ...większośc nie oryginalnych osłon na allegro pochodzi z Chin, ale sprzedawane u nas sa już po wyższej cenie niż np. na ebay...ja korzystam z zamienników do C70-300...ale miałem ją załozoną może kilka razy...co do flar to zawsze staram sie tak focic aby słońce mieć pod kontrolą... nie rozumiem polityki cenowej producentów oryginalnych osłon gdyż ich cena jest ogromna względem cen np. filtrów UV czy cpl...albo iinych akcesorii..reasumując kto chce kupuje oryginał a komu wystarczy zamiennik kupuje go...

  2. #192
    Dopiero zaczyna Awatar krzysztofT
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam
    Szukam informacji na temat osłony EW-83J do obiektywu 17-85, wiem, że ta osłona jest dedykowana do 17-55, pasuje także to eLek ale chciałbym upewnić się, zanim zakupie go na allegro do obiektywu 17-85mm będzie do niego pasował, czy mocowanią są takie same, bo winietowania nie powinno być a moja osłona 73b jest już bardzo zużyta. Powiedzcie mi czy ta osłona EW-83J będzie pasowała na obiektyw 17-85mm?

  3. #193
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez berbec_188 Zobacz posta
    ...większośc nie oryginalnych osłon na allegro pochodzi z Chin, ale sprzedawane u nas sa już po wyższej cenie niż np. na ebay...ja korzystam z zamienników do C70-300...ale miałem ją załozoną może kilka razy...co do flar to zawsze staram sie tak focic aby słońce mieć pod kontrolą... nie rozumiem polityki cenowej producentów oryginalnych osłon gdyż ich cena jest ogromna względem cen np. filtrów UV czy cpl...albo iinych akcesorii..reasumując kto chce kupuje oryginał a komu wystarczy zamiennik kupuje go...
    Wielokrotnie już pisane.
    Osłona oprócz osłaniania światła,osłania często obiektyw przed
    udarem.Oryginały są drogie ,ale lepsze.Opisywałem swój przypadek wdepnięcia na oryginalną osłonę Canona.[Drogą :-) ]
    Spłaszczona dość silnie ,za chwile wróciła do kształtu.Kol. przekręcił mi osłonę na 50/1,2 L w drugą stronę.Przeżyła ze spokojem.
    Tak wiec powiedziałbym że osłony jak wiele rzeczy w zależności od wykonania oferują różne możliwości.Jedne lepiej czy gorzej chronią od bocznego światła ,[wnętrze pokryte światłochłonnym materiałem]
    inne jeszcze przed urazem mech. [sztywna nie jest dobra].
    Wybór należy do fotografa.Ale wybierać IMHO dedykowane do danego szkła.
    Na ogół są w cenowej relacji do jego wartości, i najlepiej dobrane ze względu na cechy konstrukcyjne szkła.
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 02-05-2012 o 12:17

  4. #194
    Dopiero zaczyna Awatar the_bleeding
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ja mam złe doświadczenie z osłoną. Szkło 24-70 F2,8 osłona oryginalna. Śpieszyłem się i podczas zakładania spadła na terakotę z wysokości około 1 metra - rozpadła się na dwie części .

  5. #195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofT Zobacz posta
    Witam
    Szukam informacji na temat osłony EW-83J do obiektywu 17-85, wiem, że ta osłona jest dedykowana do 17-55, pasuje także to eLek ale chciałbym upewnić się, zanim zakupie go na allegro do obiektywu 17-85mm będzie do niego pasował, czy mocowanią są takie same, bo winietowania nie powinno być a moja osłona 73b jest już bardzo zużyta. Powiedzcie mi czy ta osłona EW-83J będzie pasowała na obiektyw 17-85mm?
    A nie można zakupić modelu dedykowanego czyli EW-73B, tylko trzeba kombinować?. Osłona EW-83J jest wyższa i może powodować winietowanie. Poszukaj dobrego zamiennika EW-73B jeśli nie chcesz wydawać kasy na oryginał i po kłopocie.

  6. #196
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Oryginały są drogie ,ale lepsze.
    Dlatego warto dołożyć do oryginału, ja tak robię.

  7. #197
    Dopiero zaczyna Awatar krzysztofT
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    20

    Domyślnie

    Tylko zastanawiałem się. Robiłem małe testy i nie powinno być winietowania. Ale dzięki za porade

  8. #198
    Bywalec
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wroclaw
    Posty
    141

    Domyślnie

    Dlatego warto dołożyć do oryginału, ja tak robię.
    cena oryginału z bani wzięta jest, sorka ale biorąc ogół uwag i moje własne doświadczenia nie ma sensu, to są klony i tyle a czy się połamie itd bez znaczenia- oryginały tez pękają
    40D + 17-85 IS USM + 70-300 IS + Metz 58 AF-1 + lowepro fastpack 350 + Velbon Sherpa 600R + monopod Manfrotto i stalki na M42

  9. #199
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofT Zobacz posta
    Szukam informacji na temat osłony EW-83J do obiektywu 17-85, wiem, że ta osłona jest dedykowana do 17-55, pasuje także to eLek ale chciałbym upewnić się, zanim zakupie go na allegro do obiektywu 17-85mm będzie do niego pasował, czy mocowanią są takie same
    Raczej pasować nie będzie, 17-85 ma średnicę filtra 67 mm, a 17-55 z kolei 77 mm. Mocowania osłon p.słon. zatem też się będą różnić.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #200
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Raczej pasować nie będzie, 17-85 ma średnicę filtra 67 mm, a 17-55 z kolei 77 mm. Mocowania osłon p.słon. zatem też się będą różnić.
    No pewnie. Przecież rozmiar mocowania podany jest w oznaczeniu osłony. Jest 10 mm różnicy (73 a 83 mm). Najpierw to powinno pasować.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 20 z 22 PierwszyPierwszy ... 101819202122 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •