Strona 11 z 53 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 524

Wątek: R-Strap - rewolucyjny pasek?

  1. #101
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Poproszę o opinię kogoś kto nosi na tym strapie jedynkę z np 16-35 albo czymś również ciężkim. Jeśli wytrzymuje to kupię QS.

  2. #102

    Domyślnie

    himi - spokojnie da radę. 1dsII +70-200/2,8 to najcięższe co próbowałem

  3. #103
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Trzyma się to pewnie? Jeśli tak to chyba będę klientem. Yerzu - ile waży taki zestaw? Masz możliwość sprawdzenia?

  4. #104
    Bywalec Awatar wlodal
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Polska Skierniewice
    Posty
    198

    Domyślnie pasek

    Dziśiaj otrzymałem ten pasek . W tym miejscu chciałem podziękować producentowi - on bedzie wiedział za co - a dla wszystkich pozostałych - za bezintresowną pomoc . Oczywiście sprawdzę "jak to się nosi" i również opiszę . Pozdrawiam canoniarzy .
    Mało umiejętności - dużo zacięcia .

  5. #105
    Dopiero zaczyna Awatar sten
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Puszczykowo, Poznań
    Wiek
    48
    Posty
    27

    Domyślnie

    Wczoraj przetestowałem pasek.Obciążenie to 30D+grip+70-200 2.8 is (najcięższe co mam)
    Jeżeli nosisz normalnie bez szarpnięć spokojnie daje radę.Musiałem jednak sprawdzić go w przypadku ekstremalnych obciążeń.Zrzucając cały zestaw z wysokości około 50cm trzymając go za pasek z równoczesnym szarpnięciem w górę (oczywiście eksperyment był przeprowadzany nad miękkim podłożem, ilość powtórzeń 7)pasek wytrzymał ale nie do końca.Delikatnie wygiął się karabińczyk.Zaznaczam, że były to naprawdę mocne szarpnięcia.Dla bezpieczeństwa zamontowałem dodatkowe kółko od kluczy omijając karabińczyk.Do reszty wykonania brak zastrzeżeń, a po pierwszych próbach podczas focenia jestem zadowolony z zakupu.
    300V, 30D, 7D, 10-22 usm, 24-105 usm is L4, 70-200 2.8 usm is, 85 1.8 usm, dwa kity,
    580 EX II, 420 ex...cdn...

  6. #106

    Domyślnie

    Ja wczoraj przetestowałem 1 raz na ślubie - najcięższe co nosiłem to 1dsII+70-200/2,8+EX580 - nie rzucałem aparatem nie robiłem nie wiadomo czego - po prostu puszczałem go jeśli sięgałem po 2 puszkę i wszystko jest jak najbardziej OK.

    Himi - niestety nie mam jak zważyć zestawu ale na necie pewnie znajdziesz podane wagi poszczególnych elementów zestawu

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Quick-Strap, jak wcześniej opisałem >>TUTAJ<<jest starannie wykonany i budzi zaufanie.
    Używam go od 3 dni z 450D i kitowym obiektywem więc obciążenie niewielkie.
    Mam zastrzeżenia do 3 rzeczy:
    1. Brak regulacji długości niestety troszeczkę przeszkadza. Wprawdzie można go kupić w wersji dla wyższych i niższych, to jednak indywidualne preferencje równiez sa ważne i możliwośc korekcji wysokości zawieszenia aparatu - chociaz o kilka centymetrów - bardzo by się przydała. Oczywiscie można się szybko przyzwyczaić do "narzuconej" pozycji, bo aparat wisi mniej więcej w dobrym punkcie.
    2. Brak ogranicznika dolnej pozycji aparatu jest niewielkim mankamentem. Podnosząc i opuszczając aparat szersza część paska samoczynnie, delikatnie, sukcesywnie przesuwa sie na plecy. Po jakimś czasie trzeba go korygować. Gdyby był ogranicznik, pasek samoczynnie wracałby do ustawionej pozycji.
    Przydałoby się, dla zwykłej wygody.
    3. Karabińczyk mnie nie zawiódł, ale wydaje mi się, że to jednak nie ten materiał, co powinien być. Wykonany jest ze znalu, a to materiał ulegający starzeniu i po jakimś czasie staje się po prostu kruchy. Tu sugestia dla konstruktora, z prośbą o znalezienie karabińczyka z lepszego materiału

    Przyjrzałem sie bardzo dokładnie szyciu paska. Jest wykonane dobrze i wzbudza zaufanie. Całościowo oceniam go jako dobry produkt, za dobrą cenę, warty kupienia, bo naprawdę bardzo poprawia komfort noszenia aparatu.
    Ostatnio edytowane przez dinderi ; 23-08-2009 o 12:01
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  8. #108
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sten
    Wczoraj przetestowałem pasek.Obciążenie to 30D+grip+70-200 2.8 is
    I grip Ci się nie otworzył? To dość słabe ogniwo w zestawie - jak łapię za gripa w celu przejścia do pionu to skrzypi, skubany...
    Zwolennik ekumenizmu sprzętowego

  9. #109
    Dopiero zaczyna Awatar sten
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Puszczykowo, Poznań
    Wiek
    48
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HenrykG Zobacz posta
    I grip Ci się nie otworzył?
    Nie, grip jak jest dobrze skręcony nie ma szans na otwarcie.
    Jak mówiłem wcześniej to były ekstremalne chwilowe warunki, a z zakupu jestem zadowolony.
    300V, 30D, 7D, 10-22 usm, 24-105 usm is L4, 70-200 2.8 usm is, 85 1.8 usm, dwa kity,
    580 EX II, 420 ex...cdn...

  10. #110
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    POZNAN + 50
    Posty
    334

    Domyślnie

    a ja taki "system" zrobilem sam, tz karabinek ze szmyczy, klamry zatrzaskowej, kółko do kluczy prasowane,
    orginalny pasek 2 końcami wczepiam w klamerę a paskiem łaczę druga stronę klamry z kółkiem, kółko oczywiście w zaczep aparatu......... zestaw mozna wzbogacić o karabinek ale po zastosowaniu klamry raczej zbyteczny....
    zestaw ten sprawdza mi sie dobrze i jest wygodny, bezpieczny a po umieszczeniu bezpiecznie aparatu w torbie lub na statywie razłanczam klamre a pasek pozostaje na szyi........polecam
    Canon EOS, Tokina, Tamron, SpeedLite, Quantuum, Yongnuo

Strona 11 z 53 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •