Strona 10 z 48 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 478

Wątek: jak przedłużyć off-shoe do 2-3m. ?

  1. #91
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    15

    Domyślnie

    witam,
    Po przeczytaniu całego wątku widzę że patentów nie brakuje
    Najbardziej podoba mi się rozwiązanie piast9 (odmieniamy nicki? ) wymagające więcej zabawy - gratuluje!!

    Ja natomiast mam pytanie co do tego zamiennika z allegro (linki nie działają - polecam archiwizatory aukcji) i tego: http://www.foto-tip.pl/sklep/product...oducts_id=1034 (możliwe że to to samo): Czy jest możliwość wpięcia tej kostki na którą zakłada sie lampe w kostkę na lampie? Chodzi o sytuacje w których żeby mieć chwilowo wolne ręce zakładamy lampę na aparat przez wpięcie kostki w kostkę.

  2. #92
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Brzozów
    Wiek
    51
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam.Znalazłem coś takiego.Co myślicie na ten temat?- http://allegro.pl/item427819964_kabe...580_ex_ii.html

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Hm.... Wygląda ciekawie Kabelki przyzwoitej długości i ten rozdzielacz... I cena... Ale jak to działa dowie się dopiero ten, który to kupi
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  4. #94
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    A oto i mój kabelek:


    Nie bawiłem się w żadne rozbieranie tylko przeciąłem nożyczkami na pół i założyłem wtyczkę i gniazdo PS2, takie jak do klawiatury, po 1,5 zł za sztukę.


    Do tego przedłużacz do klawiatury 10 metrów. Kosztował chyba 8 złotych.

    I całość razem śmiga jak na obrazku

  5. #95
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Zmontowałem zestaw z lampa i parasolką. Zobaczymy co da się z tego wycisnąć w plenerze.


  6. #96
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    No to jeszcze taki wynalazek, softbox 60x90cm



    580exII w 'M', pełna moc. Da się z tego wycisnąć tyle:

    ISO100, f/16, 1/200s

  7. #97
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    ...
    Jak tez mam cos takiego, ale solidniejsze wtyczki (cos jak kiedys przy gramofonach/magnetofonach). Mialem wczensiej takie jak twoje, ale sie rozlaczaly i cos tam nie kontaktowalo z czasem.
    Kabel w srodku ekranowany - ma 5m dlugosci, dziala bardzo dobrze jak masz jedna lampe na ETTLu. Ale jak chcesz ta lampa pracowac jako master, albo jeszcze lepiej uzywac jako jako master (do 3 innych EiXsow) ale z wylaczonym blyskiej glownym. To na 5D juz sie kaszani, raz jest, raz walnie cala moca. Na razie skrocilem wstawke do 4 metrow, moze transmisja bedzie lepiej chodzic.

    Sprawdz sobie jak dziala master na tak dlugim kablu + 2 slave-y.
    I daj znac, moze kabel od klawiatury lepszy. niz ten co mam.

  8. #98
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Jak tez mam cos takiego, ale solidniejsze wtyczki (cos jak kiedys przy gramofonach/magnetofonach). Mialem wczensiej takie jak twoje, ale sie rozlaczaly i cos tam nie kontaktowalo z czasem.
    Kabel w srodku ekranowany - ma 5m dlugosci, dziala bardzo dobrze jak masz jedna lampe na ETTLu. Ale jak chcesz ta lampa pracowac jako master, albo jeszcze lepiej uzywac jako jako master (do 3 innych EiXsow) ale z wylaczonym blyskiej glownym. To na 5D juz sie kaszani, raz jest, raz walnie cala moca. Na razie skrocilem wstawke do 4 metrow, moze transmisja bedzie lepiej chodzic.

    Sprawdz sobie jak dziala master na tak dlugim kablu + 2 slave-y.
    I daj znac, moze kabel od klawiatury lepszy. niz ten co mam.
    Mam normalne 3 lampy studyjne z regulacją mocy, porządne softboxy, strumienice, słoneczko, wrota, radiowy wyzwalacz itd. ale to jest inna bajka, ten zestaw nie zastąpi studia, nie w takim celu go zrobiłem. Chodziło mi o coś mobilnego co można zabrać bez rozkładania do samochodu, pojechać w plener albo jakieś ciekawe wnętrza i nie targać 10 kilo sprzętu, godzinę rozkładać a potem szukać źródła zasilania. Myślę że taki softbox + blenda + wykorzystanie światła zastanego w zupełności wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 11-11-2008 o 21:33

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 052

    Domyślnie

    A czy mozesz dla mnie sprawdzic jak masz mozliwosc jak dziala na tym - master + chociaz jeden EX jako slave w ETTLu.
    To ze mobilne to wiadomo i mozna zabrac to do kogos i nie potrzebuje 230V. W ogole kiedys zeby robic fotki w stylu studyjnym bylo tylko ISO 100 na kliszy i potezne lampy. Teraz jest ISO 800 i filozofia pracy z blyskiem nieco sie zmienia.

  10. #100
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    A czy mozesz dla mnie sprawdzic jak masz mozliwosc jak dziala na tym - master + chociaz jeden EX jako slave w ETTLu.
    Niestety nie posiadam drugiej lampy, ale przy okazji sprawdzę dla zaspokojenia własnej ciekawości.

Strona 10 z 48 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •