Strona 116 z 175 PierwszyPierwszy ... 1666106114115116117118126166 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 151 do 1 160 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1151
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie

    Hi...
    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Nowe rf 603 mają przeniesienie ttl dla lampy która jest" na aparacie", więc możesz sobie normalnie pracować w TTl, poza kontrą Ewentualnie, chyba można podpiąć nadajnik za pomocą kabla do gniazdka Pc w lampie, która będzie na aparacie
    Pojawiła się jakaś nowa wersja ? Bo ta którą mam nie przenosi ze stopki na lampę TTL'a na aparacie.

    Pozdrawiam...
    Ostatnio edytowane przez 4kwiatek ; 13-09-2011 o 20:07

  2. #1152
    Bywalec Awatar jaceksw
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Jacek ale pewnie w pokoju nie ma pełno ludzi Jak robiłem testowe foty czy lampa pali z bliska i bez ludzi to paliła normalnie, jednak testy testami a przy zdjęciach była kiszka.
    Ludzie to akurat są ale lampy się "widzą"

    J.

  3. #1153
    Bywalec Awatar maki1000
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    41
    Posty
    148

    Domyślnie

    Czy youtungo rf-602 zadziałają w takiej konfiguracji:
    Lampa na body tak żeby działał ettl i wspomaganie af, nadajnik na kabelku synchro tak żeby nie blokował stopki. Odbiornik do lampy doświetlający drugi plan.

    Czyli pierwszy plan doswietlany w ettl a druga lampa doswietlajaca tlo lub z filtrem żelowym jako kolorowe wypełnienie tla. Zadziala to ?
    Ostatnio edytowane przez maki1000 ; 14-09-2011 o 20:25

  4. #1154
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4kwiatek Zobacz posta
    Hi...


    Pojawiła się jakaś nowa wersja ? Bo ta którą mam nie przenosi ze stopki na lampę TTL'a na aparacie.

    Pozdrawiam...
    http://forum.optyczne.pl/printview.p...44dc18ddaa457b
    "Do tego metalowa stopka, ze stykami mającymi umożliwiać przenoszenie danych TTL do lampy zamocowanej na urządzeniu w stopce aparatu (więcej na ten temat poniżej)."
    Osobiście nie mam tych nadajników, ale tutaj pisze wyraźnie że lampa która jest wpięta w nadajnik pracuje w TTL

  5. #1155
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    http://forum.optyczne.pl/printview.p...44dc18ddaa457b
    "Do tego metalowa stopka, ze stykami mającymi umożliwiać przenoszenie danych TTL do lampy zamocowanej na urządzeniu w stopce aparatu (więcej na ten temat poniżej)."
    Osobiście nie mam tych nadajników, ale tutaj pisze wyraźnie że lampa która jest wpięta w nadajnik pracuje w TTL
    Pozwolę sobie zacytować ze wskazanej przez Ciebie recenzji...

    Ostatnia rzecz którą sprawdziłem, to wyzwalanie lampy przez odbiornik w sankach aparatu. Niestety spotkał mnie tu zawód - zarówno EX580 II jak i nissin di622 ustawione w tryb eTTL odpalały za każdym razem z pełną mocą.

    Zwracam też uwagę że na zdjęciach widać że od strony lampy brakuje jednego pinu. Co ciekawe - na stronie producenta jest zdjęcie gdzie ten brakujący pin jest .

    Mam RF-603 - do lampy nie przenosi TTLa - nie pozwala też na wzbudzenie wspomagania AF. Działa za to budzenie lamp z uśpienia. Jako ciekawostkę zauważę tylko że w LV nie działa sterowanie lampami innymi niż ETTL . Spotkał mnie ostatnio z tego powodu straszny zawód .

    Pozdrawiam...

  6. #1156
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4kwiatek Zobacz posta
    Pozwolę sobie zacytować ze wskazanej przez Ciebie recenzji...

    Ostatnia rzecz którą sprawdziłem, to wyzwalanie lampy przez odbiornik w sankach aparatu. Niestety spotkał mnie tu zawód - zarówno EX580 II jak i nissin di622 ustawione w tryb eTTL odpalały za każdym razem z pełną mocą.

    Zwracam też uwagę że na zdjęciach widać że od strony lampy brakuje jednego pinu. Co ciekawe - na stronie producenta jest zdjęcie gdzie ten brakujący pin jest .

    Mam RF-603 - do lampy nie przenosi TTLa - nie pozwala też na wzbudzenie wspomagania AF. Działa za to budzenie lamp z uśpienia. Jako ciekawostkę zauważę tylko że w LV nie działa sterowanie lampami innymi niż ETTL . Spotkał mnie ostatnio z tego powodu straszny zawód .

    Pozdrawiam...
    Przyznaje, że testu nie doczytałem do końca, szukałem tylko tej informacji którą zacytowałem bo byłem pewien z czytanych opisów na aukcjach, że przenosi Chciałem kupić ten wyzwalacz żeby świecić na sali weselnej no ale jak widzę sobie nie poświecę. Dzięki:-P

  7. #1157

    Domyślnie

    Mam pytanie do posiadaczy Pixel King. Czy ta funkcja "Wsparcie podświetlania autofokusa" oznacza, że nadajnik ma wspomaganie autofokusa podobne jak w lampach? Planuje przeskoczyć z transmitera ST-E2 na radiowe wyzwalacze, ale jednocześnie nie chciałbym stracić wspomagania autofokusa.
    D3

  8. #1158
    Bywalec
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała/Ustroń
    Wiek
    44
    Posty
    160

    Domyślnie

    Tak nadajnik zamontowany w sankach na aparacie dysponuje białą diodą która oświetla wybrany punkt AF. Nie wiem czy każdy bo robię na centralnym i tam patrząc przez wizjer widzę białą wiązkę na fotografowanym obiekcie.

    50D, EF-S 15-85 IS, 70-200 F4 L IS, Kenko 1,4x MC DG, Σ 20/1,8, EF 35/1,4 L, EF 85/1,8, Metz 58 AF-2, Metz 50 AF-1, pixel king 1+2

  9. #1159

  10. #1160
    Dopiero zaczyna Awatar Skarabeus
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    zachodnie rubieże
    Posty
    24

    Domyślnie

    Podobno Pixel King
    Nie wspiera systemu bezprzewodowego dla lamp błyskowych Canon.
    Co to znaczy? Czy "master" odpalany przez PK nie wyzwoli "slavów"?

Strona 116 z 175 PierwszyPierwszy ... 1666106114115116117118126166 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •