Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Jak zrobić zdjęcie zdjęcie z całym czarnym tłem?

Mieszany widok

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    54

    Domyślnie Jak zrobić zdjęcie zdjęcie z całym czarnym tłem?

    Witam!
    Jak robicie foty "przedmiotu", "modelki" że widoczna jest postać/przedmiot natomiast tło jest praktycznie całe czarne i nie widać co jest na drugim planie?

  2. #2

    Domyślnie

    nie chce sie powtarzac ale moze trzeba powiesic czarne tlo....

  3. #3

    Domyślnie

    uza przestrzen za modelem (ciemnosc oczywiscie) albo ciemne tlo (nie musi byc czarne) i model odsuniety na odpowiednia odleglosc, do tego oczywiscie swiatlo, najlepiej zeby nie walilo po tle (lampa na sankach raczej odpada w drugim przypadku) ... a w akcie desperacji i braku warunkow pozostaje pen tool i wyszparowanie modela a potem dodanie czarnego tla :P

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta - czarne tło, na które pada 3,5-4 Ev mniej światła niż na modela.

    Pozdr.,
    Front Side Studio

    www.fs-studio.pl

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    nie duplikuj wątków
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryjoslaw Zobacz posta
    Witam!
    Jak robicie foty "przedmiotu", "modelki" że widoczna jest postać/przedmiot natomiast tło jest praktycznie całe czarne i nie widać co jest na drugim planie?
    po założeniu tego samego tematu minimum 15 razy tło stanie się czarne.

    a tak na poważnie to powieś za modelem czarne tło, najlepiej aby model był minimum 2-3 metry przed tłem. Nie oświetlaj tła.
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85 Zobacz posta
    ...a tak na poważnie to powieś za modelem czarne tło, najlepiej aby model był minimum 2-3 metry przed tłem. Nie oświetlaj tła.
    Dobrze jest umieścić jakieś ekrany między źródłami światła a planem, tak by oświtlić modela a plan był strefie cienia. Lepiej jako tła użyć tkaniny, niż kartonu, karton ma większą tendencję do odbić światła. Będzie to wyglądać o niebo lepiej niż szparowanie modela.
    C-F-K - forever

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Niby tak: http://img516.imageshack.us/img516/4226/img5176ie4.jpg ?

    Modelka jakieś 3 m od tła, jedna lampa (z plastrem miodu) po prawej na wysokości oczu modelki jakieś 1.5 m od niej... i tyle.

    Tło to ściany studio... kolor prawie biały.
    Przy 1/160, f5.6, iso100 i takim ukierunkowaniu oświetlenia tło jest zupełnie nie naświetlone, więc czarne.

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    54

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za pomoc.
    W ramach wyjaśnień chodziło mi właśnie o takie zdjęcie jak to które pokazałeś Vitez, z tym że ja myślałem, że można je wykonać ustawiająć odpowiednią ekspozycję tzn. lekko niedoświetlić na jakimś ciemnym tle w plenerze tak aby widoczny był pierwszy plan, czyli np. modelka lub coś w tym stylu. Przecież to jest oczywiste, że jak się powiesi takie tło za modelem to będzie ono takie jak powiesiliśmy to w ramach wcześniejszych wypowiedzi.

    POZDRAWIAM

  10. #10
    Coś już napisał Awatar drsemen
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Czarnków
    Wiek
    51
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryjoslaw Zobacz posta
    Przecież to jest oczywiste, że jak się powiesi takie tło za modelem to będzie ono takie jak powiesiliśmy to w ramach wcześniejszych wypowiedzi.
    I tu się mylisz, Vitez napisał, że tło jest prawie białe. Jak odsuniesz modela/przedmiot na 2-3m od tła to masz różnicę w oświetleniu, jak zasłonisz dodatkowym ekranem tło przed światłem padającym z lampy to uzyskasz czarne tło.
    5DmkII; 400Dh; 24-70L; 70-200/2.8L; 135L; 35/2; 85/1.8; 50/1.8II; Ʃ 20/1.8; T 17-50/2.8; SY 8/3.5 fish-eye; T 28-300/3.5-6.3 VC; 580ex II; Metz 58 AF-1; YN565EX ::EOS 5; EOS 500N; S5Pro; Ʃ18-35/1.8; 80-200 2.8D ED; 50/1.8D; SY 85/1.4; Ʃ24-60/2.8; EX1;
    Pozdrawiam Szymon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •