Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Soft do RAWów - DPP Lightroom ito

  1. #11
    plodz1
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DoMiNiQuE Zobacz posta
    Wydaje Ci sie. Na poczatku przez chwile wyswietlany jest obraz z zaszytego jotpega i po chwili konkretny obraz z RAW. To nie jest zadna autokorekta.
    Hmm jeżeli masz rację to czy w takim razie DPP robi swoją autokorektę? Czy też DPP pokazuje zdjęcie z ustawieniami RAW z aparatu a lightroom bez ustawień RAW ?
    Plodz1

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plodz1 Zobacz posta
    Hmm jeżeli masz rację to czy w takim razie DPP robi swoją autokorektę? Czy też DPP pokazuje zdjęcie z ustawieniami RAW z aparatu a lightroom bez ustawień RAW ?
    Plodz1
    Nie mam pojecia, nigdy nie uzywalem tego dziwnego programu

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    DPP pokazuje z ustawieniami z aparatu .

  4. #14
    plodz1
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DoMiNiQuE Zobacz posta
    Nie mam pojecia, nigdy nie uzywalem tego dziwnego programu
    Więc, kieruję to pytanie do osób które znają obydwa programy.
    Mam wrażenie że osoby tutaj przedkładają bezużyteczną gadaninę nad rzeczową jakąś poradę.

    Pozdrawiam
    Plodz1

  5. #15
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plodz1 Zobacz posta
    ...
    Mam wrażenie że osoby tutaj przedkładają bezużyteczną gadaninę nad rzeczową jakąś poradę.....
    Już miałem odpowiadać ale po tym powyższym poczekam .......

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    :-? no typ jest wyjatkowo roszczeniowy i bezczelny ....

  7. #17
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plodz1 Zobacz posta
    Mam wrażenie że osoby tutaj przedkładają bezużyteczną gadaninę nad rzeczową jakąś poradę.
    http://rtfm.killfile.pl/#brak_odpowiedzi

    A tego typu podsumowanie uwazam za ponizej poziomu wobec osob na forum ktore mimo takich "slicznych" podziekowan jednak marnuja swoj wolny czas i probuja pomoc. Albo sie zmien albo szukaj pomocy gdzie indziej, najlepiej platnej, gdzie bedziesz mial prawo stawiac takie wysokie wymagania.

    Btw tez chcialem cos napisac i sprobowac pomoc, ale przy takiej zachecie jak powyzej ... po prostu nie chce mi sie.

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    47
    Posty
    169

    Domyślnie

    Kolory RAWów z DPP są dokładnie takie same jak w JPG z aparatu. Adobe Camera RAW produkuje inne kolory, dla mnie dużo gorsze. Jeśli chodzi o kolory skóry to ACR odpada całkowicie.
    _____________
    aparat Canon

  9. #19
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez David Zobacz posta
    .....Adobe Camera RAW produkuje inne kolory, dla mnie dużo gorsze. Jeśli chodzi o kolory skóry to ACR odpada całkowicie.
    Pogląd tyleż mocny co i nieprawdziwy. ACR po prostu trzeba umieć używać. ACR 4.0 jest wręcz rewelacyjnie dobry w kolorach skóry choć też trzeba umieć używać. DPP jest łatwiejszy w użyciu - robiony bardziej pod masowego usera. "Łatwiejszy" niekoniecznie znaczy "lepszy".

    EDIT: DPP jest produktem Canona specjalizowanym czy ukierunkowanym na canonowskie aparaciki. w ACR ustawienia trzeba sobie dopiero "wypracować"
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 04-05-2007 o 09:32

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    47
    Posty
    169

    Domyślnie

    Janusz Body napisał: Pogląd tyleż mocny co i nieprawdziwy.


    Być może. Ja u siebie np. w ACR CS2 muszę domyślnie zmniejszyć nasycenie do -10%. Poza tym na mój gust kolor skóry wychodzi zbyt różowy. Przy takiej samej temperaturze balansu bieli i domyślnych ustawieniach kolor skóry, a tym samym inne kolory, wychodzą jakoś takie nieprawdziwe, trochę za ciepłe. Np. czernie w DPP mają wartości np. R10 G10 B10, a te samo zdjęcie wywołane w ACR przy tym samym balansie bieli ma np. R20 G5 B15. Może to algorytmy, które pilnują balansu kolorów, a może Canon lepiej zna charakterystykę swojej matrycy i w swoim sofcie uwzględnia te charakterystyki.
    Generalnie mam mieszane uczucia. DPP jest szybki i moim zdaniem produkuje lepsze kolory (najbardziej zbliżone do oryginalnych jpgów z aparatu). ACR jest wygodniejszy i można więcej ze zdjęciem zrobić. Używam obu. Kiedyś więcej DPP, później ACR, a teraz znowu DPP
    W jednej rzeczy ACR bije na głowę DPP. Jak mamy przepalone w światłach zdjęcie do DPP nam już nie pomoże, a ACR potrafi wyciągnąć jeszcze dość dużo szczegółów z takich wypalonych obszarów.

    W ostatniej zakładce ACR "Calibrate" jest możliwość wyboru Camera Profile. U mnie jest ACR 2.4 i nic poza tym. Szukałem trochę kiedyś w sieci innego profilu, ale nic nie znalazłem poza jedną stroną. Były tam tablice podobne do tych tablic kolorów kodaka i zdjęcia przy różnych profilach. Testowane to było chyba na canonie 350 D i wyniki były obiecujące, ale tego profilu nie udało mi się ściągnąć. Myślę, że w tym ustawieniu jest zapisane mapowanie kolorów z canonowskiego (jak i innych) rawa. Chętnie bym potestował inne profile. Może ktoś ma takowe, albo wie skąd je ściągnąć? Najlepiej oczywiście za free :-)
    Ostatnio edytowane przez David ; 05-05-2007 o 18:52
    _____________
    aparat Canon

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •