Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: #33 Zrób to sam - kopiowanie cyfrowe slajdów i negatywów

  1. #11
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Na allegro znalazłem coś takiego.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  2. #12

    Domyślnie reprodukcja

    Ja wykorzystuję do reprodukcji powiększalnik. Głowicę ustawiam poziomo, wykręcam z niej obiektyw, aparat z zestawem makro na statyw . Negatywy lub slajdy ładuję do powiększalnika, włączam żarówkę i do roboty.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Saurus
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    okolice Łodzi
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Ja używam EF 100/2.8 Macro podpiętego do cyfrowego body, na nim za pomocą redukcji odwrotnego mocowania 58/42 ruski mieszek na M42 (dla regulacji oddalenia filmu i ochrony przed odblaskami), na drugim końcu mieszka plastikowa ramka na slajdy wycięta tak, aby film można było poprzez nią bezpiecznie przesuwać. Naświetlanie na tle niebieskiego LCD pomaga usunąć zafarb kolorowego negatywu Fotki konstrukcji jestem w stanie dostarczyć najwcześniej za tydzień, ale tu efekt ostateczny (Superia XTRA 400):


    Saurus

    Prawo Murphy'ego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy"
    "Sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie" - Elbert Hubbart

    Galeria WWW

  4. #14
    Coś już napisał Awatar kiku1
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    48
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ja do kopiowania używam Jupitera 85/2 do niego podpięte 2 pierścienie macro i wszystko podpięte do cyfrowego body, z przodu mam założona kanalizacyjna rurę fi50 około 12 cm do której przumocowałem podstawkę z kawałka panela podłogowego dzięki czemu całoś stawiam na odwrócony powiększalnik z którego usunąłem obiektyw. Światło jest równomierne, kliszę przesuwa sie bez problemu, a ostrośc można ustawiac mieszkiem który posiada powiększalnik i obiektywem całośc spisuje się naprawde przyzwoicie.
    minus tego wszystkiego ? trzeba posiadac jakiś powiekszalnik
    350D + kit +pare szkieł M42
    moje foto

  5. #15
    Eroll
    Guest

    Domyślnie

    Chętnie przeczytałbym krok po kroku jak zrobić takie cacko

  6. #16
    depcius
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eroll Zobacz posta
    Chętnie przeczytałbym krok po kroku jak zrobić takie cacko
    http://www.dfv.pl/szkola-zaawansowani-foto.html?id=430

  7. #17

    Domyślnie

    odświerzam nieco wątek, bo chcialem sprobowac z tym wynalazkiem z tego linka
    http://www.dfv.pl/szkola-zaawansowani-foto.html?id=430

    mam 5d,

    pyt.1: czy wszystkie obiektywy nadadzą sie do 5d??
    Tessar 2.8/50,
    Domiplan 2.8/50,
    Helios 44-M 2/58,

    pyt2.: czy ktorys z nich wyjatkowo warto zakupic [czy to wszystko jedno]- oczywiscie z zalozeniem tylko takiego uzytkowania do kopiowania slajdow

    pyt.3. jakie pierscienie posrednie do makro? tzn autor pisze o komplecie pierscienie. Czy moze ktos mi wskazac tak aby zadzaialao z 5d, ww obiektywami + adapterem http://allegro.pl/item886921101_adap..._m42_w_wa.html

    dzieki
    Regulamin pkt8.Zakaz kryptoreklamy

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •