Strona 73 z 84 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 837

Wątek: Error 99 (err99)

  1. #721
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lllTomeklll Zobacz posta
    Witam, posiadam Canona EOS 450D. Jeśli chodzi o budowę techniczną aparatu jestem kompletnym laikiem. Parę dni temu po zrobieniu 2 zdjęć wyskoczył mi błąd er99. Wymieniłem baterię, obiektyw, cały czas to samo. Po wsadzeniu baterii (aparat jest oczywiście OFF) słyszę jak coś pracuje. Włączam go jest ten sam dźwięk i od razu wyskakuje err99. Wstawiam link do zdjęcia, które zrobiłem przed wyskoczeniem błędu.

    Na zdjęciu widać, że coś jest nie tak jeśli chodzi o 'hardware', lecz nie mam pojęcia co to jest, Przed wysłaniem do serwisu chciałbym wiedzieć z jakimi kosztami naprawy muszę się liczyć ponieważ nie wiem czy wysyłać teraz czy po wypłacie :/

    Z góry dzięki za pomoc.
    Zerwała się jedna lamela w migawce. Standardowe uszkodzenie w tych migawkach. Do wymiany cała migawka.

  2. #722

    Domyślnie

    U mnie też pojawia się ERR99 (40D) ale po ponownym włączeniu aparatu.
    Do czasu gdy nie wyłączy się i włączy ponownie wszystko jest OK.
    Pomaga otworzenie klapki na baterie lub karty CF.
    Znacie przyczynę takiego przypadku?
    Sytuacja taka jak na filmiku : http://www.youtube.com/watch?v=IcFhZawPsmg

  3. #723

    Domyślnie

    no to może mi pomożecie...
    5D po ostatniej sesji grzecznie poszedł do torby, teraz miałem pstrykać ślub, więc myślę przedmucham matrycę i..... koniec zabawy.... Lustro już się nie uniosło do czyszczenia ani nie otworzyła się migawka. ERROR 99 - niezależnie od podpiętego obiektywu czy bez niego ciągle to samo.
    Nic nie dały wyjmowania baterii, nawet podtrzymującej na noc ( i jej wymiany na nową ).
    Wciśnięcie spustu powoduje przymknięcie przesłony do zadanej dla zdjęcia ale nie powoduje już podniesienia lustra ani otworzenia migawki - zero reakcji.
    Listki migawki wyglądają normalnie, podniesienie paluchem lustra i próba pstryknięcia zdjęcia też nic nie daje.
    Dodatkowo potrafi się czasem przy tym zawiesić system.
    Próbowałem podmienić firmware - ale nie chce mi nadpisać tej samej wersji oprogramowania 1.1.1 - to normalne??? jest nowszy firmware do 5D od 1.1.1 ???
    Pozdrawiam
    Kris

  4. #724

    Domyślnie

    Dopadło i mnie.
    W pierwszy dzień foto-urlopu, no bo kiedy indziej?
    40D, 11tys pstryknięć, err99.
    Na obu akumulatorach error, bez karty - error, bez obiektywu - error.
    Live view? Nie działa - czarny ekran. Matryca?
    Jak wygląda matryca w cenniku na żytniej?
    pomocy...

    [edit]
    To nie matryca. Mechanizm lustra działa ok, migawka się nie otwiera. Tzn otwiera się ale niepoprawnie. Przy ustawieniu dłuższego naświetlania i tak otwiera się na ułamek sekundy. Spróbowałem przytrzymać ją z zewnątrz i matryca się odsłania. Widocznie dolna kurtyna się nie domyka, nie wiem...
    Drogo mnie to będzie kosztować? I ile w ogóle czasu zajmuje średnia naprawa na Żytniej? Uwijają się chłopaki?...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Sobiech ; 10-07-2011 o 14:15
    Ex-`pracownik` Canon Polska.
    • Canon 40D • Tamron 17-50 VC • Helios 58mm f/2 • Canon Deluxe 10 EG • REVUEtron c35s • Raynox DCR250 • 250, 500, 1000W •
    http://sobiech.deviantart.com
    http://NFSPlanet.pl

  5. #725
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    256

    Domyślnie

    11 tysięcy, czyli wymienią za darmo w ramach gwarancji. Ślij darmowo do CSI, załatwią w kilka dni sprawę.

  6. #726
    Awatar wolakus
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Elbląg
    Wiek
    44
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam takie nietypowe pytanie dotyczące ERR99. Czy możliwe jest aby uszkodzenie migawki komunikowane było err99? Miał ktoś tak, że wyskoczył mu err99 i w serwisie powiedziano, że to wina uszkodzonej migawki? Taki komunikat pojawia się na 300D mojego kolegi z podpiętym kitem 18-55 usm. Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj err99 pojawia się jak jest awaria szkła.. styki nie teges.. taśma walnięta itp.. Ale czy możliwe że to wina migawki? Dodam, że koleś nie ma możliwości sprawdzenia na innym szkle czy tak samo się dzieje. Z góry dzięki za info.
    __________________________________________
    30D + torba szkieł
    dominikwolski.carbonmade.com

  7. #727
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    wolakus mam wrażenie jakbyś w ogóle nie przeczytał nawet kilku stron wstecz...
    Error 99 jest często powodem uszkodzonej/padającej migawki.

  8. #728

    Domyślnie

    400D i EFS 17-85 wyskakuje error99 przy zakresie ogniskowych od 17 powiedzmy do 30 mm, powyżej do końca skali ogniskowych ok. Na ogniskowych od 17 do 30 nie działa przycisk przymykania przysłony. Powyżej 30 mm wszystko działa. Inne obiektywy działają poprawnie. Czy to może mieć coś wspólnego z migawką?

  9. #729

    Domyślnie

    Parę dni temu aparat (450d) zaczął robić mi tego typu zdjęcia:
    http://imageshack.us/f/834/img0675na.jpg/
    http://imageshack.us/f/823/img0678vi.jpg/

    Myślałam że coś stało się z obiektywem ale jak podczepiłam drugi wyskoczył mi Error 99.
    Więc wyłączyłam i włączyłam aparat, wyjmowałam i wkładałam baterie i nic. Teraz jak włączam aparat od razu wyskakuje błąd... w dodatku coś w środku chrupie hehe.
    Kompletnie nie znam się na sprawach technicznych związanych z aparatami, więc pytam co to może być? Czy to migawka tak jak w większości przypadków z tym błędem?

  10. #730

    Domyślnie

    Jak milo, bo mam identyczny problem jak kolezanka nade mna. 450d zaczal robic takie same zdjecia, z wielka plama. Stalo sie to w momencie gdy wyskoczyl mi komunikat o slabej bateri, i za chwile padlo. Pozniej jak naladowalem baterie, ciagle error 99 Odpialem obiektyw zeby sprawdzic czy dziala lustro ale nie moge tego sprawdzic bo nie moge nawet zdjecia zrobic. Migawka o ktorej pisaliscie wyzej nie wiem gdzie jest. Pytanie, gdzie jest serwis najblizszy mojej okolicy do ktorego moge to zawiezc i ile najwiecej za takei cos moge sie spodziewac? Mieszkam w Ostrzeszowie, poludniowy kraniec wielkopolski. Poznan
    albo Wroclaw mi to zrobia?;>
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Po dokladnym obejrzeniu stwierdzam ze migawka sie nie otwiera Podnioslem lustro, i gdy wlaczam aparat i wylaczam to slychac dzwiek jakby silniczka, 2 krotkie dzwieki. W tym czasie migawka wybrzusza sie delikatnie i wraca do normalnego stanu, ale nie otwiera sie. Tak jakby chciala ale nie mogla. Wracajac do poprzedniego pytania, gdzie we wroclawiu lu poznaniu mi to zrobia i przede wszystkim za ile bo jestem po kupnie obiektywu, w portfelu pusto
    Ostatnio edytowane przez d.lisek ; 24-08-2011 o 08:48 Powód: Automerged Doublepost

Strona 73 z 84 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •