Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Wątek: Jaka karta graficzna

  1. #1
    Nazir
    Guest

    Domyślnie Jaka karta graficzna

    Witam

    Karta do obrobki zdjec to tez sprzet

    No wlasnie, jaka karte graficzna wybrac do obrobki zdjec.
    Do tej pory uzywalem Matroxa G400, rewelacja jak dla mnie, ale trzeba isc z postepem.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Praktycznie bez znaczenia.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nazir
    Witam

    Karta do obrobki zdjec to tez sprzet

    No wlasnie, jaka karte graficzna wybrac do obrobki zdjec.
    Do tej pory uzywalem Matroxa G400, rewelacja jak dla mnie, ale trzeba isc z postepem.
    Imo rewelacyjna karta i do obrobki zdjec wiecej Ci nie potrzeba
    Zreszta przewinelo sie juz kilka podobnych watkow na forum.
    Ostatnio edytowane przez DoMiNiQuE ; 29-01-2007 o 00:49

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Zodiakalny Rak
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    411

    Domyślnie

    oto jeden pozdrawiam,
    z pozdrowieniami "69"

  5. #5
    Nazir
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Praktycznie bez znaczenia.

    Nie bardzo sie z tym zgodze, no chyba ze robisz zdjecia z urlopu to moze i bez znaczenia. Jesli zdjecia maja isc na wystawe lub do druku w wiekszym formacie zapewniam Cie ze mo to znaczenie i nawet duze. Patrzac po polkach sklepowych to wlasciwie jest wybor tylko pomiedzy Redeonem i nVidia.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nazir
    Nie bardzo sie z tym zgodze, no chyba ze robisz zdjecia z urlopu to moze i bez znaczenia. Jesli zdjecia maja isc na wystawe lub do druku w wiekszym formacie zapewniam Cie ze mo to znaczenie i nawet duze. Patrzac po polkach sklepowych to wlasciwie jest wybor tylko pomiedzy Redeonem i nVidia.
    Serio ? A potrafisz wyjasnic jakie to duze znaczenie ma karta w obrabianiu wiekszych zdjec ?

    I gwoli scislosci ostatnie zdanie powinno brzmiec "Patrzac po polkach sklepowych to wlasciwie jest wybor tylko pomiedzy Ati i nVidia"
    http://www.bykom-stop.avx.pl/

    Najnowsze fotografie cegiel znajdziesz w mojej galerii http://canon-board.info//showthread.php?t=11296

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nazir
    Jesli zdjecia maja isc na wystawe lub do druku w wiekszym formacie zapewniam Cie ze mo to znaczenie i nawet duze.
    Kurcze, niestety większych niż A2 nie robiłem, więc nie zauważyłem różnicy. A radziłem sobie m.in. z wbudowanym w lapka geforcem...
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  8. #8
    Nazir
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McKane
    Serio ? A potrafisz wyjasnic jakie to duze znaczenie ma karta w obrabianiu wiekszych zdjec ?

    I gwoli scislosci ostatnie zdanie powinno brzmiec "Patrzac po polkach sklepowych to wlasciwie jest wybor tylko pomiedzy Ati i nVidia"
    Tutaj odnosiłem się do odwzorowania kolorów kolego i uwazam np. ze taki stary Matrox bije na głowę nVidie. Nie sadze zeby w komputerach dedykowanych do prac DTP na wysokim poziomie byly wlasnie nVidie.

    Sugerujac sie twoja kąsliwoscia twoje powinno brzmiec:

    "A potrafisz wyjasnic jak duze znaczenie ma karta w obrobce wiekszych zdjec"

    Moje natomiast:

    "Spogladajac na polki sklepowe ..."

    Ale nie robmy sobie zlosliwosci, chociaz to takie zakorzenione w polskiej tradycji

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nazir
    Tutaj odnosiłem się do odwzorowania kolorów kolego i uwazam np. ze taki stary Matrox bije na głowę nVidie. Nie sadze zeby w komputerach dedykowanych do prac DTP na wysokim poziomie byly wlasnie nVidie.
    A skąd wiesz że Matrox odwzorowuje poprawnie kolory ??? I że Twój monitor poprawnie je wyświetla ?? Masz zrobiony profil dla monitora ? To że obraz ma Matroxie wygląda lepiej niż z Nvidii nie ma żadnego związku z poprawnością wyświetlania kolorów przez kartę...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nazir
    Tutaj odnosiłem się do odwzorowania kolorów kolego i uwazam np. ze taki stary Matrox bije na głowę nVidie. Nie sadze zeby w komputerach dedykowanych do prac DTP na wysokim poziomie byly wlasnie nVidie.
    No wiec stacje graficzne dedykowane do prac DTP najczesciej wyposazane sa w Nvidie Quadro Budzetowe wersje maja z tego co widzialem Matroxy ale to zalezy od konkretnego producenta.

    Prawda jest taka ze w tej chwili nie ma znaczenia jaka wlozysz karte (nawet do profesjonalnych zastosowan). To co piszesz o kolorach dotyczy starych jak swiat kart Nvidii. To jest juz archeologia komputerow. Obecnie obraz wyswietlany przez te tansze karty (bez znaczenia czy Ati czy Nvidia) jest nieporownywalnie lepszy od tego co oferowaly kilka lat temu. Nie oszczedza sie juz na filtrach itp co kiedys bylo uciazliwe gdyz trzeba bylo je wylutowywac.

    Niektorzy twierdza ze obecne karty Ati daja bardziej nasycone kolory. Ja przekladajac kilkanascie modeli roznych kart faktycznie odnioslem podobne wrazenie. Prawda jednak najczesciej jest taka ze to nie o karte chodzi a o kalibracje monitora i na niej lepiej zebys sie skupil.


    Cytat Zamieszczone przez Nazir
    Sugerujac sie twoja kąsliwoscia twoje powinno brzmiec:

    "A potrafisz wyjasnic jak duze znaczenie ma karta w obrobce wiekszych zdjec"

    Moje natomiast:

    "Spogladajac na polki sklepowe ..."

    Ale nie robmy sobie zlosliwosci, chociaz to takie zakorzenione w polskiej tradycji
    Mnie nie chodzilo o poprawianie budowy Twoich zdan (bo tego zakazuje regulamin) a po zmiane "Radeon vs Nvidia" na "Ati vs Nvidia"
    Ostatnio edytowane przez McKane ; 22-08-2006 o 16:09
    http://www.bykom-stop.avx.pl/

    Najnowsze fotografie cegiel znajdziesz w mojej galerii http://canon-board.info//showthread.php?t=11296

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •