Strona 11 z 113 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1126

Wątek: FF vs crop - sample

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    ... szkoda tylko że nie zademonstrowałeś schodzenia z przysłoną o +1 działkę dla pełnej klatki (powinna być porównywalna głębia ostrości...
    Dzięki, cieszę się że wątek jest użyteczny. Te same kadry wykonałem również dla f 5.6 w 5D w tym samym czasie. Nie zamieściłem ich by nie tworzyć chaosu w wątku. Myślę nad następną serią, tym razem przy lepszym świetle (naturalne?...) i stosując na ff przysłonę 4.5, bo odnoszę wrażenie że odwzorowywanie powinno wyglądać podobnie.
    C-F-K - forever

  2. #102
    Uzależniony Awatar tom517
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    45
    Posty
    495

    Domyślnie

    moze lepiej by bylo zamiescic z f 2.8, w sumie mniejsza GO to zaleta FF i jestem ciekaw jak to porownanie by wyszlo, o wyzszosci FF moze swiadczyc stosunek ilosciowy osob przechodzacych z cropa na FF do osob z FF na cropa

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tom517 Zobacz posta
    moze lepiej by bylo zamiescic z f 2.8, w sumie mniejsza GO to zaleta FF i jestem ciekaw jak to porownanie by wyszlo,
    tylko że wtedy dla cropa potrzebujesz f/1,8 a z tego co widzę, Mellan posiada z takim światłem jedynie 50/1,8 więc całe porównanie sprowadziłoby się tylko do 80mm @ f/2,8 vs 50mm @ f/1,8
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  4. #104
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    2. Ten sam (podobny) kadr, ta sama (podobna) głębia ostrości - więc inna ogniskowa i liczba przysłony !
    4. Zdjęcia wywoływane z RAW korygowane wg profili odpowiednich dla modelu aparatu.
    Ad 2. dlaczego rozna przyslona? Ja jestem za ta sama ekspozycja.
    Ad 4. I udostepnic RAWY by mozna bylo samemu sie pobawic i sprawdzic czym faktycznie sie roznia

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzik Zobacz posta
    Ad 2. dlaczego rozna przyslona?
    żeby GO była podobna.

    Cytat Zamieszczone przez dzik Zobacz posta
    Ja jestem za ta sama ekspozycja.
    odpowiednio zmienisz czas migawki lub ISO i będzie ta sama :-)
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  6. #106
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzik Zobacz posta
    Ad 2. dlaczego rozna przyslona? Ja jestem za ta sama ekspozycja.
    Wówczas bez żadnego problemu rozróżnisz po stopniu rozmycia tła - nie o to chodzi w ślepym teście .
    Hipotetyczny test miałby za zadanie w sposób statystycznie uzasadniony obalić nastepującą hipotezę:
    "Wprawny widz jest w stanie bez problemu na oko rozróżnić zdjęcie tego samego kadru wykonane aparatem z matrycą 35 mm od zdjęcia wykonanego aparatem z matrycą APS-C, przy założeniu tzw zwyczajnego ujęcia - nie specjalnie dobranego pod kątem rozróżnialnośći".
    Ad 4. I udostepnic RAWY by mozna bylo samemu sie pobawic i sprawdzic czym faktycznie sie roznia
    Ewentualnie po zakończeniu testu. Przecież RAW/DNG zawiera komplet danych o ekspozycji - w tym rodzaj aparatu
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez tom517 Zobacz posta
    o wyzszosci FF moze swiadczyc stosunek ilosciowy osob przechodzacych z cropa na FF do osob z FF na cropa
    Świadczy to na pewno o większej skuteczności marketingu dla droższych modeli
    Ostatnio edytowane przez HuleLam ; 18-06-2008 o 15:10 Powód: Automerged Doublepost

  7. #107
    Uzależniony Awatar tom517
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    45
    Posty
    495

    Domyślnie

    przyznam ze chetnie bym zobaczyl pare przykladow tego samego obiektu z cropa i FF w zakresie 70-200 przy 2.8 i w sumie nie chodzi mi o pokazanie takiej samej GO, tylko wlasnie o roznice jak wyglada to na FF przy 2.8 i jak na cropie.

  8. #108
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Cały czas próbuję powiedzieć, że wierność czy ładność odwzorowania barw to osobiste zdanie każdego z nas i nie można stwierdzić, że ten a ten aparat jest absolutnie genialny bo na zerowych ustawieniach zdjęcia mi się podobają. Bo czym właściwie są fabryczne ustawienia ? Niczym innym jak kombinacją jakiś wartości, które są potrzebne do interpretacji tego co wypluwa aparat. Jeśli Ci się podobają- zostajesz przy nich, jeśli nie- narzucasz swoje. Chyba to jest największa zaleta surowego formatu, prawda ?
    słuchaj Bagnet007 cały czas jak byłem posiadaczem 20D tez tak się oszukiwałem - typowa gadka nie posiadacza 5d, jakie ustawienia softu, mogą ci pomóc jak masz słabszy hardware, to tak jak byś porównywał 8-bit Comodore 64 do 16 bit Amigi 500, zawsze można wciskać kit innym że gry na C64 maja klimat a Amiga ma lepsze ustawienia softwarowe, jak masz możliwość to pożycz od kogoś 5D pochodź po mieście od świtu do nocy i przestaniesz pitolić o indywidualnych preferencjach i ustawieniach fabrycznych ...

  9. #109
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    A mi po glowie zadne testy nie chodza, chcialbym poprostu miec mozliwosc porownania tego samego zdjecia w FF i cropa, dlatego RAW zeby samemu sie przekonac o kolorach itp.

    Czytam ten watek i zastanawiam sie czy wywalic 40D do kosza

  10. #110
    Początki nałogu Awatar kjoanna
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Galway
    Posty
    494

    Domyślnie

    Dwa zdjecia (bez statywu), ustawienia:
    30D+85 @ f1.8, 1/400, ISO 100,
    5D+135 @ f2, 1/400, ISO 100.

    Dla lubiacych zagadki nie podpisuje zdjec
    A tutaj (1 i 2) rawy.

    1.

    2.

Strona 11 z 113 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •