Strona 46 z 48 PierwszyPierwszy ... 364445464748 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 478

Wątek: jak przedłużyć off-shoe do 2-3m. ?

  1. #451
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    No jak tak, to takk! Ja też pociąłem przedłużacz i połączyłem kabelki. Lutowanie tego wszystkiego we wtyczkach mogłoby doprowadzić do epilepsji

  2. #452
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Kraków / Rzeszów
    Wiek
    35
    Posty
    28

    Domyślnie

    kupilem zamiennik OC-E3 dlugosci podobno do 2m. Ze wzgledu na to ze robie zdjecia np na imprezach w miescie to dobrze miec lampe w zasiegu reki czyli dlugosc w skreceniu w zupelnosci wystarczy. Przydalaby sie natomiast mozliwosc zmiany dlugosci przedluzki bez koniecznosci kupowania nowej na kablu prostym. Zastanawiam sie wiec czy moj pomysl da sie wprowadzic w zycie. Chodzi o to zeby z jednej strony uciac kabel i przylutowac 2 koncowki PS/2 w taki sposob zeby w razie potrzeby uzycia krotkiego, zwijanego kabla tylko spiac wtyczki ze soba a gdy potrzebny jest dlugi kabel to po dokupienia np. 5m prostego kable PS/2 poprostu podlaczyc go pomiedzy skrecany kabel a luzna stopke. Nie jestem specjalista dlatego nie wiem czy takie polaczenie bedzie dzialac bez problemow i czy bedzie stabilne. Przynajmniej dla mnie bylaby to przydatna opcja Co o tym myslicie?

    taki schemat o co mi chodzi walnalem ;-)
    http://img155.imageshack.us/img155/8781/kabel.jpg
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    przepraszam za rozwalenie forum, myslalem ze zmniejszylem do 800px :/
    Ostatnio edytowane przez Vitez ; 27-07-2010 o 07:34

  3. #453
    Dopiero zaczyna Awatar matefusz
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    49

    Domyślnie

    Przecież ten cały temat jest właśnie o tym

  4. #454
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Kraków / Rzeszów
    Wiek
    35
    Posty
    28

    Domyślnie

    wiem ale takiego polaczenia nie znalazlem w calym temacie ;-)

  5. #455
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Parę postów wyżej masz napisane, że odradzamy wlutowywanie samych rozbieralnych końcówek PS/2 bezpośrednio w OC-E3, bo są kiepskiej jakości. Kup dwa przedłużacze - najkrótszy jaki jest i taki jaki potrzebujesz. Najkrótszy utnij w pół, czy tam 5-10 cm za końcówkami i wlutuj kabel w kabel (niebieski w OC-E3 - masa).

    Cały wątek jest właśnie o takim połączeniu...

  6. #456
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Mam tak, tylko że cięte na środku i wtyczki nie przylutowywane, tylko przedłużacz PS/2 przecięty i skręcone żyły.

  7. #457
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie

    Z tymi przedłużaczami PS/2 to czasem kicha jest - zepsułem kabelek off-shoe sprawdzając kilka razy co nie działa a to okazało się, że przedłużki PS/2 czasami nie kontaktowały.
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

  8. #458
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    To może ja mam takiego farta, że mi wtyczki działają. Owszem, czasami też coś nie zaskoczy za pierwszym razem, rzadko się to zdarza, ale wystarczy wtedy wpiąć jeszcze raz przedłużacz i już działa.

  9. #459
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    Żeby tego uniknąć proponuję zalutować kabel na stałe no 10m, ale nie byle jaki tylko jakiś sterowniczy. Wtedy nie ma mowy o jakimś "niekontakcie".
    Jak komuś potrzeba to 20m, nie sądzę aby było mało. Co za różnica czy korzystamy z 3m czy 20m, kabel zawsze możemy ułożyć przy statywie.

    Owszem przedłużacze PS/2 są rozwiązaniem, ale takie rozwiązanie jest tak dobre jak najsłabsze jego ogniwo, czy 5 styków które narażone są na wycieranie, zabrudzenia itd.

    Chińskie zamienniki są już tak tanie, że można sobie kupić nawet 3 sztuki i kombinować z różnymi długościami przewodów, więc jak ktoś zrobi sobie 10m a drugi 20 to jak się połączy to będzie 30m.

    I proszę niech nikt nie piszę że używa dłuższych.

  10. #460
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    10m jest tak na styk z 70-200 na FF, jeżeli chodzi o modelkowe. Czyli z czterysetą na cropie te 30m by się przydało...

    No i w sporcie czasami szerszy kadr z 70-200 też jest mile widziany, więc też by się przydało :P

    2x10m jest optymalne

Strona 46 z 48 PierwszyPierwszy ... 364445464748 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •