Strona 125 z 224 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 241 do 1 250 z 2240

Wątek: Kursy liturgiczne

  1. #1241
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pank Zobacz posta
    A z której strony?
    No choćby z takiej, iż jak nie jesteś katolikiem to nie dostaniesz świstka i nie możesz przystąpić do kursu. A to już jest dyskryminacją religijną.

  2. #1242
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsardas Zobacz posta
    No choćby z takiej, iż jak nie jesteś katolikiem to nie dostaniesz świstka i nie możesz przystąpić do kursu. A to już jest dyskryminacją religijną.
    Czy jeśli ksiądz odmowi udzielenia ślubu ateiście, to tez jest dyskryminacja religijna? Czy, jeśli np. nie wydamy zezwolenia na prace w Polsce czarnoskóremu Nigeryjczykowi, to jest dyskryminacja rasowa, czy narodowościowa?
    No zastanów się Kosciół to instytucja autonomiczna więc ma prawo wydac lub nie wydac takiego zaświadczenia, wg własnego widzimisię.
    Ostatnio edytowane przez dinderi ; 03-01-2010 o 18:33
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  3. #1243
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Ukończyłem kurs w Gnieźnie i prowadzący wyraźnie powiedział, że fotograf/kamerzysta NIE MUSI być wierzący, żeby dostał pozwolenie na rejestrację obrządku.
    Dinderi - z całym szacunkiem ale nie Ty bierzesz ślub; jesteś TYLKO osobą, która rejestruje to co się dzieje i wymagana jest od Ciebie znajomość obrządku i umiejętność zachowania się w tym miejscu. Tak mówili na kursie
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

  4. #1244
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Handelson Zobacz posta
    Dinderi - z całym szacunkiem ale nie Ty bierzesz ślub; jesteś TYLKO osobą, która rejestruje to co się dzieje i wymagana jest od Ciebie znajomość obrządku i umiejętność zachowania się w tym miejscu. Tak mówili na kursie
    Ależ to nie ulega żadnej wątpliwości. Wątpliwymi wydają mi się jedynie zarzuty, do których sie odnioslem. Chyba sie nie zrozumielismy.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  5. #1245
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Czy jeśli ksiądz odmówi udzielenia ślubu ateiście, to tez jest dyskryminacja religijna? Czy, jeśli np. nie wydamy zezwolenia na prace w Polsce czarnoskóremu Nigeryjczykowi, to jest dyskryminacja rasowa, czy narodowościowa?
    No zastanów się Kościół to instytucja autonomiczna więc ma prawo wydać lub nie wydać takiego zaświadczenia, wg własnego widzimisię.

    Od udzielenia ślubu ateiście jest Urząd Cywilny. Zależy z jakich powodów owego zaświadczenia temu hipotetycznemu Nigeryjczykowi nie wydamy(bo jeśli z powodu koloru skóry to jak najbardziej jest to dyskryminacja), poza tym takie kwestie regulują przepisy prawne. A skoro ktoś chce wykonywać zawód fotografa i uwieczniać ceremonie kościelne, to kościół nie ma prawa mu tego ograniczyć z takich powodów jak wiara. A ów kurs jest po to aby osoba chcąca to robić, nauczyła się jak należycie zachowywać się w trakcie wszelkich uroczystości liturgicznych.

  6. #1246
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Chodzi mi o to, że rozumiem dlaczego np. Kościół odmawia ateiście udzielenia ślubu. A nie rozumiem dlaczego np. ma prawo odmówić zezwolenia fotografowi/kamerzyście (nawet ateiście). Dla mnie to nie jest równorzędna sprawa. Ateista ślubu brać nie musi a foto ma zlecenie i koniec. Jeśli potrafi się zachować w miejscu świętym to dlaczego Mu odmawiać? To tak po przemyśleniach po KURSIE
    PS. Jeśli zareagowałem zbyt gwałtownie (mam nadzieję, że nie ) to wybacz... jakoś tak się dziwnie nerwowo czuję jak pomyślę, że jutro do pracy po dwóch tygodniach nieróbstwa

    EDIT: Xsardas był szybszy... ale ode mnie dzisiaj wszyscy są szybsi
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

  7. #1247

    Domyślnie

    Mnie też nerwi że co niektórzy księża uważają że jeśli chcesz fotografować śluby to musisz być katolikiem. Bo takie myślenie dla mnie to faktycznie dyskryminacja a z drugiej strony nabijanie sobie kasy bo skoro jesteś katolikiem to się potrafisz zachować w kościele i wiesz jakie tam są zwyczaje a o tym jest ten kurs. Czasem to takie przeczenie sobie. Też byłem w gnieżnie i padły słuszne słowa proboszcz jest królem swojej parafii to że masz upoważnienie nie uprawnia Cię do fotografowania daje Ci tylko możliwość innymi słowy zrób sobie kurs i zapłac to może jakiś proboszcz cie wpuści do kościoła z aparatem to też mnie denerwuje niby taka instytucja a każdy może i tak robić co chce.

  8. #1248
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Ale czemu Was to denerwuje ? Chyba normalne że ktoś wpuszcza ludzi do "siebie" na zasadach które sam ustala, nie ?
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  9. #1249
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    Mnie denerwuje tylko fakt wymagania jakiegoś bzdurnego świstka od proboszcza. Świadczy to tylko i wyłącznie o zacofaniu i ciemnocie kościoła w niektórych regionach kraju.

  10. #1250
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    Ale czemu Was to denerwuje ? Chyba normalne że ktoś wpuszcza ludzi do "siebie" na zasadach które sam ustala, nie ?
    Myśląc w ten sposób: nie zrobisz/wejdziesz nigdzie i nigdy ponieważ właściciel lokalu (kościół, restauracja, klub sportowy, pub) nie chce widzieć fotografa (Ciebie) ponieważ masz np. kolczyk w uchu albo za duży aparat
    Bez jaj; fotograf to praca i jeśli jesteś "niewidzialny" to nie powinno nikomu przeszkadzać ani jakiej jesteś narodowości ani wyznania - nawet w kościele MZ.
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

Strona 125 z 224 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135175 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •