Strona 52 z 53 PierwszyPierwszy ... 24250515253 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 524

Wątek: R-Strap - rewolucyjny pasek?

  1. #511
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Super! Dzięki za link! Jak się nie ma gdzie wywalić 300-700 PLN, to można właśnie tam, bo wszystko inne to tanie podróbki. I jak sobie pomyślę, że zaczynałem od taniej podróbki Leici... pożyczałem tanią podróbkę Contaxa... a parę zdjęć zrobiłem tanimi podróbkami optyki Nikona... to mi się chce więcej tanich podróbek
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #512

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dzięki za link. Przeglądam SPORT i nadal nie wiem jak połączyć pasek z płytką RC2 uchwytu statywowego Canona 70-200. Jeżeli za pomocą śruby przy pasku (dokręceniu jej do szybkozłączki Manfrotto 323) to nie bardzo mi to odpowiada, bo szybkozłączka jest dość duża . No i musiałbym dokupić ją za 100zł. Tej przy monopodzie nie chcę odkręcać.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #513
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Dzięki za link. Przeglądam SPORT i nadal nie wiem jak połączyć pasek z płytką RC2 uchwytu statywowego Canona 70-200. Jeżeli za pomocą śruby przy pasku (dokręceniu jej do szybkozłączki Manfrotto 323) to nie bardzo mi to odpowiada, bo szybkozłączka jest dość duża . No i musiałbym dokupić ją za 100zł. Tej przy monopodzie nie chcę odkręcać.
    Szybkozłaczka RC2 wraz ze śrubą BlackRapid (ta z #501) leży u mnie w szufladzie i "się nudzi".
    Była także mocowana do uchwytu obiektywowego C 70-200/4, bokiem, pasowała idealnie i idealnie montowała się tak na statywie (w zestawie z aparatem oczywiście)

    Moja historia ze złączem RC2 to już przeszłość na drodze do dochodzenia do optymalnego (dla mnie) noszenie i mocowania sprzętu.

    Jeśli znajdziesz sposób byś (lub ktoś) odebrał, tutaj z Mikołowa to jest Twoja za...... 1 Eurocent.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #514

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Szybkozłaczka RC2 wraz ze śrubą BlackRapid (ta z #501) leży u mnie w szufladzie i "się nudzi".
    Była także mocowana do uchwytu obiektywowego C 70-200/4, bokiem, pasowała idealnie i idealnie montowała się tak na statywie (w zestawie z aparatem oczywiście)

    Moja historia ze złączem RC2 to już przeszłość na drodze do dochodzenia do optymalnego (dla mnie) noszenie i mocowania sprzętu.

    Jeśli znajdziesz sposób byś (lub ktoś) odebrał, tutaj z Mikołowa to jest Twoja za...... 1 Eurocent.

    jp
    Sorry za zamieszanie, ale nie wyświetlało mi się do tej pory zdjęcie z #501 i trochę po ciemku to rozkminiałem. Teraz już wiem o co kaman.
    Cały myk polega na wymianie oryginalnej śruby w płytce RC2 (nie w szybkozłączce, bo szybkozłączka to 323) na tę, którą dostajemy wraz z paskiem.
    I wtedy już mogę podpiąć się pod monopod, bo tu nic się nie zmienia. Ale szczelina jaka zostaje po połączeniu elementów (płytka + szybkozłączka) jest chyba tak mała, że będzie przycinany i chyba nic z tego nie będzie.
    No i nie można się szybko pozbyć paska w momencie zapinania płytki na szybkozłączkę.

    Chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wkręcenie oryginalnej śruby do body a płytki do uchwytu statywowego. Jedyny minusik takiego rozwiązania to fakt, że w przypadku korzystania z monopoda nadal korzystamy również z paska.

    Janie co do oferty sprzedaży, to porządny z ciebie facet, ale chyba niczego nie potrzebuję (z wyjątkiem BlackRapid) w opisanym rozwiązaniu. No chyba, że czegoś nie zrozumiałem.
    Tak, czy inaczej wielkie dzięki.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #515
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Po kolei :

    1.
    Jak kupisz aparat to możesz go nosić na szyi na pasku dostarczonym przez producenta, zawsze wtedy możesz podnieść do oka i zrobić zdjęcie.
    Ten pasek mocuje się do obu uchwytów na obudowie body
    Ale to niewygodne, z wielu powodów.

    2.
    Producenci pasków, np. BlackRapid dostarczają pasek który nosi się "przez ramię".
    Możesz łatwo robić zdjęcia a jak puścisz aparat to masz obie ręce wolne tak jak w 1, ale nosi się sprzęt znacznie wygodniej
    Ten pasek ma sprzączkę która "chwyta" śrubę wkręcaną do gniazda statywowego w aparacie(#501, lewa)
    Umożliwia to łatwe odpinanie/przypinanie aparatu do paska.

    3.
    Problem się zaczyna, gdy chcesz robić zdjęcia ze statywu.
    Bo wtedy musisz odkręcać tą śrubę 2 z gniazda statywowego w aparacie by podpiąć statyw/szybkozłączkę

    4.
    Dlatego BlackRapid opracował inną/dodatkową śrubę która mieści się w szybkozłączce Manfrotto RC (#501, srodek) i prawidłowo współpracuje z głowicą statywu. Gdy do body przykręcisz szybkozłaczkę z tą śrubą zamiast 2 to możesz na tym nosić cały sprzęt tak jak w pkt.2

    Gdy teraz chcesz zdjęć aparat z siebie i postawić na statyw to odpinasz sprzączkę i wstawiasz szybozłaczką do głowicy statywu.
    Nie trzeba wtedy nic odkręcać/przykręcać.
    Po skończeniu ze statywem wyjmujesz szybkozłaczkę z głowicy i podpinasz sprzączką do paska.

    5.
    Ja nie używam teraz rozwiązania Manfrotto, ale w w aparacie, w gnieździe statywu mam na stałe wpiętą szybkozłaczkę do szybkiego mocowania na statywie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-04-2015 o 19:22
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #516

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ...
    4.
    Dlatego BlackRapid opracował inną/dodatkową śrubę która mieści się w szybkozłączce Manfrotto RC (#501, srodek) i prawidłowo współpracuje z głowicą statywu. Gdy do body przykręcisz szybkozłaczkę z tą śrubą zamiast 2 to możesz na tym nosić cały sprzęt tak jak w pkt.2

    Gdy teraz chcesz zdjęć aparat z siebie i postawić na statyw to odpinasz sprzączkę i wstawiasz szybozłaczką do głowicy statywu.
    Nie trzeba wtedy nic odkręcać/przykręcać.
    Po skończeniu ze statywem wyjmujesz szybkozłaczkę z głowicy i podpinasz sprzączką do paska...
    Chyba już wiem o co chodzi. Ten cały patent, który umożliwia szybkie odpięcie paska to "karabińczyk" jak na zdjęciu w #489?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ...
    4.
    Dlatego BlackRapid opracował inną/dodatkową śrubę która mieści się w szybkozłączce Manfrotto RC (#501, srodek) i prawidłowo współpracuje z głowicą statywu. Gdy do body przykręcisz szybkozłaczkę z tą śrubą zamiast 2 to możesz na tym nosić cały sprzęt tak jak w pkt.2

    Gdy teraz chcesz zdjęć aparat z siebie i postawić na statyw to odpinasz sprzączkę i wstawiasz szybozłaczką do głowicy statywu.
    Nie trzeba wtedy nic odkręcać/przykręcać.
    Po skończeniu ze statywem wyjmujesz szybkozłaczkę z głowicy i podpinasz sprzączką do paska...
    Chyba już wiem o co chodzi. Ten cały patent, który umożliwia szybkie odpięcie paska to "karabińczyk" jak na zdjęciu w #489?

    O w mordeczkę, ta śruba do szybkozłączki kosztuje 115zł: http://blackrapid.pl/akcesoria-sruba-mocujaca-fastenr-t1-manfrotto-system-o_l_184_476.html
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  7. #517
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Szybkozłaczka RC2 wraz ze śrubą BlackRapid (ta z #501) leży u mnie w szufladzie i "się nudzi".
    Była także mocowana do uchwytu obiektywowego C 70-200/4, bokiem, pasowała idealnie i idealnie montowała się tak na statywie (w zestawie z aparatem oczywiście)

    Moja historia ze złączem RC2 to już przeszłość na drodze do dochodzenia do optymalnego (dla mnie) noszenie i mocowania sprzętu.

    Jeśli znajdziesz sposób byś (lub ktoś) odebrał, tutaj z Mikołowa to jest Twoja za...... 1 Eurocent.

    jp
    Do paska możesz nosić/podpiąć sprzęt poprzez sprzączkę i śrubę w gnieździe statywowym aparatu na 2 sposoby :
    a.
    śruba zwykła, trzeba wtedy odkręcać ją gdy chcesz stawiać aparat na statyw
    b.
    śruba specjalna wkręcona w szybkozłączkę RC2, nie trzeba nic odkręcać/wkręcać gdy na statyw ale :
    - cały czas nosisz szybkozłaczke przy aparacie
    - pasuje tylko do rozwiązania Manfrotto


    Jeśli Ci się przyda, to ponawiam ofertę.
    Będę też rano, 22.04 na Okęciu, mogę przywieźć, ale wtedy cena będzie wynosić 1$ (tam lecimy)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-04-2015 o 20:18
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #518
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Chyba już wiem o co chodzi. Ten cały patent, który umożliwia szybkie odpięcie paska to "karabińczyk" jak na zdjęciu w #489?

    --- Kolejny post ---



    Chyba już wiem o co chodzi. Ten cały patent, który umożliwia szybkie odpięcie paska to "karabińczyk" jak na zdjęciu w #489?

    O w mordeczkę, ta śruba do szybkozłączki kosztuje 115zł: http://blackrapid.pl/akcesoria-sruba...l_184_476.html
    Akurat zdjęcie z postu #489 to mój "patent"

    Przyjrzyj się jeszcze raz zdjęciom z postu #499. Możesz się podpiąć czymkolwiek chcesz do czegokolwiek chcesz, wszystko na raz również, i nic nie musisz demontować aby zmienić konfigurację.

    Zresztą, jak płytkę szybkozłączki przykręcasz do obiektywu, to masz wolne gniazdo statywowe w aparacie, a C 4/70-200 to nie jest aż taka armata, abyś się musiał łączyć z paskiem przez obiektyw, po prostu wykorzystaj to wolne gniazdo do podpięcia zestawu do Quick Strapa. Podpięcie zestawu przez obiektyw da ten efekt, że będzie się on majtał w na wszystkie strony, a podpięcie przez body spowoduje, że będzie wisiał obiektywem do dołu.

    Zobacz, jak to producenci widzą:

    Gift Black Quick Rapid Single Shoulder Sling Strap for Camera SLR DSLR Anti Slip | eBay

    Tutaj masz fest śrubki do body:

    QS B Stainless Steel 1 4" Connecting Adapter for Camera Quick Sling Strap | eBay

    1 4" Screw Connecting Adapter for Camcorder Camera Shoulder Quick Sling Strap | eBay

    albo płytki PL200 do RC2 z mocnymi śrubami:

    Pro Quick Release Plate 1 4 Screw for Bogen Manfrotto QR Plate 200PL 14 RC2 Sys | eBay

    tutaj przykładowa złączka typu Arca, którą można zamienić z RC2:

    Clamp for Quick Release Plate Compatible Arca KS 0 Tripod Ball Head QR50 | eBay

    tutaj płytka PU 100 typu Arca ze śrubami obu rozmiarów:

    New 100mm Quick Release Plate PU 100 for Benro B1 J1 Arca Swiss Compatible PU100 | eBay

    adapter gwintowy 1/4">3/8"

    1 4" to 3 8" Convert Screw Adapter for Camera Tripod Monopod | eBay

    albo taki:

    1 4" to 3 8" Convert Screw Adapter for Tripod Monopod Ballhead DSLR SLR Photo | eBay
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 08-04-2015 o 22:52
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #519

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Akurat zdjęcie z postu #489 to mój "patent"

    Przyjrzyj się jeszcze raz zdjęciom z postu #499. Możesz się podpiąć czymkolwiek chcesz do czegokolwiek chcesz, wszystko na raz również, i nic nie musisz demontować aby zmienić konfigurację.

    Zresztą, jak płytkę szybkozłączki przykręcasz do obiektywu, to masz wolne gniazdo statywowe w aparacie, a C 4/70-200 to nie jest aż taka armata, abyś się musiał łączyć z paskiem przez obiektyw, po prostu wykorzystaj to wolne gniazdo do podpięcia zestawu do Quick Strapa. Podpięcie zestawu przez obiektyw da ten efekt, że będzie się on majtał w na wszystkie strony, a podpięcie przez body spowoduje, że będzie wisiał obiektywem do dołu.

    Zobacz, jak to producenci widzą:

    Gift Black Quick Rapid Single Shoulder Sling Strap for Camera SLR DSLR Anti Slip | eBay

    Tutaj masz fest śrubki do body:

    QS B Stainless Steel 1 4" Connecting Adapter for Camera Quick Sling Strap | eBay

    1 4" Screw Connecting Adapter for Camcorder Camera Shoulder Quick Sling Strap | eBay

    albo płytki PL200 do RC2 z mocnymi śrubami:

    Pro Quick Release Plate 1 4 Screw for Bogen Manfrotto QR Plate 200PL 14 RC2 Sys | eBay

    tutaj przykładowa złączka typu Arca, którą można zamienić z RC2:

    Clamp for Quick Release Plate Compatible Arca KS 0 Tripod Ball Head QR50 | eBay

    tutaj płytka PU 100 typu Arca ze śrubami obu rozmiarów:

    New 100mm Quick Release Plate PU 100 for Benro B1 J1 Arca Swiss Compatible PU100 | eBay

    adapter gwintowy 1/4">3/8"

    1 4" to 3 8" Convert Screw Adapter for Camera Tripod Monopod | eBay

    albo taki:

    1 4" to 3 8" Convert Screw Adapter for Tripod Monopod Ballhead DSLR SLR Photo | eBay
    Do płytki RC2 nadaje się tylko śruba ze składanym kabłąkiem: QS B Stainless Steel 1 4" Connecting Adapter for Camera Quick Sling Strap | eBay pod warunkiem, że cała się zmieści między płytką i szybkozłączką.

    I to jest najprostsze rozwiązanie z możliwych. Tak jak piszesz jedyny minus to środek ciężkości układu aparat+C 70-200.

    Używam gripa do 7D i nie wiem, czy dokręcanie do niego śruby paska jest dobrym pomysłem?

    A ta płytka New 100mm Quick Release Plate PU 100 for Benro B1 J1 Arca Swiss Compatible PU100 | eBay i owszem jest OK, bo można sobie dokręcić co się chce, ale jednak jest dość długa.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 09-04-2015 o 01:18
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  10. #520
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: R-Strap - rewolucyjny pasek?

    I na tym polega jej zaleta (są dłuższe), bo pozwala na lepsze wyważenie aparatu na głowicy. Dopiero co sobie poczytałem na DPReview testy głowic w cenach od 400 do 1200 USD i nie ma cudów, każda nurkuje przy dociśnięciu kuli, natomiast ja mogę teraz praktycznie uniknąć tego efektu na głowicy za 50 USD, chociaż de facto mam lekki zestaw.

    Do płytki PL 200 (do złączki RC2) faktycznie trzeba śruby ze składanym uchem, ale nie w tym rzecz, aby się wysilać na wykorzystanie czegoś, co nie działa jak się chce, bo stwarza trudności nie do pokonania, ale aby stworzyć rozwiązanie, które takich problemów nie stwarza, czyli uniezależnić od siebie mocowanie do statywu od mocowania do paska i niech sobie każde żyje własnym życiem bez kolidowania ze sobą.

    Takie rozwiązania są co najmniej dwa, i oba się zawierają w stworzonym przeze mnie systemie, a jedną z jego części jest to samo rozwiązanie, które stosuje Jan Pawlak, czyli mocowanie do paska za lewe ucho aparatu.

    Natomiast drugie rozwiązanie, które uprzednio zaprezentowałem, polega na wykorzystaniu płytki PU 100 systemu Arca, do której w dwóch niezależnych punktach można zaczepić i pasek, i statyw; można też to uczynić z wykorzystaniem płytki typu Manfrotto przykręconej do PU 100. I nie ma znaczenia, czy się płytkę PU 100 przykręci do obiektywu, czy do body- gdzie komu wygodniej. Jak się przykręci do obiektywu, to przy body może być kolejna systemu jaki się chce.

    Jest jednak zasada, której trzeba przestrzegać, a przynajmniej brać ją pod uwagę. Mianowicie punkt mocowania paska powinien być na tym końcu płytki, gdzie przykręca się zestaw, aby na płytkę i śrubę nie działał moment obrotowy.

    Płytki systemu Arca mają też tę zaletę, że można je wykorzystać jak sanki macro, bo można je dowolnie przesunąć w szybkozłączce, czyli w zależności od kierunku przykręcenia płytki można wyregulować położenie aparatu od-do obiektu lub w lewo-prawo.

    Szybkozłaczkę systemu Arca można też osadzić na głowicy Manfrotoo bez zamieniania jej z oryginalną szybkozłączką, po prostu za pomocą płytki Manfrotoo, jak aparat, a mając dwa systemy można się przekonać do konkretnych rozwiązań zamiast rozpatrywać problem na sucho. Te długie płytki są właśnie masowo stosowane z długimi teleobiektywami, a system Arca jest aktualnie najpopularniejszy.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 52 z 53 PierwszyPierwszy ... 24250515253 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •