Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Monitory, stanowiska z monitorami - luźne rozmowy

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 403

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    A ja tam, z braku miejsca, dwóch monitorów nie mam, i przynajmniej sam sobie łba nie ukręcę

    Mam jeden 27" 2560x1440 i wystarcza. Nie potrzebuję palet, ani innych aplikacji, na innym monitorze, bo robiąc w Photoshopie palety sobie mogę wyłączyć i włączyć z klawiatury. Nie używam photoshopowej przeglądarki plików, bo od tego mam FastStone, w którym jednym klawiszem otwieram plik w Photoshopie, albo serię plików, a dwoma klawiszami każdą inną aplikację graficzną, i dzieje się to migusiem. W ogóle każdą robotę zaczynam od FastStone i otwieram spod niego plik w takiej aplikacji, jaką akurat chcę, a trochę tego jest. Praktycznie każdy plik ma jakąś obróbkę w FastStone, chociażby prostowanie, przycinanie lub skalowanie, odszumianie i wyostrzanie.

    Im monitor ma mniejszą plamkę, tym bardziej małe są na nim zdjęcia mniejsze od jego rozdzielczości, i tym mniej widać artefakty po obróbce, zwłaszcza po wyostrzaniu, i mniej widać szum. Często się na tym łapię, że zdjęcie obrobione w domu jak lalunia, w firmie, na monitorze o haniebnej rozdzielczości, rażą tymi niedoskonałościami, więc 4K nie pożądam.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 099

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Oczoplasu bym dostal z takim panelem 4monitorow
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 414

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Oczopląsu to dostawałem na jednym monitorze, przełączając co chwilę widok z "na wprost" na ""na lewe skrzydło" wykonując kręgi nad lotniskiem. Teraz po prostu spoglądam w lewo jak w rzeczywistości.

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    705

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Do symulatorów spoko, tak samo w ACC w wyścigu online czasami nie widzimy martwego punktu, a tam wszystko na żyletki idzie przed zakrętem (przynajmniej na początku wyścigu, potem wiadomo, że się ludziom odjeżdża z P1 ), ale tak na co dzień to nie wiem po co by mi były 3+ monitory (2 jeszcze do wykorzystania)

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 414

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Do pracy to jeden, dwa, baaaardzo rzadko trzy w zależności od potrzeb ale do latania (choć też zależy czym, gdzie i na jakiej wysokości) to optymalnie byłoby 7 posiadać aby mieć widok 270st.

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    X-Plane 12 a do tego na trzech minitorach Project Cars 2, rFactor 2 i chyba najlepszy symulator wyścigowy jaki powstał Assetto Corsa Competizione.
    X-Plane nie znałem (coś tylko słyszałem), ale rzuciłem okiem do ciotki Google i piszą, że to "Simulation Done Right", więc może być ciekawie. rFactor 2 - kompletnie nie znam. Project Cars 2 nie grałem nigdy. Natomiast mogę potwierdzić, że Assetto Corsa jest po prostu super! W symulatorach jazdy też korzystasz z kilku monitorów?

    Powinieneś pomyśleć o mocowaniach do tych monitorów, są takie ramiona ustawiane pod dowolnym kątem. Bo ze stołka w końcu Ci kiedyś spadnie ten monitor
    Ostatnio edytowane przez WzW ; 15-02-2024 o 13:36

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 414

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Do symulatorów jazdy wykorzystuję trzy monitory pewnie stojące na biurku ale ten czwarty to na stołku W planach jest budowa kokpitu samolotu opartego o duży TV jako przód i dwóch mniejszych jako szyby boczne ale to na razie plany

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Nawet nie wiedziałem, że w symulatorach jazdy można korzystać z większej liczby monitorów.

    Polecam Samsunga 55 cali z rozdzielczością 8K, QLED (czasem w promocji są poniżej 5 k zł) - do zabawy rewelacja i zdjęcia z aparatów do 32 MPIX oglądasz 1:1 - pyszna zabawa!

    Kokpit - świetna rzecz, ale to trzeba mieć miejsce i sporo kasy.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 414

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Coś w tym stylu można zrobić bez napadu na bank oczywiście przy założeniu, że wszystko robimy sami a nie kupujemy gotowe elementy.

    https://youtu.be/cT_KW0CL0TA?si=vRrA3lTFohtedbl7

    No dobra, kończę offtop.

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    705

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Przemek wrzuć foto swojego stanowiska, chcę zobaczyć te kilka monitorów. Trzeba mieć trochę miejsca na to.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •