Strona 156 z 175 PierwszyPierwszy ... 56106146154155156157158166 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 551 do 1 560 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1551
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez dexter77 Zobacz posta
    czy ktoś wie, czy można jescze kupić gdziekolwiek odbiornik i nadajnik pixel king? Lub coś podobnego do 430ex II?
    Pixel King wyzwalacz radiowy lamp CANON (4714502395) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Yongnuo YN-622C Wyzwalacz Lamp Canon eTTL 2szt Wwa (4689541269) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  2. #1552
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Dzięki, nie dopisałem - chodzi mi o nowe sztuki

  3. #1553
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    ktoś ma jakieś opinie o Phottix Strato TTL?

  4. #1554

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Witam i pytam,
    jestem w posiadaniu zacnych lampek Yongnuo YN 568EX II sztuk dwie zakupiłem wyzwalacz również Yongnuo YN-E3-RT i nigdzie niemoge się doczytać oprócz tego iż moge te lampy tym wyzwalaczem odpalić czy można w jakiś sposób te lampy za pomocą tego wyzwalacza kontrolować(ustawienia mocy, grupy,etc).

    W praktyce wygląda to tak że nie moge i chciałbym się upewnić wśród starych wyjadaczy tematu czy tak jest,
    że ten wyzwalacz jest nikompatybilny z lampami? czy też z moim aparatem jakim jest Canon 5DmarkII czy też jedno i drugie?

    I czy zakup najnowszego modelu YN-600EX RT załatwił by sprawe bo co udało mi się wybadać to że poprzez ten nowy model lampy można kontrolować te które już mam czyli YN-568EX II.

    a pytanie drugie jest czy jeżeli wywalacz jest nikompatybilny z tymi lampami to w takim razie jakie wyzwalacze polecacie tak aby te lampy odpalały się i można było wykorzystać HighSpeedSync i TTl-a i ogólnie kontrolować moc lamp z poziomu menu aparatu lub z samego wyzwalacza zamontowanego na aparacie(hotshoe).

    dzięki za odpowiedź i niemieszajcie mnie z błotem jeśli takowe pytanie już się tu przewinęło.
    a wyjadaczom tematu z góry dziękuję za odpowiedź

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez Zaykoski ; 17-11-2014 o 23:46 Powód: błędy logiczne

  5. #1555
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    jestem w posiadaniu zacnych lampek Yongnuo YN 568EX II sztuk dwie zakupiłem wyzwalacz również Yongnuo YN-E3-RT i nigdzie niemoge się doczytać oprócz tego iż moge te lampy tym wyzwalaczem odpalić czy można w jakiś sposób te lampy za pomocą tego wyzwalacza kontrolować(ustawienia mocy, grupy,etc).
    Gratuluję zakupu
    Ten sterownik steruje tylko "radiowo", lampy 600-rt.
    Twoje lampy mogą być sterowane zdalnie, ale optycznie (błyskami), np. jedna 568 na aparacie jako sterownik, druga zdalna.
    Inna możliwość to dokupienie sterownika radiowego 622-tx, i dwóch odbiorników 622; sterownik na sanki, lampy na odbiorniki i masz wyzwalanie plus sterowanie.

    I czy zakup najnowszego modelu YN-600EX RT załatwił by sprawe bo co udało mi się wybadać to że poprzez ten nowy model lampy można kontrolować te które już mam czyli YN-568EX II.
    Niby tak, ale tylko wtedy, jeśli ta 600 będzie pracowała jako sterownik optyczny (zdalne muszą "zobaczyć" błyski sterujące) - to nie ma sensu.

  6. #1556

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    jestem w posiadaniu zacnych lampek Yongnuo YN 568EX II sztuk dwie zakupiłem wyzwalacz również Yongnuo YN-E3-RT i nigdzie niemoge się doczytać oprócz tego iż moge te lampy tym wyzwalaczem odpalić czy można w jakiś sposób te lampy za pomocą tego wyzwalacza kontrolować(ustawienia mocy, grupy,etc).
    Gratuluję zakupu
    Ten sterownik steruje tylko "radiowo", lampy 600-rt.
    Twoje lampy mogą być sterowane zdalnie, ale optycznie (błyskami), np. jedna 568 na aparacie jako sterownik, druga zdalna.
    Inna możliwość to dokupienie sterownika radiowego 622-tx, i dwóch odbiorników 622; sterownik na sanki, lampy na odbiorniki i masz wyzwalanie plus sterowanie.

    I czy zakup najnowszego modelu YN-600EX RT załatwił by sprawe bo co udało mi się wybadać to że poprzez ten nowy model lampy można kontrolować te które już mam czyli YN-568EX II.
    Niby tak, ale tylko wtedy, jeśli ta 600 będzie pracowała jako sterownik optyczny (zdalne muszą "zobaczyć" błyski sterujące) - to nie ma sensu.


    ale w takim razie czy jest jakakolwiek mozliwosc dokupienia radiowych wyzwalaczy co bym nie musiał odsyłać tego sprzętu?
    tak naprawde zwiodła mnie nazwa wireless, a to zwykła fotocela wychodzi na to.
    dzieki za odp, szukam tej informacji od niemalze 5 dni i nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

    czy lepiej odesłać i nie zawracać sobie du...y?
    jeśli odesłać to jakie wyzwalacze najlepiej by się sprawdziły, opcja jest taka że wpakuje te lampy do softboxa i szukam takiego wyzwalacza co by pozwolił mi na zmiane mocy lamp bez ciągłego otwierania tej parasoli(softboxa)
    jakaś sugestia?

    dzięki wielkie raz jeszcze
    Ostatnio edytowane przez Zaykoski ; 18-11-2014 o 02:11 Powód: edytuje bo lubie

  7. #1557
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    tak naprawde zwiodła mnie nazwa wireless, a to zwykła fotocela wychodzi na to.
    W 568II? Nie, nie "zwykła fotocela", tylko bezprzewodowe sterowanie, łącznie z ETTL, HSS itd. Tylko nie radiowe, ale poprzez odpowiednio kodowane serie błysków ze sterownika (lampy mającej funkcję sterownika lub "pudełka" ST-E2)

    jakie wyzwalacze najlepiej by się sprawdziły, opcja jest taka że wpakuje te lampy do softboxa i szukam takiego wyzwalacza co by pozwolił mi na zmiane mocy lamp bez ciągłego otwierania tej parasoli(softboxa)
    Jak wyżej, 622-tx (jeśli ma być wygodnie) i 622 (pod lampy)

  8. #1558

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Dzieki wielkie
    Niebywała to pomoc dla mnie
    Pzdr

  9. #1559

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Witam wszystkich, mam też problem z YN568II. Mam canon 500d i wspomniane YN568II czy aby sterować bezprzewodowo wystarczy, że dokupię 1 wyzwalacz yn622, czy do lampy też muszę dokupić odbiornik. Zmylił mnie właśnie fakt, że w opisie lampy jest napisane "Kompatybilność z bezprzewodowymi systemami wyzwalania Canon / Nikon"

  10. #1560
    Bywalec Awatar feder
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Odpowiedź masz dwa posty wyżej
    Kiedyś miałem EOSa 350d z kitem...

Strona 156 z 175 PierwszyPierwszy ... 56106146154155156157158166 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •