Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Soft do RAWów - DPP Lightroom ito

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Testowy raw jest tu: http://monitory.mastiff.pl/temp/170P6817.ZIP [11MB].
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Można sobie w "Camera Calibration" poustawiać własne ustawienia.
    Wsparcie techniczne Adobe mówi to samo. Widać, bez fotografowania "chartów" się nie obędzie.

    PS. Ktoś chce polską lokalizację do LR 1.31? Wersja beta, wszelkie poprawki zgłaszać do adobe@techsupport.pl
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 05-02-2008 o 12:48 Powód: Automerged Doublepost
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #32
    Bywalec Awatar smartb
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    59
    Posty
    110

    Domyślnie

    Tom01 ja tak miałem po zmianie monitora i w Rawshooterze, w którym pozostał profil starego monitora (preferences-general-using monitor profile). Całą sesję obrobiłem pięknie wywołałem do jpega, a na drugi dzień niespodzianka-fiotet na twarzach. Nowy monitor oczywiście wcześniej był zainstalowany, nowe profile wybrane i ustawione, jako domyślne. Tylko w tym nieszczęsnym Rawshooterze pozostał stary profil monitora. Najgorzej,że nadal rawshooter czyta tylko profil starego monitora (nie widzę możliwości zmian nazwy używanego profilu). jedyne, co mogłem zrobić to przekalibrowałem stary profil i trochę pomogło, ale nadal jpegi po wywołaniu mają nieco inną kolorystykę niż w rawshooterze. Może lightroom ma podobnie, bo część technologii przejął z pixmanteca
    20D + 7D + 5DMK4 + 24-70/2,8LII, 70-200/2,8LIS, Art35/1,4, Art85/1,4, 430EX, 580EX, 055PROB+029

  3. #33
    Dopiero zaczyna Awatar daniello
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    44
    Posty
    27

    Domyślnie

    Odgrzeję stary wątek by nie zakładać nowego.
    Powiedzcie mi jedną rzecz:
    pobawiłem się wczoraj C1 i DPP i jpg z Rawa zajmuje prawie tyle samo miejsca na dysku co Raw 10-12mb. Pytanie po co???
    Wie ktoś jak zrobić żeby wywołany raaw do jpg miał tyle samo co z aparatu 3-4mb???

  4. #34
    Dopiero zaczyna Awatar Renia239
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    32

    Domyślnie

    W DPP jest suwak jakości który przesuwając w lewo w oknie przekształcania powoduje zmianę jakości a tym samym wielkości pliku. Pozatym w zależności do jakich celów potrzebujem jpg możesz zmniejszyć rozdzielczość dpi (firmowe ustawienia to 350). W CS2 możesz zmienić wielkość zdjęcia w funkcji wielkość obrazka (ustalsz sobie parametry jakie Ci są potrzebne) lub w funkcji zachowaj dla WEBa tam również możesz się pobawić.
    Canon EOS 5D, Canon EOS 40D, Canon 50/1.4, Canon 85/1.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 24-105L, Canon 17-40L,Tamron 28-75/2.8,580 EXII

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daniello Zobacz posta
    Wie ktoś jak zrobić żeby wywołany raaw do jpg miał tyle samo co z aparatu 3-4mb???
    DPP: ustawienie kompresji JPEG: 8
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Renia239 Zobacz posta
    Pozatym w zależności do jakich celów potrzebujem jpg możesz zmniejszyć rozdzielczość dpi (firmowe ustawienia to 350).
    Wartość DPI nie ma znaczenia. Możesz wpisać i 1'000'000 i patrząc na zdjęcie nie będzie żadnej różnicy tak samo w wielkości pliku.
    Jak napisał EWG, kompresja ustawiona na 8 dalej rozmiar pliku zbliżony do jpega z aparatu.

  7. #37
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    WROCLOVE
    Wiek
    43
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Soft do RAWów - DPP Lightroom ito

    Mam pytanie, jak sensownie zmienić kolory w picture style mając passport color checker?, czy zmiany muszą być wykonywane na oko i jakie zdjęcie z checkerem powinno posłużyć do modyfikacji kolorów w PSE, chodzi mi o warunki (WB).

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •