Strona 11 z 47 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 462

Wątek: Nissin Speedlite Di622

  1. #101

    Domyślnie

    Ale podobno firmware w Di622 może być zaktualizowany, aby działał z wyzwalaczami radiowymi, tylko trzeba wysłać go do producenta. Takie wieści chodzą po zagranicznych forach. Nie wiem też kiedy będzie można zakupić tą nową wersję. Jak na razie zastanawiam się jeszcze nad kupnem Sunpak'a PZ42X.

  2. #102

    Domyślnie

    Znów się zareklamuję:

    Porównanie Nissina 622, Sunpaka PZ42x i C 430EX zamieściłem tu:

    http://canon-board.info/showthread.php?t=52529

    Ja już mam Nissina. Za kilka dni dodam "test użytkownika", ale nie jestem wielce doświadczony w lampach. Radiowo w każdym bądź razie wyzwolić toto się nie da.

  3. #103

    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    42
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radradish Zobacz posta
    Ale podobno firmware w Di622 może być zaktualizowany, aby działał z wyzwalaczami radiowymi, tylko trzeba wysłać go do producenta. Takie wieści chodzą po zagranicznych forach.
    Rzeczywiście nie zauważyłem tych informacji. Wg producenta nowy firmware ma pojawić się na dniach i pozwalać na wyzwalanie przez wyzwalacze radiowe. Lampe będzie można zaktualizować wysyłając ją do producenta bądź do lokalnego dystrybutora. Bardzo dobre wieści, dziękuje kolego za uświadomienie

  4. #104

    Domyślnie

    możecie jeszcze koledzy powiedzieć po pierwsze czy warto będzie czekać na aktualizacje czy lepiej zmodować nissina, po drugie czy i gdzie najbliżej robią update za granicą, po trzecie kiedy mniej więcej będzie to dostępne w Polsce?

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mlody_3 Zobacz posta
    możecie jeszcze koledzy powiedzieć po pierwsze czy warto będzie czekać na aktualizacje czy lepiej zmodować nissina, po drugie czy i gdzie najbliżej robią update za granicą, po trzecie kiedy mniej więcej będzie to dostępne w Polsce?
    Chciałem zakupić Nissina w ulubionym sklepie, ale niemiecki dystrybutor odp., że nie wiedzą co z tym wyzwalaniem, a polski powiedział, że rzeczywiście nie można go wyzwolić i tyle :/

    Ale kupiłem Sunpaka i problem z głowy Olać Nissina :P

    Pozdro!

  6. #106

    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    42
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mlody_3 Zobacz posta
    możecie jeszcze koledzy powiedzieć po pierwsze czy warto będzie czekać na aktualizacje czy lepiej zmodować nissina, po drugie czy i gdzie najbliżej robią update za granicą, po trzecie kiedy mniej więcej będzie to dostępne w Polsce?
    Czy będzie warto dowiemy się dopiero jak upgrade się pojawi.
    Za granicą pewnie będą robić to u głównych dystrybutorów, pełną ich listę masz na stronie producenta: http://www.nissindigital.com/en/distributors.html

    Dystrybutor i serwis na Polskę, czyli firma Migomex nie otrzymała jeszcze żadnej informacji od producenta dotyczącej tej aktualizacji. Gdy tylko coś się pojawi umieszczą info na stronie.
    Wg tego co nissin zapowiadał aktualizacja powinna pojawić się na dniach, ale biorąc pod uwagę wprowadzanie na rynek canon'owskiego nissina Di866 i ich "obsuwy" terminowe, obawiam się, że jeżeli zobaczymy tę aktualizację w tym roku to będzie dobrze.

  7. #107
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytuję co mi odpisali z HK:
    Thank you for your email and support to Nissin.

    Actually the original design of Di622 is not support X-contact.
    But due to many users asked to release it. We decided to do and hope users
    can enjoy more with our flash.

    This advanced feature will be released in next Monday. We will release
    X-contact for the Nikon version first.
    For Canon version due to the hardware problem, our engineer team is studying
    now. No confirmed date to
    release at this moment.

    For detailed, please contact our distributor in Poland for update as
    follows:

    MIGOMEX
    P.H. Migomex Sp.j.
    Reklama (z łac. reclamo, reclamare) to informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).
    http://noop.pl <-homesite

  8. #108

    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    42
    Posty
    12

    Domyślnie

    Miałem nadzieje że obie wersje pojawią się równocześnie. Niestety jeszcze sobie poczekamy, miejmy nadzieje że rozwiążą problem.

  9. #109
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    45

    Domyślnie

    Właściwie troche pisałem w tym temacie, ale dopiero zorientowałem się że nissin nie może być wyzwalany radiowo tak ?! a chociaż na kabel ? Jeżeli tak to jaki "propozycja(tania oczywiście) a jeżeli ani to ani to, to co lepiej kupić ,) Mam nadzieje że to nie jest aż taki OT ,)

  10. #110

    Domyślnie

    Przez kabel synchro, który przenosi cały sygnał, podobno działa. Są też wyzwalace radiowe za około 1000 zł, które przenoszą cały sygnał TTL - być może one by sobie poradziły z tą lampą, ale znowu śmiesznie mieć tak tanią lampę z takim drogim wyzwalaczem.

Strona 11 z 47 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •