Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Problemy z nowym 400D [BF, testy, cegiełki, itp]

  1. #1
    dzekoo
    Guest

    Domyślnie Problemy z nowym 400D [BF, testy, cegiełki, itp]

    Witajcie!

    W dwa dni temu przyszedł mój 400D (fotobasia) i 430EX (fotojoker). Rywalem był Nikon D40, ale zdecydował brak śrubokręta i cashback. Aparat mi się podoba, ale jestem smutny, bo:

    1. po zrobieniu kilku zdjęć zauważyłem, że prawa strona jest wyraźnie mniej ostra od lewej, nawet środek nie jest taki ostry jak lewa strona zdjęcia. Z tego co czytałem, kit po przymknięciu powinien być nawet niezły. Może jakaś soczewka jest źle zamocowana? Oby to nie matryca. Co o tym sądzicie? (zdjecia nieostro1 i nieostro2). Te zdjecia sa tylko przykładowe, widziałem ten efekt na innych, nawet na dywanie w pokoju. To nie jest problem z DOF.

    http://www.szn.vectranet.pl/~dzekoo/400d/

    2. Mój Kit + 400D ma straszny BF na krótkim końcu, około 8cm przy zdjeciu robionym z 50cm. Ostry jest dopiero ostatni słoiczek!
    bf_18mm_1.jpg
    bf_18mm_2.jpg
    bf_18mm_3.jpg
    Z lampa, bez lampy nie ma znaczenia. Wszystkie zdjecia ostrzone centralnym punktem, przy bf_55mm_1.jpg i bf_18mm_1.jpg, na "PFEFFER" - dokładnie na literki FF. Na 55mm jest dużo lepiej, może 0,6cm nieprzeszkadzającego BF.

    Nie wiem czy to problem body czy kita, za dwa dni potestuję na 18-55 kolegi. Chciałbym kupić Tamrona, a w przyszłości może 50 1.8, 70-200/4L, 85 1.8, ale jeśli to body ma BF, to mogą być cuda i nawet Zytnia nie wyreguluje (z Tamronem).

    3. Typowa przypadłość - niedoświetlenie, zdjęcia niedoswietlenie1 i niedoswietlenie2. To dokladnie 3 i 4 zdjecie zrobione na dworze drugie jest "nieostro2", wiec nie wiem jak czesto to bedzie wystepowac. Zrobilem "niedoswietlenie1", przekadrowalem - po 4 sekundach drugie. Dopiero w domu zobaczylem co wyszlo :-) Wiem, ze pod swiatlo, wiem, ze jest odblask na karoserii, ale IXUSem zrobilem 10tys zdjec i takiego nie mialem. Tak wiem, ze to kompakt i ma dawac ladne cukierkowe zdjecia, a lustrzanka pilnuje żeby nie prześwietlić, tylko, czy musi być nadgorliwa? ;-)

    Wiec na razie zamiast bawic sie aparatem, schowalem go do pudelka, bo moze bede musial go oddac. :-(

    Co radzicie? Oddać do sklepu (przesyłka i zakup w innym to około 200zł więcej). Oddać do serwisu (po tym co czytałem o Żytniej?). Może oddać sam obiektyw, kupowałem osobno obiektyw za 200, osobno aparat za 2299, chociaż przyszedł razem w pudle jako kit i z rachunkiem na 2499.

    Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
    Jacek.

  2. #2

    Domyślnie

    co by nie gadać to ad.1 i 2 sprawdź jak możesz na innym obiektywie, a ad.3 to pobaw się jeszcze ustawieniami pomiaru światła.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    ja tu mydło widzę a nie nieostrość...
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    A ja tu widze skopane testy. Test na BF/FF w domu np Czemu nie w piwnicy ? Wtedy mialbys BF 1 m - latwiej byloby ocenic.

    Prawa strona ostrzejsza od lewej czy inne takie ... no coz a jestes pewien ze to co fotografowales bylo dokladnie pod katem 90 stopni ?

    Test z puszkami moze MarkIII by przeszedl ... czemu sa tak blisko siebie ? Ide o zaklad ze na zdjeciu w ktorym sa daleko to srodkowy punkt AF objal ze 2-3 naraz i sobie zalosowal.

    Proponuje pofotografowac cos innego niz dywan i tablice testowe i zobaczyc jak to wychodzi. Ogladanie na max powiekszeniu tez bym omijal chyba ze kupiles aparat po to zeby wycinac cropy i onanizowac sie poszczegolnymi ostrymi pikselami.
    http://www.bykom-stop.avx.pl/

    Najnowsze fotografie cegiel znajdziesz w mojej galerii http://canon-board.info//showthread.php?t=11296

  5. #5

    Domyślnie

    Co do kita przeprowac na "dalszej nieskonczonosci" ten test ale podejrzewam ze bedzie to samo, bo i ja tak mam na kicie... Wyslalem to na zytnia ale odkrecili i przykrecili przednia soczewke i dalej to samo, mam tamrona i za bardzo sie tym nie martwie ale jak masz mozliwosc to zwroc caly zestaw. Co do BF i FF jak ci zaczna kalibrowac to sie calkeim rozkalibruje i przy kazdym nowym obiektywie bedziesz mial jazdy...

    Ja bym to cale zamienil...

  6. #6

  7. #7
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    Z pomiarem światła to niestety trzeba poznać sprzęt, a jak prawidłowo naświetlisz to i ostrość będzie Tak przynajmniej było ze mną. Pierwsze wrażenia były podobne. Poza tym nie płacz nad tym co widzisz na monitorze. Mnie się poprawiło samopoczucie jak zrobiłem kilka odbitek.
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Ostatnio mi czegoś brakowało na forum . Teraz już wiem - takich wątków .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9

    Domyślnie

    mozna sie smiac i wmawiac ze jest ok, ale jezeli chodzi o kita to jest uszkodzony i tyle...

  10. #10
    Coś już napisał Awatar CeErIOiKs
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Plock
    Posty
    76

    Domyślnie

    Fabrycznie wszystkie są uszkodzone :P
    A mydło dodaje tajwańczyk, obtłuszczonym palcem, przed pakowaniem
    5D Mk II - C17-40 4 L / C EF 24-70 mm F2.8 L / C EF 70-200 F2.8 L / V Sherpa 600 / Lowepro CompuTrekker AW
    Panasonic DMC-LS80 / 2 x 2 GB SD
    Criodesign.pl - Crio Art Design

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •